Japonia news,Patronaty,Wydarzenia i zapowiedzi

Patronat CSPA: Konferencja „Ciemna strona Japonii”

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Sekcja Japońska Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji mają przyjemność zaprosić studentów i doktorantów na Ogólnopolską Konferencję Naukową Ciemna strona Japonii.

Termin: 25-26 kwietnia

Miejsce: Kraków, Biblioteka Jagiellońska, al. Mickiewicza 22

Każdy kraj ma swoją ciemną stronę, której nigdy nie pokazuje się w folderach biur podróży. Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego zaprasza na konferencję, której celem jest zbadanie takich aspektów kultury, historii, polityki czy nawet sztuki, które wykażą, że Japonia nie jest wyjątkiem. Zachęcamy do spojrzenia na Japonię z innej perspektywy oraz przeanalizowania współczesnych i historycznych wydarzeń, które położyły się cieniem na Kraju Kwitnącej Wiśni.

Warto zastanowić się nad problemami, z jakimi boryka się współczesne społeczeństwo japońskie. Niektóre dostrzec można z łatwością, inne nie są tak oczywiste.

Powinniśmy jednak zagłębić się w te kwestie, by zyskać pełny obraz Japonii, oderwany od wywodzących się z europejskiego kręgu kulturowego uprzedzeń i stereotypów. Jako organizatorzy pragniemy także zwrócić uwagę na odzwierciedlenie tych zjawisk w sztuce, kulturze masowej i popkulturze.

Szczególne miejsce na naszej konferencji zajmować będzie tematyka bezdomności w Japonii w kontekście szeroko rozumianego outsiderstwa. Pragniemy zastanowić się m. in. nad kwestiami takimi jak to czy bezdomność to sytuacja materialna czy stan ducha?

Temu blokowi tematycznemu patronować będzie Sekcja Japońska Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji. Jest on częścią projektu badawczo-artystycznego „No/Ho/Use. Japonia Blue”, wieloaspektowo podejmującego problemy: domu, prowizorycznej architektury, przestrzeni publicznej/prywatnej, nomadyzmu oraz życia na marginesie lub poza społeczeństwem. Zachęcamy do wysyłania swoich zgłoszeń dotyczących antropologicznych, kulturowych, ekonomicznych, gospodarczych i społecznych kontekstów japońskiej bezdomności.

Do udziału zaproszeni są studenci i doktoranci różnych specjalizacji, z uwagi na interdyscyplinarny charakter poruszanych tematów. Organizatorzy są otwarci na nowatorską interpretację problemu oraz inne, poza wymienionymi, spojrzenia na „Ciemną stronę Japonii”.

Czas trwania prezentacji nie powinien przekraczać 20 minut. Przewidziana została opłata konferencyjna w wysokości 30 zł. Organizatorzy zapewniają sprzęt multimedialny, materiały konferencyjne, posiłek dla prelegentów oraz pomoc w rezerwacji noclegów.

Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza, znajdującego się pod adresem http://db.tt/5OS148JD prosimy przesyłać do 1 kwietnia 2013.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną te, które w najbardziej nowatorski sposób odnoszą się do tematu konferencji, a w przypadku powtarzających się zgłoszeń, wybrany zostanie tylko jeden. Decyzja o przyjęciu referatu zostanie przekazana uczestnikom do 15 kwietnia.

Planowana jest także publikacja pokonferencyjna w specjalnym wydaniu czasopisma Maska (Magazynu Antropologiczno-Społeczno-Kulturowego), wydawanego przy Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji. Warunkiem zamieszczenia artykułu jest nadesłanie go w terminie do 1 maja 2013 roku oraz spełnienie ogólnych wymogów dotyczących publikowanych prac.

Więcej informacji o Masce na stronie: www.maska.org.pl/maska.

Wszelkie pytania i wnioski prosimy kierować na adres: [email protected]

Serdecznie zapraszamy!

CSPA objęło patrnat nad tym wydarzeniem. 

 

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Patronat CSPA: Konferencja „Ciemna strona Japonii” Reviewed by on 26 lutego 2013 .

Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Sekcja Japońska Koła Naukowego Porównawczych Studiów Cywilizacji mają przyjemność zaprosić studentów i doktorantów na Ogólnopolską Konferencję Naukową Ciemna strona Japonii. Termin: 25-26 kwietnia Miejsce: Kraków, Biblioteka Jagiellońska, al. Mickiewicza 22 Każdy kraj ma swoją ciemną stronę, której nigdy nie pokazuje się w folderach biur podróży. Sekcja Japońska Dalekowschodniego Koła Naukowego zaprasza na

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź