Wydarzenia i zapowiedzi

Październik z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

fot: Tropenmuseum

fot: Tropenmuseum

Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

PROGRAM SPOTKAŃ

GALERIA AZJATYCKA, UL. FRETA 5 (TEL. 0226352811) godz. 18.00-20.00 Wstęp wolny

Wtorek, 5.10. INAUGURACYJNA LEKCJA JĘZYKA ARABSKIEGO – spotkanie z doktorantką, lektorką i tłumaczką Magdaleną Nycz-Waller (Katedra Arabistyki i Islamistyki UW), która przebywała na rocznym stypendium w Syrii. Wstęp 12 zł (#).

Środa, 6.10. OD HYMNÓW WEDY DO STYLU DHRUPAD (audio) – spotkanie z dr. Markiem Grzegorzem Sawickim z nowego autorskiego cyklu Jak w Indiach śpiewają? (#).

Czwartek, 7.10. ROZPOCZĘCIE KURSU IKEBANY – warsztaty japońskich kompozycji kwiatowych według szkoły Ohary. Prowadzanie Olga Barbasiewicz – japonistka, stypendystka Instytutu Stosunków Międzynarodowych University of Tsukuba. Kolejne spotkania 27.XI, 4.XI, 18.XI, 4.XII, 18.XII. Opłata za cykl – 170 zł (na poszczególne spotkanie bez rezerwacji – 30 zł; zapisy w GA) (**)

Środa, 13.10. JAK ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ I ZDROWIE WG ZALECEŃ TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ – spotkanie z wydawcą książki chińskiego lekarza TMC, dr. Maoshing Ni Druga Młodość – Bo Jurkevich (wyd. „Nowy Horyzont”) oraz terapeutą i taoistą Romanem Fierfasem. Wprowadzenie w oparciu o I Cing – kustosz Maciej Góralski. Spotkanie w Klubie „Księgi Przemian” (*).

Czwartek, 14.10. UCHO NA ŚWIAT – spotkanie z podróżnikami i pisarzami Krzysztofem Świdrakiem i Katarzyną Skawską połączone z promocją ich nowej książki (**).

Sobota, 16.10. BUDDYZM JAKO SPOSÓB ŻYCIA – spotkanie z chińskim mistrzem Dharmy Yutang Lin z Kalifornii i Tajwanu, doktorem logiki filozoficznej UCSF oraz spadkobiercą nauk Yogi Chen w linii Adi Buddha Mandala – Kagyu i Chan. Tłumaczenie Maciej Góralski; www.yogichen.org i www.yogilin.net

Niedziela, 17.10., godz. 16.00 WIDŹNIANABHAJRAWA – JOGA SIWAICKA W 112 ĆWICZENIACH – spotkanie w Klubie Jogi z dr. Tomaszem Rucińskim z nowego autorskiego cyklu Najciekawsze teksty jogiczne. Wstęp 12 zł (#).

Poniedziałek, 18.10. SUFICKI TANIEC WIRUJĄCYCH DERWISZY (wideo) – prezentacja muzyki i tańca zakonu Mewlewitów z Konji (Turcja), w tradycji Dżalaladina Rumiego; wprowadznie Rochan Tosun, iranistka, lektorka języka perskiego (*).

Wtorek, 19.10. WRAŻENIA Z POBYTU W INDIACH (slajdy) – spotkanie z dr. Maciejem St. Ziębą, wykładowcą filozofii indyjskiej i chińskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który w lipcu b.r. studiował w Shimli logikę indyjską (#).

Środa, 20.10. JAPOŃCZYCY I HISTORIA, CZYLI DLACZEGO SAMURAJ JEST CHAMPLOO – relacja multimedialna z badań terenowych magistrantki Julii Koszewskiej z Instytutu Etnologii i Antropologii UW (**)

Czwartek, 21.10. TURCJA – PIERWSZY KROK DO ORIENTU (relacja z podróży autostopem) – spotkanie z Leszkiem Szczasnym, podróżnikiem, fotografem i autorem książki Świat na wyciągnięcie ręki. Spotkanie połączone z promocją książki poprowadzi Karolina Krzywicka (MAiP); http://leszekszczasny.blogspot.com/

Niedziela, 24.10, godz. 14.00-18.00 DZIEŃ NEPALU I TYBETU – slajdy z Nepalu oraz z wyprawy rowerowej dookoła Tybetu prezentowane przez Michała Plichtę, film „Dzieci gór” z komentarzem, warsztaty gotowania potraw nepalskich wraz z degustacją, warsztat gry na misach tybetańskich i inne atrakcje. Wstęp na cele charytatywne (pomoc dla nepalskich Tybetańczyków) 12 zł (*).

*/ Spotkania prowadzone przez kustosza i tłumacza Macieja Góralskiego; www.magura.art.pl
**/ Spotkania organizowane przez Tomasza Madeja; http://wyprawynakranceswiata.blogspot.com/
#/ Spotkania organizowane przez dokumentalistę Krzysztofa Śliwińskiego; www.autodydaktyka.republika.pl

PORANKI Z KULTURĄ I PRZYRODĄ AZJI I PACYFIKU

9 października JAPOŃSCY WOJOWNICY – warsztaty dotyczące kultury samurajskiej, dzieci nie tylko uzyskają wiedzę na temat japońskich wojowników, ale przede wszystkim wykonają kopie miecza „katany” i japońskiego hełmu „kabuto”. Prowadzenie Olga Barbasiewicz, rezerwacja: [email protected]

16 października MAORYSI – Podróż do Aotearoa, czyli Kraj długiej białej chmury. Spotkanie z magiczną kulturą Maorysów. Zajęcia mają charakter warsztatu, w ramach którego prowadzący wraz z dziećmi wykonuje maoryskie maski. Prowadzenie Tomasz Madej (MAiP), rezerwacja: [email protected]

23 października CZEMU W JAPONII WYBUCHAJĄ WULKANY? – Krótka opowieść o skałach, które postanowiły się rozpuścić. Zajęcia na których najmłodsi dowiedzą się w przystępny dla nich sposób, dlaczego wulkany wybuchają i czemu nie musimy się ich bać mieszkając w Polsce. Prowadzenie Olga Barbasiewicz, rezerwacja: [email protected]

godz. 12.15 – 13.00 (dzieci 4-6 lat), 13.15 – 14.00 (dzieci 7-10 lat)
miejsce: Galeria Azjatycka, ul. Freta 5 (Nowe Miasto)
Ilość miejsc ograniczona. Cena każdego spotkania przy rezerwacji: 17 zł
Cena wejścia w dniu imprezy: 22 zł
Odpłatność za cały cykl (oprócz Moarysów): 80 zł przy jednorazowej wpłacie

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Październik z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Reviewed by on 12 października 2010 .

Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań: PROGRAM SPOTKAŃ GALERIA AZJATYCKA, UL. FRETA 5 (TEL. 0226352811) godz. 18.00-20.00 Wstęp wolny Wtorek, 5.10. INAUGURACYJNA LEKCJA JĘZYKA ARABSKIEGO – spotkanie

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź