Komentarz eksperta

N. Levi: Powiązania rodzinne na najwyższych szczeblach władzy w Korei Północnej – przykład młodszej siostry Kim Dzong-euna

Kim Jo Dzong, młodsza siostra Kim Dzong Una, pod nieobecność swojego brata przejęła władzę w Korei Północnej – podają liczne gazety (tak jak na przykład dzienniki południowokoreańskie, magazyn „The Diplomat”). Uważam, że Kim Yo-jong nie jest drugą osobą w państwie. Jest członkiem rodziny rządzącej i należy do komitetu rodzinnego Kimów, którzy rządzi w Korei Północnej. Obecna sytuacja w Korei Północnej jest monitorowana przez rodzinę Kim Dzong-una, stanowiącą nieugięty monolit.

Źródło: flickr.com, Chris Ford

Źródło: flickr.com, Chris Ford

Kim Yo-jong jest młodszą siostrą Kim Dzong-euna. Urodziła się 26 września 1987 r., jest dzieckiem Kim Dzong-ila i Ko Yong-hee (córką Ko Tae-muna [zm. 1999 r.], który był twórcą federacji taekwondo w KRLD w 1990).  Ko Yong-hee zmarła na raka piersi w Paryżu w 2004 r.

Tak jak Kim Dzong-eun uczyła się w Szwajcarii i Niemczech. Wraz z bratem była wychowana przez Ri czol (obecny minister ds. zagranicznych Korei Północnej, który wtedy pracował jako dyplomata w Szwajcarii). W 2001 roku wróciła do Korei Północnej. Studiowała na uniwersytecie im. Kim Ir-sena. Kim Yo-jong brała aktywny udział w szkoleniach wojskowych podczas wykładów na Wojskowym Uniwersytecie im. Kim Ir-sena. Była wychowana pod skrzydłami Kim Kyung-hee (młodsza siostra Kim Dzong-ila odpowiedzialna za liczne projekty ekonomiczne Korei Północnej) i Kim Ki-nama (sekretarz ds. Historii Pracy w KC PPK). Mówi po angielsku.

Kim Yo-jong (zaznaczona na żółto na zdjęciu) nadzoruje niektóre publiczne inspekcje Kim Dzong-euna (w kapeluszu na zdjęciu). Źródło zdjęcia: YTN

Kim Yo-jong (zaznaczona na żółto na zdjęciu) nadzoruje niektóre publiczne inspekcje Kim Dzong-euna (w kapeluszu na zdjęciu). Źródło zdjęcia: YTN

Kim Yo-jong pracowała w najważniejszym departamencie Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei Północnej – departamencie Organizacji i Przywództwa. Od 2007 roku wraz z Kim Dzong-eunem zaczęli towarzyszyć Kim Dzong-ilowi podczas wojskowych inspekcji. Jest teraz pracownikiem Komisji Obrony Narodowej, osobistego sekretariatu Kim Dzong-ila, i urzędnikiem w KC PPK. Ściśle współpracuje z Kim Dzong-czolem, innym brat Kim Dzong-euna. Była bardzo bliska Kim Dzong-ila, zmarłego ojca, który rządził nieprzerwanie od 1980 do 2011 r. Przedstawiam poniżej powiązanie rodzinne na najwyższych szczeblach władzy w Korei Północnej:

Powiązania rodzinne na najwyższych szczeblach władzy w Korei Północnej

Tożsamość

Stopień pokrewieństwa z rodziną Kimów

       Główne stanowisko
Kang Dok-su Syn Kang Bo-soka – wuja Kim Ir-sena ze strony matki Szef rozgłośni radiowej „Chosun”  („Korea”)

Kang Kwan-ju

Kuzyn Kim Dzong-ila

Wiceprzewodniczący Komitetu ds. Pokojowego Zjednoczenia Korei

Ekspert ds. Japonii i Korei Południowej

Kim Kyung-hee Najstarsza córka Kim Ir-sena, Członek BP PPK
Kang Tong-yun Kuzyn Kim Dzong-ila

Wicedyrektor Departamentu Organizacji i Przywódca KC PPK

Generał KAL

Członek KC PPK

Kang Yong-sop Kuzyn matki Kim Ir-sena (syn Kang Yang-uka) Przewodniczący Ligi Chrześciańskiej Chosun
Kim Dzong-nam Syn Kim Dzong-ila Przewodniczący Komisji ds. Informatyzacji Korei Północnej
Kim Dzong-suk Żona Kim Yong-nama Dyrektor Uniwersytetu Nauk Społecznych
Kim Ki-nam Brat Kim Yong-nama Sekretarz KC PPK
Kim Ok Ostatnia żona Kim Dzong-ila Dyrektor KON
Kim Pyong-il Drugi syn Kim Ir-sena i Kim Sung-ae,przyrodni brat Kim Dzong-ila Ambasador Korei Północnej w Polsce
Kim Sung-hwan Kuzyn Kim Ir-sena Wiceprezes Uniwersytetu Chongsina
Kim Sol-song Córka Kim Dzong-ila Dyrektor w biurze nr 99
Kim Yo-jong Młodsza siostra Kim Dzong-una

Dyrektor w KON, generał jednogwiazdkowy KAL

Kim Yong-nam Kuzyn Kim Dzong-ila

Przewodniczący NZL, objął protokolarnie funkcję głowy państwa KRLD

Ri Yong-mu Siostrzeniec Yi Bo-ik – babci Kim Ir-sena Członek KON

Opracowanie autorskie (szerzej na nicolaslevi.wordpress.com) 

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
N. Levi: Powiązania rodzinne na najwyższych szczeblach władzy w Korei Północnej – przykład młodszej siostry Kim Dzong-euna Reviewed by on 5 października 2014 .

Kim Jo Dzong, młodsza siostra Kim Dzong Una, pod nieobecność swojego brata przejęła władzę w Korei Północnej – podają liczne gazety (tak jak na przykład dzienniki południowokoreańskie, magazyn „The Diplomat”). Uważam, że Kim Yo-jong nie jest drugą osobą w państwie. Jest członkiem rodziny rządzącej i należy do komitetu rodzinnego Kimów, którzy rządzi w Korei Północnej.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź