Wydarzenia i zapowiedzi

Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu!

Tradycyjnie 20ego dnia każdego miesiąca publikujemy listę 20 najpopularniejszych notek i artykułów, które ukazały się  w ostatnim miesiącu na polska-azja.pl.*

Czy patrząc na poniższe zestawienie, coś Was zaskoczyło? Co o nim myślicie? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszego zdania.

Naszą uwagę zwróciło (niekiedy nawet zaskoczyło) kilka rzeczy, o czym poniżej.

Lista tych najpopularniejszych (czyli najczęściej klikanych artykułów i notek) ostatniego miesiąca to swoiste podsumowanie tego co działo się na świecie i w relacjach Polski z krajami Azji. Dlatego tutaj żadnego zaskoczenia nie ma i być nie może. Nie dziwi wysoka pozycja artykułów i notek dotyczących Korei Północnej (próba jądrowa) i Mongolii (wizyta prezydenta tego kraju w Polsce).

Co ciekawe, i tu już przechodzimy do bardziej zaskakujących konkluzji, pierwsze dwa miejsca zajęły artykuły napisane przez pracowników naukowych (i naszych ekspertów), dr Kingę Dygulską-Jamro z kalifornijskiego UCLA, oraz adiunkta Polskiej Akademii Nauk, dr Nicolasa Levi’ego. Pomimo (podobno) zalewu tabloidyzacji, okazuję się, że teksty pisane przez naukowców mogą się przebijać i otwierać listy najpopularniejszych artykułów i notek, przyciągając – co prawda na niszowym portalu – ale jednak dużą publiczność.

To samo zresztą poniekąd dotyczy kilkunastostronicowej analizy Mateusza Kędzierskiego, opisującej chińskie inwestycje w Polsce, która już drugi miesiąc z rzędu znalazła się na liście najpopularniejszych artykułów i notek.

Wysokie miejsce prezydentów Kwaśniewskiego i prezydenta Tsakhiagiina Elbegdorja także nie dziwi.

Sporą popularnością cieszyła się notka o możliwość przekazania niewielkiej darowizny na CSPA, w zamian za książkę. Mamy dla Was dobrą wiadomość: książki jeszcze będą. :)

Swój tekst do Top20 wprowadza również Wojciech Tomaszewski (znany jako Wute). Drugiemu tekstowi zabrakło dosłownie kilku kliknięć.

Mocno swój udział na stronie zaznaczyli blogerzy. Swoją popularność potwierdził Adama Machaj, który do Top 20 wprowadził dwa teksty (a w czym tej kontrowersyjnej postaci, z pewnością pomogły personalne ataki trolli i anonimów) oraz pojawienie się po raz pierwszy w tym zestawieniu Piotra Druzgały (blog Tajlandia Witam!)

Szanowni Państwo, Ladies and Gentlemen!

Oto zestawienie TOP 20 najczęściej czytanych artykułów polska-azja.pl

(20.01-20.02.2013):

1. K. Dygulska-Jamro: Korea Północna zachłyśnięta Zachodem (Publicystyka)

2. N. Levi: Chcę inwestować w Korei Północnej a Wy? ( Komentarz eksperta)

3. A. Szymański: Potencjał technologiczny Indii (Strona Główna)

4. Ankieta CSPA „Wydarzenie 2012 w Azji” wśród wybitnych przedstawicieli polskiego życia publicznego – ogłaszamy wyniki (Wydarzenia)

5. A. Szaga: ubiektywny przegląd japońskich wydarzeń – miesiąc rządów LDP; zaostrza się spór o Senkaku; wizyty zagraniczne (Przegląd prady japońskiej/Strona Główna)

6. S. Grabowski: Kardynał Tagle następnym papieżem? (Filipiny News/Blogosfera)

7. Chińskie inwestycje – wnioski dla Polski (Analiza/Strona Główna)

8. Ankieta CSPA „Najważniejsze wydarzenie w Azji” – prezydent Aleksander Kwaśniewski (Wydarzenia/Publicystyka)

9. B. Niedziński: Wywiad z Tsakhiagiinem Elbegdorjem, prezydentem Mongolii ( Wydarzenia/Publicystyka)

10. M. Lubina: Aung San Suu Kyi uczy się reguł gry (Komentarz Eksperta)

11. Przeczytaj: Adam Machaj na głównej stronie Onet.pl o emigracji do Chin (Wydarzenia)

12. Wesprzyj CSPA! Oferujemy interesujące książki o Azji po okazyjnych cenach! (Wydarzenia)

13. B. Niedziński: Jak sympatię przekuć na pieniądze, czyli co Polska może ugrać w Mongolii? (Komentarz Eksperta)

14. 23 spotkanie CSPA: Dr Agata Bareja-Starzyńska – Mongolia: przeszłość i teraźniejszość (Wydarzenia)

15. M. Wojnar Wielki Chiński Smog, czas podsumowań, polityka jednego dziecka – Przegląd prasy chińskiej ( Przegląd Prasy Chińskiej/Strona główna)

16. A. Maksymowicz: Świat chińskich surowców (Publicystyka)

17. Adam Machaj, Raport z Państwa Środka: Polskie auta na chińskich drogach (Blogosfera)

18. Kartki z kalendarza W. Tomaszewskiego: Rok Węża – przestrogi z przeszłości ( Publicystyka)

19. P. Behrendt: Doktryna Abe i spór o wyspy (Komentarz Eksperta)

20. Historia pewnego aresztowania. Piotr Druzgała-Prosto z Tajlandii! (Blogosfera)

Pisząc w ostatnim miesiącu mamy na myśli okres od 20ego dnia poprzedniego miesiąca, do 20-ego dnia miesiąca aktualnego, a więc w tym wypadku od 20 stycznia, czyli do wczoraj do 20 lutego. Metoda jaką przyjęliśmy jest niedoskonała, bowiem artykuł który ukazał się 21 stycznia, ma dużo większe szanse trafić na naszą listę TOP 20 niż publikacja np. z 15.02, ale uznaliśmy, że mimo tej niedoskonałości publikowanie najbardziej poczytnych notek będzie ciekawe i pożyteczne, bo pokaże, co czytają osoby, które wchodzą na polska-azja.pl (i nie zawsze zostawiają po sobie ślad w formie komentarza czy lajku), co pokaże pewne trendy itd.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu! Reviewed by on 20 lutego 2013 .

Tradycyjnie 20ego dnia każdego miesiąca publikujemy listę 20 najpopularniejszych notek i artykułów, które ukazały się  w ostatnim miesiącu na polska-azja.pl.* Czy patrząc na poniższe zestawienie, coś Was zaskoczyło? Co o nim myślicie? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszego zdania. Naszą uwagę zwróciło (niekiedy nawet zaskoczyło) kilka rzeczy, o czym poniżej. Lista tych najpopularniejszych (czyli najczęściej klikanych artykułów

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź