Wydarzenia i zapowiedzi

Zostań jurorem jubileuszowej edycji Festiwalu Pięciu Smaków!

To jedyna taka okazja dla osób, które pasjonują się filmami, chcą pogłębić swoją wiedzę na temat kina azjatyckiego, a także nauczyć się jak stworzyć własny wideoesej. Rozpoczął się nabór do People’s Jury, który gwarantuje niezwykłą przygodę na 10. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków!

Podczas jubileuszowej edycji Pięciu Smaków konkursowa sekcja „Nowe Kino Azji” już po raz piąty będzie oceniana przez People’s Jury. Idea projektu jest prosta: jedenastu pasjonatów kina spotka się w Warszawie, by wspólnie oglądać konkursowe filmy i spośród nich wyłonić zwycięzcę. Jurorzy będą przygotowywać krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz stronach wybranych patronów medialnych i partnerów projektu. W tym roku duża część spotkań jurorów poświęcona zostanie też wideoesejowi – coraz popularniejszej w dobie Internetu formie opowiadania i dyskutowania o kinie. Jurorzy dowiedzą się jakimi czynnikami kierować się przy tworzeniu analiz wizualnych, na co warto zwracać uwagę w doborze materiałów i skąd czerpać inspiracje. Będą mieć także okazję do stworzenia własnych jurorskich prac.

Obrady People’s Jury 2014

Obrady People’s Jury 2014

Projekt skierowany jest przede wszystkim do amatorów i pół profesjonalistów – w tym blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych, pasjonatów kultur Azji i każdego, kto ma ochotę zajrzeć w azjatycką kinematografię głębiej niż zwykle, w inny niż zazwyczaj sposób i nauczyć się czegoś nowego.

Aby zostać jurorem należy wykonać jedno z dwóch zadań: skomentować scenę z wybranego filmu Azji Wschodniej lub Południowo-Wschodniej lub stworzyć własny komentarz wizualny, będący odniesieniem do tematyki jednego z udostępnionych na stronie festiwalu filmów krótkometrażowych.

Przewidziana została także pula miejsc dla osób, które brały już udział w pracach People’s Jury w zeszłych latach. Zadanie rekrutacyjne: do zgłoszenia należy dołączyć recenzję filmu obejrzanego podczas wcześniejszych edycji Festiwalu (mogą to być też recenzje powstałe w ramach pracy jurorskiej). Komisja selekcyjna będzie brała pod uwagę także opinię opiekuna merytorycznego dotyczącą zaangażowania kandydata podczas prac People’s Jury.

Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, dostępnych na stronie piecsmakow.pl, przyjmowane są do 6 października na adres: [email protected]

W tym roku opiekę merytoryczną nad People’s Jury obejmie Bogna M. Konior – znawczyni kina i teorii mediów, kuratorka, artystka. Studiowała w Londynie, Amsterdamie i Hongkongu, gdzie obecnie mieszka i pracuje nad doktoratem na temat mariażu post-kolonialnych i post-humanistycznych teorii mediów. Jest dyrektorką Institute for Critical Animal Studies Asia i New Materialism Society w Hongkongu. Jako kuratorka organizowała niezależne przeglądy filmowe w Amsterdamie m.in pierwszy holenderski festiwal wideo-poezji ReVersed. Zarówno jej eseje na temat polityki kina, jak i poezja były publikowane na łamach międzynarodowych magazynów. Jej performance art i instalacje gościły w Hongkongu, Kanadzie i Australii.

10. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w kinach Muranów i Kinoteka w dniach 16-23 listopada.

CSPA jest oficjalnym patronem medialnym wydarzenia.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Zostań jurorem jubileuszowej edycji Festiwalu Pięciu Smaków! Reviewed by on 16 sierpnia 2016 .

To jedyna taka okazja dla osób, które pasjonują się filmami, chcą pogłębić swoją wiedzę na temat kina azjatyckiego, a także nauczyć się jak stworzyć własny wideoesej. Rozpoczął się nabór do People’s Jury, który gwarantuje niezwykłą przygodę na 10. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków! Podczas jubileuszowej edycji Pięciu Smaków konkursowa sekcja „Nowe Kino Azji” już po raz

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź