Pakistan news

Pakistan: UK współfinansuje program doskonalenia zawodowego i edukacji w Pendżabie

Pak-BritWielka Brytania i rząd prowincji Pendżab w środę (10.07) zobowiązały się objąć programem doskonalenia zawodowego 18 okręgów Pendżabu i wprowadzić udogodnienia dotyczące zdrowia i edukacji dla milionów ludzi. Przewodniczący ministrów Shahbaz Sharif i sekretarz rozwoju Wielkiej Brytanii Justine Greening powiedzieli mediom po spotkaniu, że oba rządy będą kontynuować wspólną pracę nad doskonaleniem zawodowym mieszkańców regionu i nad zapewnieniem lepszych usług publicznych milionom ludzi w Pendżabie.

 

Sharif powiedział, że brytyjski Departament Rozwoju Międzynarodowego wyda cztery miliardy rupii w Pendżabie na różne programy, natomiast Pendżab zainwestuje 70-80 miliardów euro w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zapewnić brakujące udogodnienia w tysiącach szkół i zapewnić każdemu dziecku dostęp do edukacji. Dodał też – zatrudnienie jest godną drogą do wyjścia z ubóstwa. Dzięki naszej współpracy z Wielką Brytanią program ten pomógł już tysiącom ludzi zdobyć środki do życia (…) To jest prawdziwy sukces, dlatego też program ten zostaje rozszerzony na kolejnych 10 okręgów z nadzieją, że obejmie w przyszłości całą prowincję. –  Natomiast sekretarz Greening powiedziała – Będziemy wspierać rząd Pendżabu w stworzeniu większej liczby miejsc pracy, stymulowaniu wzrostu gospodarczego, poprawie edukacji oraz w zapewnieniu  lepszej jakości usług publicznych dla milionów mężczyzn, kobiet i dzieci w Pendżabie. (..) 135 tysięcy najbiedniejszych kobiet i mężczyzn w Pendżabie zostanie przeszkolonych zawodowo do 2015 roku. Dotychczas udało się wyszkolić około 20 tysięcy (połowa z nich to kobiety) w ciągu ostatnich kilku lat, dzięki czemu obecnie mają większe zarobki, co pomaga w wyciągnięciu ich rodzin z ubóstwa – dodała. Zaznaczyła, że program doskonalenia zawodowego obecnie działa w czterech okręgach Pendżabu, w tym w Bahawalpur, Bahawalnagar, Lodhran i Muzaffargarh. W oparciu o osiągnięty sukces, program będzie rozwijany w kolejnych okręgach, łącznie z Lahore, Sheikhupura, Gujranwala, Fajsalabad, Sargodha i Chiniot.

Justine Greening dodała też – Wielka Brytania będzie wspierać rząd Pendżabu w rekrutacji i przeszkoleniu 45 tysięcy nowych nauczycieli oraz w poprawie wyników nauczania w zakresie podstawowych przedmiotów, włączając w to matematykę i język angielski. Dzięki naszej współpracy przeszkoliliśmy już 35 tysięcy dodatkowych nauczycieli, a 75 tysięcy dzieci uczestniczy w codziennych zajęciach szkolnych. Ponad 3,3 miliona dzieci skorzysta z naszego wsparcia do 2015 roku.

Wcześniej sekretarz UK spotkała się z przywódcami politycznymi Pakistanu, w tym z ministrem finansów Ishaq Darem, w celu przedyskutowania perspektywy osiągnięcia przez kraj wzrostu i stabilizacji gospodarczej oraz planów walki z ubóstwem na najbliższe lata. Pakistan jest obecnie jednym z największych beneficjentów inwestycji finansowanych przez Wielką Brytanię. W najbliższych latach, UK zamierza wspierać wzrost gospodarczy Pakistanu poprzez zwiększenie dostępności i wykorzystania mikro-kredytów dla milionów ludzi, aby mogli się oni wydobyć z ubóstwa. Inne programy przygotowane przez Wielką Brytanię obejmują pracę z 4 milionami dzieci w szkołach i zmniejszenie śmiertelności matek do 1 miliona bezpiecznych porodów, poprzez finansowanie wykwalifikowanych położnych, pielęgniarek i lekarzy.

Na podstawie: thefrontierpost.com

Opracowanie: Katarzyna Górna

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Pakistan: UK współfinansuje program doskonalenia zawodowego i edukacji w Pendżabie Reviewed by on 13 lipca 2013 .

Wielka Brytania i rząd prowincji Pendżab w środę (10.07) zobowiązały się objąć programem doskonalenia zawodowego 18 okręgów Pendżabu i wprowadzić udogodnienia dotyczące zdrowia i edukacji dla milionów ludzi. Przewodniczący ministrów Shahbaz Sharif i sekretarz rozwoju Wielkiej Brytanii Justine Greening powiedzieli mediom po spotkaniu, że oba rządy będą kontynuować wspólną pracę nad doskonaleniem zawodowym mieszkańców regionu

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź