Wydarzenia i zapowiedzi

Skuteczna Japonia i Chiny – wyniki styczniowych ankiet CSPA

W styczniu zadaliśmy dwa pytania. Odpowiedzi na pierwsze z nich: „Jaki kraj azjatycki Twoim zdaniem prowadzi najskuteczniejszą politykę wobec Polski?” od razu pokazały, iż liczyć się będzie tylko kilka azjatyckich krajów prowadzących wobec Polski aktywną politykę. Ostatecznie, najwięcej głosów zebrały dwa kraje: Japonia (28%, 21 głosów), która zdobyła w Polsce wielką popularność, zapewne za sprawą swojej niezwykłej aktywności dyplomatycznej w ostatnich dwudziestu latach, oraz Chiny (28%, 21 głosów), które tuż przed końcem ankiety wyszły na prowadzenie, ale w ostatniej chwili dały się dogonić Japonii.

Odnotować należy także wysokie wyniki bardzo aktywnej w Polsce Korei Południowej (13%, 10 głosów), która otwiera nowe instytuty i promuję swoja kulturę, a także kolejnej wschodzącej cywilizacji – Indii (12%, 9 głosów).

Wysoki wynik zanotował też Wietnam (8%, 6 głosów), ale nie jest to niespodzianką, zważywszy na długoletnią już obecność społeczności wietnamskiej w naszym kraju, bliskie związki z Polska oraz tradycyjnie dobre stosunki. Okazało się że także Korea Północna ma wśród czytelników polska-azja.pl swoich zwolenników (7%, 5 głosów), którzy doceniają jej politykę wobec Polski (być może fakt, iż ambasadorem KRLD w Polsce, jest syn samego Kim Ir Sena, Kim Pjong Il.) Aktywność Indonezji także została przez Was zauważona, oddano na nią jeden głos. Trzy głosy padły także na kraj niewymieniony w ankiecie.

Drugie pytanie dotyczyło przekazywania 1 % podatku na OPP.

Cieszymy się że w tej ankiecie wzięło udział 37 osób. Choć z naszych badan wynika, iż największą grupę czytelników stanowią osoby w wieku 25-34 lata, to okazało się, że w przypadku tej ankiety najbardziej aktywni byli Ci z Was, którzy nie rozliczają się jeszcze z fiskusem (41%, 15 głosów). Mamy nadzieję, iż odpowiecie na nasza akcję „Szepnij słówko mamie i tacie, aby przekazali 1 % na CSPA” i namówicie swoją rodzinę i znajomych, a także, że nie zapomnicie o nas, kiedy już… zaczniecie rozliczać się z fiskusem. (:

Dziękujemy także dość licznej grupie stałych, wiernych i oddanych czytelników. Na 9 osób (24%) możemy liczyć, a także na Waszą akcję wśród rodziny i znajomych. Jesteśmy pewni że takich osób jest więcej, lecz zajęci pracą i powiększaniem majątku (a tym samym 1 % swojego podatku) nie mieli czasu wziąć udziału w naszej styczniowej ankiecie.

4 osoby (11%) udzielą nam wsparcia, pod warunkiem że nie będzie to zbyt skomplikowane. Tym się nie martwcie. Wystarczy tylko w odpowiedniej rubryce wpisać nr KRS 0000318211 i nazwę „Centrum Studiów Polska-Azja”. Ściągawkę macie na czerwonym pasku na górze strony. Już wkrótce postaramy się wprowadzić dla Was kolejne ułatwienia. Przekazanie 1 % nie jest wcale tak straszne jak się wydaje. (:

Część z Was (5głosów, 14%) przekazuje już swój podatek na konto innych fundacji. Żałujemy, że nie na CSPA, ale oczywiście gorąco popieramy, gdyż jesteśmy za aktywnością i życzymy powodzenia wspieranym przez Was organizacjom i instytucjom. Dziękujemy również głosom krytycznym (odpowiedź „radźcie sobie sami” na którą padło 5% odpowiedzi / 2 głosy. Z jednej strony może martwić, iż nisko oceniacie treści, które (gratis!) przygotowuje dla Was zespól ponad 20 osób, ale dla nas stanowi to dodatkową motywację, by nie spocząć na laurach i wciąż się rozwijać.

Serdecznie dziękujemy wszystkim z Was za wzięcie udziału w styczniowych ankietach i zachęcamy do zabawy i udziały w kolejnych comiesięcznych ankietach CSPA w 2012 roku!

Odpowiedzi:

Jaki kraj azjatycki Twoim zdaniem prowadzi najskuteczniejszą politykę wobec Polski?

Japonia (28%, 21 Votes)
Chiny (28%, 21 Votes)
Korea Południowa (13%, 10 Votes)
Indie (12%, 9 Votes)
Wietnam (8%, 6 Votes)
Korea Północna (7%, 5 Votes)
Inny (4%, 3 Votes)
Indonezja (1%, 1 Votes)
Pakistan (0%, 0 Votes)
Malezja (0%, 0 Votes)
Filipiny (0%, 0 Votes)
Tajlandia (0%, 0 Votes)

Total Voters: 75

Czy w rozliczeniu podatkowym za 2011 rok przekażesz 1 % swojego podatku na CSPA?

Nie, gdyż nie płacę podatków (41%, 15 Votes)
Tak, przekażę i będę do tego namawiał swoją rodzinę i znajomych (24%, 9 Votes)
Nie, gdyż wspieram już inną Organizację Pożytku Publicznego (14%, 5 Votes)
Tak, jeśli nie będzie z tym wielkiego kłopotu i nie będzie czasochłonne (11%, 4 Votes)
Tak, przekażę (5%, 2 Votes)
Nie, gdyż CSPA na to nie zasługuje. Radźcie sobie sami! (5%, 2 Votes)

Total Voters: 37

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Skuteczna Japonia i Chiny – wyniki styczniowych ankiet CSPA Reviewed by on 7 lutego 2012 .

W styczniu zadaliśmy dwa pytania. Odpowiedzi na pierwsze z nich: „Jaki kraj azjatycki Twoim zdaniem prowadzi najskuteczniejszą politykę wobec Polski?” od razu pokazały, iż liczyć się będzie tylko kilka azjatyckich krajów prowadzących wobec Polski aktywną politykę. Ostatecznie, najwięcej głosów zebrały dwa kraje: Japonia (28%, 21 głosów), która zdobyła w Polsce wielką popularność, zapewne za sprawą

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

KOMENTARZE: 1

 • Wyniki ogłoszone, a ankieta nadal sobie trwa. Już nie 9 a 10 osób głosowało na Indie. Co na to Administrator?

Pozostaw odpowiedź