BLOGOSFERA

SKOŚNE OCZY

1

Epicanthus (zmarszczka nakątna oka) lub skośne oczy to pionowy fałd skórny zwykle pokrywający obydwa przynosowe kąty oka. Zmarszczka nakątna u Azjatów różni się od tej będącej rozwojową wadą tym, że fałd skórny zaczyna się na krawędzi dolnej powieki i biegnie do góry ponad powieką górną.

2

Epicanthus jest fizycznym aspektem charakterystycznym zwłaszcza dla osób pochodzenia azjatyckiego.

W etymologii, epicanthus to termin grecki, zwany zmarszczką nakątną.
Właśnie ta mała różnica jest źródłem odmienności w wyglądzie Azjaty z innymi narodami. Różnica ta jest znacznie silniejsza w większości azjatyckich ludów, znacznie więcej jest obecna niż w innych narodach.

3

Pionowa fałda skóry, która rozciąga się wyraźnie na górnej powiece prawie do do krawędzi nosa od wieków przyciąga entuzjazm i ciekawość wielu naukowców i badaczy. Głównym źródłem skośnych oczu, może być specyficzna fizjonomia obecna w szczególności w populacjach azjatyckich i prekolumbijskich cywilizacjach.

Niektórzy naukowcy odsyłają ten charakterystyczny ewolucyjny wygląd, do prądów krajów wschodniej Syberii. Istnieje teza, że widoczna fałda skośnych oczu chroni je od oślepiającego słońca promieniującego na śniegu, jest ochroną przed potężną zamiecią i wiejącym silnym wiatrem na równinach.

Skośne oczy to jedna z najbardziej niezwykłych cech w ogromnej większości typowa dla populacji Azji Wschodniej, czasami również odnosząca się do centralnych państw azjatyckich. Skośne oczy są paradoksalnie cechami, które stopniowo były również przypisywane mieszkańcom południowej Afryki. Odkrycie to wskazuje, że niniejsza specyfika nie ogranicza się do jednego regionu świata. Możemy ją jeszcze odnaleźć wśród wielu rdzennych Amerykanów, podobnie wśród Skandynawów, Polaków, Niemców, Irlandczyków i Brytyjczyków oraz europejskich grup etnicznych, które mają niezwykłą skłonność do posiadania epicanthus. Ponadto przyjmuje się, że w większości przypadków epicanthus występuje u kobiet i dzieci, nawet jeśli jest mniej widoczny z wiekiem.
Rzadziej skośne oczy mogą być charakterystyką genetyczna jak to ma się w przypadku trisonomii 21.

Epicanthus rozwija się a priori już w życiu płodowym. Od trzech do sześciu miesięcy ciąży i przed porodem, płód może stracić cechy skośnych oczu. U małych dzieci można zauważyć pojawienie się objawów skośnych oczu trochę wcześniej przed dojrzewaniem grzbietu nosa.

Czasami cecha ta jest uważana przez naukowców jako podobna do odziedziczonych nieprawidłowości. Wiadomo, że epicanthus jest specyficzny dla ludzi, którzy mają zespół Downa. Dzieci z zespołem Downa o typowej anatomii twarzy są o podobnych cechach głęboko zakorzenionych w mongolskiej rasie. Epicanthus również zajmuje poczesne miejsce w innych rodzajach chorób, takich jak w zespole Zellwegera, jak również w alkoholowym zespole płodowym, w zespole fenyloketonurii i zespole Turnera.

Ciekawe jest, że pojęcie strabizmu określa się w szczególności przez uczucie, że niektóre dzieci azjatyckie mają tendencję do zeza. Podstawa nosa chińskiego dziecka jest bardziej płaska niż u dziecka białej rasy, co często wytycza błędne założenie, że dziecko ma zeza.

U dzieci białej rasy, u których obserwuje się cechy skośnych oczu, ku radości rodziców, w wieku czterech lub pięciu lat epicanthus instynktownie znika. Co więcej, w tym wieku, można już poddać swe pociechy chirurgicznemu usunięciu strabizmu.

Ostatnim założeniem jest, że epicanthus jest spowodowany przez czynniki atmosferyczne. W szczególności co jest jeszcze dziwniejsze, że istnieje możliwość posiadania więcej niż jeden raz w trakcie procesu dojrzewania człowieka skośnych oczu. Rozwój tej cechy może również wpływać poprzez dobór płci. Nie wyklucza się, że niektórzy naukowcy przypuszczają, że jest to owoc przypadku pochodzącego z genetyki człowieka. Inna hipoteza wiąże się ze zmianami klimatycznymi będącymi źródłem wrodzonych transmutacji tubylców, którzy ochraniali swe oczy przed niesprzyjającą aurą.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
SKOŚNE OCZY Reviewed by on 18 maja 2015 .

Epicanthus (zmarszczka nakątna oka) lub skośne oczy to pionowy fałd skórny zwykle pokrywający obydwa przynosowe kąty oka. Zmarszczka nakątna u Azjatów różni się od tej będącej rozwojową wadą tym, że fałd skórny zaczyna się na krawędzi dolnej powieki i biegnie do góry ponad powieką górną. Epicanthus jest fizycznym aspektem charakterystycznym zwłaszcza dla osób pochodzenia azjatyckiego.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Zhongguo 中国

"中国" - jest sinologiem, propagatorem Chin i kultury chińskiej. Przyjaciel narodu chińskiego. Podróżując po Chinach zagląda w miejsca trudno dostępne dla turystów. Mawia: "CHINY - to pasja i powołanie. KRAJ, w którym jest najwięcej ludzi do polubienia"

Pozostaw odpowiedź