Polecane,Wydarzenia i zapowiedzi

„W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji” – książka Sergiusza Prokurata i Piotra Śmieszka już na rynku!

okladka_bezdroza_indonezjaSzanowni,

Z wielką przyjemnością pragniemy Wam zakomunikować, że długo oczekiwana książka „W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji” autorstwa naszego eksperta Sergiusza Prokurata i znanego z lamów polska-azja.pl Piotra Śmieszka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Bezdroża.

Naszego eksperta czeka dość intensywne tournée po Polsce, w trakcie którego będzie spotykał się z czytelnikami.

Warszawa – 13 kwietnia godz. 19.00, Kawiarnia Południk Zero na Wilczej 25

Kraków – 20 kwietnia godz. 19.00, Piwnica pod Baranami na Rynku Głównym 27

Łódź – 7 maja godz. 19.00, Kawiarnia Daleko Blisko na Piotrkowskiej 138

Gdańsk – 11 maja godz. 19.00, Kawiarnia Południk 18 na Garncarskiej 7

Więcej o książce w poniższej notce prasowej.

W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji – Archipelag znikających wysp!

Czego poszukuje w Indonezji europejski podróżnik? Różnorodności? Nietrudno o nią w kraju, którego kultura stanowi mozaikę wpływów innych kultur. Ciekawych ludzi? Tych najłatwiej spotkać na Jawie — najlepiej zagospodarowanej wyspie Indonezji. Egzotyki? Spośród 17 tysięcy wysp zamieszkałych jest 6 tysięcy. Każda ma odrębną kulturę, inny język, inne zwyczaje, tradycję, historię.

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie nowość pt. „Archipelag znikających wysp” autorstwa Sergiusza Prokurata i Piotra Śmieszka. To książka dla osób lubiących zatracić się w dobrej podróżniczej lekturze, a także dla wszystkich tych, którzy planują w najbliższym czasie odkrywanie tego egzotycznego archipelagu. Publikacja przybliża indonezyjskie zróżnicowanie, mozaikę kultur, języków — światów. Czytelnik znajdzie tu szeroki przekrój tematów: relacje z podróży, opisy reporterskie, ale też analizy problemów społecznych czy ekonomicznych. Książka może służyć za przewodnik po kilku wyspach na mapie Indonezji, wzbogacony okruchami wspomnień autorów i ich osobistymi refleksjami.

„Indonezja to wspaniałe miejsce. Urzeka i niczym magnes nieustannie przyciąga turystów i podróżników” — piszą we wstępie autorzy  —  „Nas fascynują ludzie i miejsca w tym kulturowo zróżnicowanym kraju. Postanowiliśmy się podzielić tym, co mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć”. Co najbardziej zafascynowało autorów, czy udało im się odnaleźć „prawdziwą” Indonezję? Zachęcamy do lektury! Książka dostępna jest również w wersji ebook.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/archipelag-znikajacych-wysp-sergiusz-prokurat-piotr-smieszek,beinzw.htm

Zapraszamy również na fanpage: http://www.facebook.com/wyspyindonezji i stronę książki: http://wyspyindonezji.pl/

Kontakt dla mediów i egzemplarze recenzenckie: Agnieszka Majka, [email protected], 607 311 406

O autorach:

Sergiusz Prokurat — ekonomista, historyk. W Indonezji mieszkał ponad rok i obecnie często tam bywa. Studiował na Uniwersytecie Udayana w Indonezji oraz prowadził firmę typu import – eksport oferującą produkty z archipelagu indonezyjskiego. Napisał doktorat na temat wyzwalania wzrostu gospodarczego w Indonezji, który ma nadzieje obronić w 2015 r. Jest ekspertem i dyrektorem Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA), w którym zajmuje się Azją Południowo-Wschodnią. Wykłada w Euroregional University of Economy w języku angielskim, specjalizując się w zagadnieniach z pogranicza nauk ekonomicznych oraz w praktycznych metodach zarządzania. Poza tym jest wykładowcą Universidad Jaume I oraz Universidad de Granada w Hiszpanii. Autor książki Work 2.0: Nowhere to hide. Prowadzi szkolenia, warsztatów i symulacje z zakresu negocjacji (także międzykulturowych) oraz zarządzania. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Jego opinie i artykuły pojawiały się w takich czasopismach jak m.in.: „National Geographic Traveler”, „Harvard Business Review”, „Wprost”, „Gazeta Bankowa”, „Gazeta Finansowa”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Mówią Wieki”, „Proseed”, „Najwyższy Czas”, „Focus Historia”. Oprowadza także turystów po Azji Południowo-Wschodniej. Ma licencję pilota wycieczek. Prowadzi bloga ProEconomics (http://www.proeconomics.pl).

Piotr Śmieszek — w 1995 r. ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1998 r. na świat przyszedł jego pierwszy syn — Bruno. W trakcie studiów doktoranckich zajął się biznesem. Stworzył markę odzieżową, której rozwój skierował go ku Azji. Tak poprzez podróże biznesowe poznawał kolejno: Turcję, Syrię, Birmę, Chiny, Tajlandię. Aż w końcu w 2002 r. samolotem linii Garuda Indonezja wylądował w Dżakarcie. Od tego czasu odkrywa Indonezję. Prowadzone niegdyś interesy przeszły już do historii — Indonezja wprost przeciwnie. W 2008 r. poznał Arun, mieszkającą na Jawie Bugiskę z Celebesu, z którą wziął ślub. W 2010 r. urodziła się Helenka, a dwa lata po niej Eliasz. Dziś mieszkają w jawajskiej Yogyakarcie. Autor artykułów w indonezyjskich magazynach: „Yogya AD”, „Jogya Mag”. Publikował również w „Globtroterze”. Prowadzi portal Yellow Little Duck — Indonezja od A do Z (http://www.yellowlittleduck.com).

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
„W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji” – książka Sergiusza Prokurata i Piotra Śmieszka już na rynku! Reviewed by on 11 kwietnia 2015 .

Szanowni, Z wielką przyjemnością pragniemy Wam zakomunikować, że długo oczekiwana książka „W poszukiwaniu prawdziwej Indonezji” autorstwa naszego eksperta Sergiusza Prokurata i znanego z lamów polska-azja.pl Piotra Śmieszka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Bezdroża. Naszego eksperta czeka dość intensywne tournée po Polsce, w trakcie którego będzie spotykał się z czytelnikami. Warszawa – 13 kwietnia godz. 19.00, Kawiarnia Południk

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź