Wydarzenia i zapowiedzi

Zapraszamy na panel o chińskich inwestycjach nieruchomościowych w Polsce

26 kwietnia o 15:45 zapraszamy do udziału w organizowanym przez Centrum Studiów Polska-Azja panelu dedykowanym chińskim inwestycjom nieruchomościowym w Polsce i Europie. Odbędzie się on w ramach międzynarodowych targów Real Connect w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

 Chińskie inwestycje na zagranicznych rynkach nieruchomości wzrosły do rekordowego poziomu 33 miliardów dolarów w 2016 roku.  Inwestorzy z Chin angażują się również coraz intensywniej Europie Środkowo-Wschodniej, choć należy przyznać, że w skali globalnej nasz region wciąż znajduje się w ogonie chińskich inwestycji. Podczas panelu zastanowimy się wspólnie jak skutecznie przyciągnąć chińskich inwestorów do Polski i jakie przeszkody potencjalni chińscy inwestorzy zauważają na polskim rynku. Poruszone zostaną również kwestie dotyczące nawiązywania relacji biznesowych, metod inwestycji oraz potencjalnych korzyści dla Polski.

Wśród gości specjalnych będą przedstawiciele Bank of China – Bartosz Komasa i China Road and Bridge Construction – Yuxu Liu, Radosław Pyffel z AIIB, Marek Dzikowicz właściciel MD Properties oraz ekspert CSPA Adrian Zwoliński.

 Rejestracja obowiązkowa: http://www.realconnect.pl

Bartosz Komasa od 15 lat zajmuje się polsko-chińskimi stosunkami gospodarczymi. Swoją pracę rozpoczynał od obsługi polskich firm w Wydziale Ekonomiczno-Handlowym Ambasady RP w Pekinie. Od 2004 do 2012 roku pracował w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), gdzie był odpowiedzialny za obsługę azjatyckich inwestorów (m.in. Chiny, Japonia, Korea Płd.). Pracę w PAIiIZ zakończył na stanowisku Kierownika Sekcji Dalekowschodniej. W lutym 2012 r. Bartosz Komasa zaangażował się w otwarcie pierwszego chińskiego banku w Polsce – Bank of China. Objął w nim funkcję Senior Relationship Managera, nadzoruje kwestie związane z rozwojem rynku, pozyskiwaniem nowych klientów, koordynuje relacje z chińskimi oraz polskimi przedsiębiorstwami. Bartosz Komasa specjalizuje się w szkoleniach z zakresu różnic międzykulturowych, negocjacji i inwestycji zagranicznych. Jest publicystą w kilku magazynach gospodarczych, gdzie opisuje bieżące zagadnienia dotyczące relacji polsko-chińskich.

Liu Yixu: inżynier budownictwa lądowego, manager projektów, analityk rynku. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami infrastrukturalnymi; spędził m.in. 5 lat w Afryce i 4 lata na Białorusi. Obecnie jako manager regionalny w polskim oddziale CRBC odpowiada za rynek nieruchomości. Doświadczenie zawodowe pana Yixu obejmuje również negocjacje kontraktów i handel komercyjny. Lata spędzone poza Chinami sprawiły, że świetnie rozumie on różnice kulturowe i mentalność inwestorów od Afryki, przez Azję do Europy.

Radosław Pyffel, chiń. Rui De Xing, od lipca 2016 roku wicedyrektor w Azjatyckim Banku Inwestycji Infratstrukturalnych ( AIIB) i reprezentant Polski w banku. W przeszłości prezes think-tanku Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA, obecnie senior fellow tej organizacji), a także autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów dotyczących Chin i Azji. Studiował na chińskich uczelniach wyższych m.in. Sun Yat Sen University w Kantonie i Beijing University. Od 2005 roku prowadził w Chinach wiele projektów biznesowych, włada językiem chińskim (dialekt mandaryński).

Adrian Zwoliński –  aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Zajmuje się prawem własności intelektualnej, handlowym oraz sporami gospodarczymi. W latach 2013-2015 pracował w Ministerstwie Gospodarki jako ekspert do spraw prawnych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości. Jako ekspert Centrum Studiów Polska-Azja oraz Business Centre Club, zajmuje się sytemami prawnymi państw Azji, prawem handlowym, oraz prawem własności intelektualnej.

Marek Dzikowicz – Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swoją karierę związał z nieruchomościami. Obecnie prowadzi firmę MD Properties, z którą polscy klienci inwestują w nieruchomości i angażują się w projekty deweloperskie poza granicami kraju. Jego kariera przez kilka lat była związana z Chinami, gdzie pracował dla jednego z zamkniętych funduszy inwestycji w nieruchomości, realizując projekty w takich krajach jak Portugalia, Hiszpania, Cypr, Irlandia. Przy okazji pracy z inwestorami chińskimi miał okazję dokładnie poznać specyfikę tego rynku oraz mentalność samych inwestorów.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Zapraszamy na panel o chińskich inwestycjach nieruchomościowych w Polsce Reviewed by on 21 kwietnia 2017 .

26 kwietnia o 15:45 zapraszamy do udziału w organizowanym przez Centrum Studiów Polska-Azja panelu dedykowanym chińskim inwestycjom nieruchomościowym w Polsce i Europie. Odbędzie się on w ramach międzynarodowych targów Real Connect w EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.  Chińskie inwestycje na zagranicznych rynkach nieruchomości wzrosły do rekordowego poziomu 33 miliardów dolarów w 2016 roku.  Inwestorzy

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź