[ ANALIZY ]

Raport cz.2: Polski Internet o Dalekim Wschodzie – Blogi

Druga część Raportu dotyczy blogów w polskim Internecie. Geograficznie został on podzielony na Chiny, Japonię i pozostałe państwa. Odzwierciedla to tendencję występująca w zebranym materiale. Blogi o tematyce jednego państwa dotyczą głównie Chin i Japonii. Pozostałe blogi mają zazwyczaj charakter relacji podróżniczych z kilku państw regionu, a często również dotyczą państw z poza regionu. Praktycznie wszystkie odznaczają się bogatą warstwą fotograficzną. Część z nich prowadzona jest przez profesjonalnych fotoreporterów, niektóre oferują możliwość zakupienia zdjęć wysokiej jakości.

fot: blog.de

fot: blog.de

Główna tematyka:

– podróże, turystyka,

– dzienniki Polaków mieszkających na stałe lub przez kilka lat w krajach Dalekiego Wschodu,

– fenomen mangi, anime,

– historyczna kultura Chin,

– współczesna (pop)kultura Japonii.

Osobną część (Dodatek) stanowi lista ciekawych linków do stron internetowych znalezionych „przy okazji” poszukiwań blogów i list mailowych.

Chiny

http://shangri-la.prv.pl/

Tradycje religijne Chin. Kultura i język chiński. Galerie zdjęć. Chiński humor.

http://www.staryhutong.com/

Witaj w Starym Hutongu. Prowadzimy ten portal, by podzielić się swoim doświadczeniem z podróżnikami planującymi wyprawę do Chin. Mieszkamy w Chinach i od paru lat staramy się poznać Państwo Środka od środka.  Wiemy, że trudno zaplanować wyprawę tak, by zobaczyć „prawdziwe Chiny”, a nie wyłącznie atrakcje z turystycznych folderów. Dlatego w Starym Hutongu staramy się zamieszczać informacje, których nie ma w przewodnikach turystycznych. Znajdziesz tu wskazówki jak zapisać się na lekcje kaligrafii lub tai qi, jak znaleźć podpekińską wioskę malarzy awangardowych lub jak dotrzeć do chińskich filmów festiwalowych (z przekładem!). Opisujemy tez nieodkryte przez turystów świątynie, ciekawe targi i święta ludowe różnych grup etnicznych.”

http://www.wushu-chinwoo.pl/

Blog o chińskich sztukach walki.

http://hubedi.blox.pl/html

Blog m.in. o Chinach.

http://www.fotochiny.com/

Chiny XXI wieku. Zdjęcia współczesnych Chin (również do zakupienia), fotografie, galeria, dziennik, felietony.

http://www.podroze.pl/wyprawa/kraj/chiny/

Relacje z podróży do Chin.

http://azja.biznes.net/blogs/view/275-Chiny_Azja_Handel_e-_Biznes.html

„Chiny Azja Handel e- Biznes”. Bardzo ciekawy blog Marcina Nowaka, tematyka biznesowa.

http://kanton.biznes.net/blogs/view/713-Targi_w_Kantonie_Wiosna_-_Jesien_2010.html

Targi w Kantonie. Blog Marcina Nowaka.

http://myshanghai.eu

Kronika wydarzeń i wolnych myśli, spisywanych podczas kolejnego pobytu w Szanghaju. Wpisy od 2008 roku. Wydarzenia związane m.in. z kontaktami polsko-chińskimi.

http://szymczyk.foxnet.pl

Wojciech Szymczyk: „W roku 2005 przyjechałem do Chin jako stypendysta rządu polskiego. Przez rok studiowałem na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju.”

 • – badania rynku chińskiego
 • – sourcing
 • – kontrola jakości
 • – negocjacje (autor pracy podyplomowej poświęconej specyfice negocjacji z Azjatami)
 • – rozwój biznesu

http://konradgodlewski.com/

Papierowy Tygrys – Po pierwsze: chiński idiom oznaczający coś groźnego, ale tylko z pozoru. Po drugie: jeden z ulubionych terminów Mao Zedonga, który określał nim m.in. USA, ZSRR oraz swą ostatnią żonę.  Po trzecie: to nazwa niniejszego bloga, którego starsze i nowsze wcielenia można znaleźć w Bloksie.pl, Salonie24.pl i Redakcji.pl, a także na Twitterze, Blipie i Flakerze. Papierowy Tygrys od 2006 roku gryzie, warczy i mruczy w słusznej sprawie lepszego zrozumienia roli Chin we współczesnym świecie. Jeśli chcesz się skontaktować z autorem, to po prostu napisz (konrad.godlewski[małpa]gmail.com). Jeśli sprawa jest gardłowa, dzwoń: +48 604 992 908.”

http://pekinka2008.blog.onet.pl/

Blog prowadzony od 2008 roku. Między innymi spostrzeżenia o różnicach kulturowych i życiu w Chinach.

http://podgladaniechin.blox.pl/html

Podglądanie Chin, czyli świetny zbiór zdjęć, komentarzy i filmów o Chinach ze światowych zasobów WWW. Aktualizowany na bieżąco. Prowadzony od listopada 2007 roku.

http://www.sinolog.pl/

Gospodarka i historia Chin.

http://www.w-sieci.2-0.pl/kraj/start.htm

Głównie o języku chińskim. „Witam na tej stronie wszystkich zainteresowanych kulturą Kraju Środka, czyli Chin. Jest to naprawdę ciekawa, a mało znana cywilizacja. Nie jest łatwo zdobyć materiały na temat Chin, co można wytłumaczyć egzotycznością (i odległością) tego kraju oraz jego sytuacją polityczną. Ponieważ udało mi się co nieco dowiedzieć, chcę się tym podzielić, a także nawiązać kontakt z osobami, które mnie z kolei mogą czegoś nauczyć. AnnyHill”

http://zachinyludowe.net/

„To nie tyle blog o Chinach, ile zapis na gorąco moich wrażeń i doświadczeń – z wielkomiejska codziennością, z uczelnią, z bycia laowaiem.” Dużo bardzo ciekawych zdjęć.

http://chiny.blox.pl/html

Wpisy z lat 2006-2009. Autor forum „sinoforum.pl”, m.in. nauka języka chińskiego.

http://yaleike.blogspot.com/

Blog o Chinach. „Jestem w tym kraju już 20 rok, aż się wierzyć nie chce (…) dużo świeżych opisów, notatek z podróży, scen z życia codziennego, zapisanych ad hoc, bez specjalnej obróbki.”

Podróże – różne kraje Azji

http://saigon.blox.pl/html

Blog o wielu krajach, również azjatyckich, m.in. Japonia, Tajlandia, Wietnam.

http://siamsoleils.blox.pl/html

Tajlandia, Wietnam, Japonia. Dużo zdjęć i ciekawych spostrzeżeń co do różnic w stylu życia w Azji i Europie.

http://www.wyprawy.info.pl/

Serwis z zapisami podróży.

http://azja08.blogspot.com/

„Bardzo ważna relacja bardzo poważnych ludzi z bardzo ciekawej wyprawy do bardzo zagranicznej Azji”

http://junior.blogtrotter.com/

Blog, fotoblog, fotografie i blog w wersji anglojęzycznej.

http://maniecka.republika.pl/

„Z wykształcenia germanista, z zawodu nauczyciel, a z zamiłowania globtroter i pasjonat podróży egzotycznych. Szczególna przyjemność w czasie podróży sprawia mi nie tylko podziwianie zabytków i kultury a przede wszystkim nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami i poznawanie ich zwyczajów. e-mail: [email protected]
gg#: 2906710”

http://natiwa.wordpress.com/

Blog o Tajwanie. ”Z zamilowania nie jestem podroznikiem, raczej domatorem lubiacym stabilizacje. Nie jestem rowniez historykiem, a o polityce bladego pojecia nie mam. Nie jestem tez entuzjasta kultury wschodu, choc uwielbiam jesc paleczkami i interesuje sie krajem, w ktorym przyszlo mi mieszkac. Co wiec tu robie? Proza zycia i zobowiazania, ktorych trzeba jakos dotrzymac. I byc moze ostatnia szansa w zyciu na niesamowita przygode, zanim zgnusnieje na dobre. Ta strona to kontynuacja Tajwanskiego bloga, ktory poczatkowo znajdowal sie na zupelnie innym serwisie. Nie pomagam szukac pracy i mieszkania na Tajwanie. Nie posrednicze w interesach i zakupach. W kazdej innej sprawie mozesz do mnie napisac.”

Japonia

http://orientekspress.blogspot.com/

Blog istnieje od 2008 roku. Centralnym punktem blogu jest relacja z podróży po Azji Wschodniej i Południowo-wschodniej.

http://blog.tokyobynight.pl/

Blog o Japonii.

http://kirei-na-otaku.blog.onet.pl/

Wszystko o Japonii, anime, mandze i kulturze dawnej jak i współczesnej Japonii.

http://anima-center.blog.onet.pl/

Blog o współczesnej kulturze Japońskiej, szczególnie o fenomenie mangi i anime.

http://japonki.blox.pl/html

Blog o współczesnej popkulturze Japonii.

http://bayushi.eu/

Blog m.in. o Japonii. „Skontaktować się można ze mną mailem: d.baranska(na)gmail.com. Na maile odpisuję, choć czasem zajmuje mi to trochę czasu.”

http://mazzi.wordpress.com/

„Japonia bez tajemnic. Elektryzujące ciekawostki i raporty prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ojczyzna samurajów na bieżąco i bez cenzury.”

http://momo-japonia.blog.onet.pl/

Blog Japonki, która od 7 lat przebywa w Polsce.

http://przyzielonejherbacie.wordpress.com/

Blog o Japonii prowadzony od 2006 roku.

http://www.japoland.pl/pl/

Blog/serwis o Japonii.

http://www.jacekphoto.com/

Profesjonalny fotograf Jacek Piwowarczyk. Mieszka w Hong Kongu. Zdjęcia z całego świata.

http://www.wyprawy.info.pl/

Duży blog podróżniczy. Różne kraje Dalekiego Wschodu. „Wybrane z ogromnej kolekcji prezentowane zdjęcia w dobry sposób przedstawiają opisywane kraje, przybliżają nie tylko historię, zabytki, atrakcje turystyczne, ale również codzienne życie mieszkańców.”

http://www.doktor.friko.pl/

Dwa miesiące wolnego czasu, około 800$ funduszy, trochę determinacji i uporu i można mieć ciekawe wakacje. My naszą podróż odbyliśmy w wakacje roku 2001 od 16 lipca do 12 września. Z czego miesiąc spędziliśmy w Chinach, a resztę czasu zajęła nam podróż połączona z pobieżnym zwiedzaniem. W tym czasie odwiedziliśmy cztery kraje (a raczej 3.5 bo Białoruś i Rosja to w zasdzie jedno państwo) oraz przejechaliśmy całą Azję wzdłuż od Uralu do Władywostoku. Całą trase, nie licząc krótkiego odcinka przepłyniętego promem, pokonaliśmy korzystając wyłącznie z transportu lądowego: głównie pociągów, czasami autobusów i samochodów.

http://www.wedrowka-na-wschod.blog.pl/

Blog podróżniczy m.in. o Chinach.

http://literatour2.wordpress.com/

Dalekowschodnie podróże słowem i obrazem. Głównie o literaturze Dalekiego Wschodu. Nowości wydawnicze z Dalekiego Wschodu.

http://koreapolnocna.blog.onet.pl/

„Daniel Gogłoza. Witam. Koreą Północna interesuję się od 4 lat. Bardzo proszę o kontakt wszystkich, których interesuje ten kraj. Mój numer gg:5233938”. Duży Blog/serwis.

http://cyntya.blog.pl/

Duży blog. Wspomnienia z Azji. Głównie Wietnam, Kambodża, Indonezja, Singapur, Malezja, Tajlandia, Laos, Hong Kong,  Makao, Tajwan, Korea Południowa, Japonia.

http://www.filla.pl/

Fotograf. Filla Krzysztof. Malezja, Afganistan, Pakistan, Singapur, Azja Południowa.

http://www.m1.com/

Fotograf. Piotr Sroczyński. Ogromna ilość państw. Diapozytywy wysokiej jakości.

http://marekszymocha.republika.pl/

Fotograf Marek Szymocha. Malezja i Tajlandia, Południowe Indie.

http://www.dryforest.pl/

Fotograf Krzysztof Stępień. Wiele państw.

http://www.liberwig.republika.pl/

Podróżnik, fotograf Robert Wasilewski. Podróże lądem do Indochin.

Raport cz.2: Dodatek – linki do serwisów/stron Internetowych

www.orientalbridge.pl

Księgarnia. Książki o tematyce krajów azjatyckich.

http://www.manli.eu/

Strona „polsko-chińskiej” pianistki.

http://www.chinskipalac.krakow.pl/

Strona tradycyjnej chińskiej restauracji w Krakowie. Zajmuje się również organizacją imprez kulturalnych (np. Chińskiego Nowego Roku)

http://www.goldendragonlink.com/

Polsko-chińska firma BHE – Beijing Huajin Engineering Co. Ltd. i jej przedstawiciel w Polsce firma Golden Dragon. „Podstawowym celem BHE – Beijing Huajin Engineering Co. Ltd. i naszego przedstawicielstwa w Polsce firmy Golden Dragon jest inicjowanie i wspieranie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z Chin i Polski. Świadczymy usługi doradcze niezbędne w kontaktach biznesowych i poza biznesowych”

http://www.transazja.pl/

Strona w budowie

W praktyce na portal będzie się składało w przyszłości 47 subdomen, (działów głównych) czyli tyle ile jest obecnie krajów w Azji.

http://www.szanghaj.net/

tylko menu-projekt

strona w budowie

http://www.puls-swiata.pl/

Internetowe wydanie miesięcznika Puls Świata.

http://www.pchig.pl

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza (PChIG) to organizacja bilateralna, której misją jest wspieranie rozwoju szeroko rozumianych polsko-chińskich kontaktów na szczeblu przedsiębiorstw, organizacji i instytucji gospodarczych Polski i Chin.

http://shangri-la.prv.pl/ – (http://www.youtube.com/meijieke)

Głównie o piśmie chińskim.

http://www.psz.pl/

Portal Spraw Zagranicznych psz.pl

Psz.pl to największy w Polsce serwis ekspercki informujący o wydarzeniach politycznych i gospodarczych z całego świata.

Na bieżąco relacjonuje wydarzenia zza granicy, w pogłębiony sposób prezentuje tematy ważne, choć często nie dostrzegane z polskiej perspektywy.

http://marekkalmus.blog.onet.pl/

podróże

medycyna orientalna

myśli inspirowane Wschodem

blisko domu

Tybet

o polityce

http://przewodnik-azja.pl/

Relacja a z wyprawy w formie mini przewodnika. Bezpieczeństwo w Azji, ceny, kosztorysy i transport, a także kultura i zwyczaje

http://www.instytutkonfucjusza.pl/

„Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ „Instytut Konfucjusza w Krakowie” to jednostka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego stworzona wspólnie z Pekińskim Uniwersytetem Języków Obcych

Instytuty Konfucjusza to ogólnoświatowa sieć centrum promocji kultury chińskiej, organizowanych pod patronatem Chińskiego Narodowego Biura Promocji Języka Chińskiego (Hanban)

http://www.japonia.org.pl/

Historia, kultura, sztuka i architektura Japonii

Działy japonia.org.pl:

* Dwór, Rząd i Państwo  * Kultura i Sztuka * Nauka i Technika  * Architektura

* Biografie * Książki, Kino * Wydarzenia * Język japoński

http://www.kuchniachinska.pl/

Przepisy kuchni chińskiej, koreańskiej, tajskiej, japońskiej.

http://www.chinskitlumacz.pl/

Usługi tłumaczenia.

http://www.wspolnota-polska.org.pl

Strona Wspólnoty Polskiej.

http://www.muzeumazji.pl/

Muzeum Azji i Pacyfiku.

http://www.jezyk-chinski.com/

Nauka Języka Chińskiego.

http://www.orientravel.pl/

Biuro podróży. Wycieczki do krajów Orientu.

http://bollywood.pl/

Nowości kina azjatyckiego.

http://www.orient.uw.edu.pl/

Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego.

http://studyinchina.home.pl/

Prezentacje chińskich uczelni. Strona z 2007 roku.

http://www.chen.org.pl/

„Polskie Towarzystwo Rozwoju Chen Taiji Quan jest organizacją mającą na celu rozpowszechnianie stylu Chen Taiji Quan w wersji nauczanej przez Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga. Jest jednym z oficjalnych reprezentantów WCTA w Polsce.”

http://www.bizneschiny.pl/

Prowadzenie biznesu w Chinach oraz chiński biznes w Polsce.

http://www.chinaembassy.org.pl/pol/

Ambasad CHRL w Polsce

http://www.kantonkg.polemb.net/

Polski Konsulat Generalny w Kantonie.

http://chineseweb.w.interia.pl/

„Skończyłem sinologię na Uniwersytecie Warszawskim i zacząłem tam studia doktoranckie. Nie minęło pół roku jak złapała mnie jakaś firma i wysłała do Chin jako swego przedstawiciela. Od tamtej pory mieszkam w Chinach Kontynentalnych w Kaipingu (takie miasteczko na południu Chin). Po pewnym czasie ropocząłem własną działalność.” Głównie tłumaczenia, również klasyków chińskiej literatury.

http://polish.cri.cn/

Chińskie Radio Międzynarodowe – dział polskojęzyczny.

http://www.choicetochoose.org/

Wolontariat w m.in. w Chinach i Zambii.

http://www.pchig.pl/

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza.

http://www.ratujtybet.org/

Wolny Tybet. Prawa człowieka, Fundacja Inna Przestrzeń.

http://www.przeglad-filmow-chinskich.pl

Strona warszawsko-łódzkiego przeglądu filmów chińskich.

http://www.arabia.pl/orient/

Portal opisujący regiony:  Afryka, Bliski Wschód, Azja Centralna i Południowa, Daleki Wschód. „Moduły edukacyjne, które można wykorzystać na zajęciach szkolnych. Moduły składają się z części merytorycznej, metodycznej oraz dodatków multimedialnych. W większości z nich przyjęto perspektywę mikro, ukazując konkretne państwa, grupy społeczne i zjawiska. Tematyka modułów jest na tyle różnorodna, że mogą być wykorzystywane na różnych przedmiotach szkolnych – geografii, historii, WOS, ale także na języku polskim i językach obcych, muzyce czy fizyce. Dwa tematy przewodnie to: Nie tylko westernizacja – Orient spotyka Zachód oraz Nie tylko tradycja – współczesny świat Orientu.”

http://www.chiny.pl/

Dość kompleksowa strona o Chinach.

Dokładny opis tematów(dużo):  http://www.chiny.pl/quanbubiaoshi.php

http://korea.com.pl/

Strona o obydwu koreańskich państwach. Zdjęcia.

http://www.krld.pl/krld/index

Oficjalna strona Korei Północnej w Polsce.

http://bhutanonline.w.interia.pl/

Katalog bibliografii na temat Bhutanu w języku polskim.

http://www.globtroter.pl/chiny2001/prezentacja.html

Multimedialny przewodnik po Chinach.

http://goraledlatybetu.visavis.pl/

„Górale dla Tybetu”. Strona o uchodźcach z Tybetu.

http://ratujtybet.org/

„Program Tybetański Fundacji Inna Przesyrzeń”

http://www.chiny.republika.pl/

Strona o Chinach.

http://www.thai.republika.pl/

Rozmówki i słowniki z krajów Dalekiego Wschodu.

http://interlin.i.p.pl

Szkoła języka chińskiego Inter-lin.

http://www.orient.uj.edu.pl/newsite/index.php

Katedra Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://azjatystyka.amu.edu.pl/sinologia/

Zakład Literatury i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

http://www.chinyinfo.pl/

„Pośrednicwo w handlu pomiędzy UE, a Azją, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, pośrednictwo w obrocie wierzytelnościami w kraju i zagranicą, pośrednictwo finansowe (kredyty i pożyczki hipoteczne), zarząd nieruchomościami prywatnymi i W. M., regulacja stanów prawnych nieruchomości, a od roku 2003, zajmujemy się organizacją wycieczek handlowych do Chin, Tajwanu, Hong-Kongu, Singapuru oraz Tajlandii.”

http://fialan.com/pl/

WYSZUKIWANIE INFORMACJI O TOWARACH I PRODUCENTACH, KONTROLA PRODUCENTÓW, KONTROLA REALIZACJI ZAMÓWIEŃ, ODPRAWA CELNA TOWARU, DOSTAWA TOWARU, UCZESTNICTWO W TARGACH I SEMINARIACH

http://www.sgh.waw.pl/prywatne/kgorak/oblicza_orientu/

Pakiet edukacyjny „Oblicza Orientu” ma na celu wsparcie nauczania o państwach i kulturach Azji i Afryki w szkołach stopnia ponadpodstawowego, oferując materiały i narzędzia z zakresu edukacji rozwojowej i międzykulturowej. Ukazuje zróżnicowanie Azji i Afryki przez pryzmat wyzwań i dróg rozwoju, lokując je w szerszym kontekście rzeczywistości społeczno-kulturowej Orientu.

Notka biograficzna autora Raportu

zarembaPrzemysław Zaremba. Magister Historii na Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Student 5 roku Stosunków Międzynarodowych na tejże uczelni. Pisał pracę magisterską o przemianach ekonomicznych, społecznych i politycznych w Estonii po upadku komunizmu. Ciekawy Świata. Żywo zainteresowany procesami transformacji systemowych, tematyką wolego rynku oraz liberalizmem, kapitalizmem, współczesnym humanizmem. Ikonopisarz- malarz specjalizujący się w technikach malarstwa średniowiecznego (profesjonalnie). Felietonista i dziennikarz Interia.360, blogger.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Raport cz.2: Polski Internet o Dalekim Wschodzie – Blogi Reviewed by on 6 grudnia 2010 .

Druga część Raportu dotyczy blogów w polskim Internecie. Geograficznie został on podzielony na Chiny, Japonię i pozostałe państwa. Odzwierciedla to tendencję występująca w zebranym materiale. Blogi o tematyce jednego państwa dotyczą głównie Chin i Japonii. Pozostałe blogi mają zazwyczaj charakter relacji podróżniczych z kilku państw regionu, a często również dotyczą państw z poza regionu. Praktycznie

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

komentarzy 9

 • You’ re on the right track , powodzenia dalej ..

 • Druga część raportu, równie interesująca i bogata w informacje jak pierwsza. pozdrawiam

 • Dziękuję za pochwały i uwagi krytyczne. Rzeczywiście blog cyntya jest bardzo ciekawy i chyba cięzko go streścić w kilku zdaniach. Mary Ann no nie myślałem o połączeniu trych dwóch tematów tzn. Daleki Wschód i Ikony, natomisat kiedyś czytałem coiś i widziałem kilka Ikon z Chin, Indii i Japonii, Korei i Filipin, to rzeczywiście może być ciekawe. Panie Stefanie rzeczywiście zgadzam się www. northkorea.pl zasługuje na uwagę, równiez polecam tą stronę.

 • Panie Stanislawie, Szanowni Panstwo,

  Cieszymy sie ze doceniacie prace Przemyslawa Zaremby. My rowniez uwazamy ze zrobil swietna robote. Jego raport na pewno znajdzie sie na glownej stronie, tak aby mogl sluzyc wszystkim osobom zainteresowanym krajami azjatyckimi w Polsce.

  serdecznie pozdrawiamy,
  CSPA

 • Hymm Ikony i Daleki Wschód? To może byc ciekawy temat. Szkoda że niszowy. Wiedzę że autor włożył dużo pracy w te raporty. Gratuluje.

 • Przyłączam się do pochwał i ponawiam wniosek do administratora o zrobienie na stronie głównej zakładki do tego typu linków. Pierwszy raz apelowałem przy własnym tekście tego typu (dużo skromniejszym niż ta analiza).

 • Odnośnie http://cyntya.blog.pl/ rozszerzyłabym trochę opis : Od dłuższego czasu autorka skupia się na Korei Południowej (mąż Koreańczyk i długoletni staż pracy w Koreańskich firmach w Korei). Według mnie, jest to bardzo interesujące źródło informacji o współczesnej Korei opisujące m.in społeczeństwo koreańskie, kulturę organizacyjną koreańskich korporacji, niektóre wydarzenia historyczne.

  Bardzo pożyteczny raport ;)

 • great job Przemek

Pozostaw odpowiedź