Chiny news,Indie news,Indonezja news,Komentarze,Korea Pd news,Mongolia news

„Między Polską a Azją”: Lipiec 2012 (cz. 2)

Tydzień Polski w NLFC

W dniach 13 – 20 lipca Ambasada RP w Seulu wspólnie z National Library for Children zorganizowała program kulturalny przybliżający Polskę koreańskim uczniom szkół podstawowych:

http://www.seul.polemb.net/?document=639

Delegacja Biura Rady Państwa Do Spraw Chińczyków za Granicą z wizytą w Polsce

W dniach 14 – 16 lipca przebywała w Polsce kilkuosobowa delegacja badawcza,wysłana przez Biuro Rady Państwa do Spraw Chińczyków za Granicą, której przewodził Zhang Jianqing, inspektor do spraw ekonomii, nauki i technologii. Rozmawiano przede wszystkim o sytuacji Chińczyków w Polsce:

http://pl.china-embassy.org/pol/sgfb/t954967.htm

Wizyta w Indonezyjskiej Izbie Handlowo-Przemysłowej.

W dniu 16 lipca Ambasador Grzegorz Wiśniewski i Pierwszy Radca Roman Morawski spotkali się w siedzibie Izby Handlowo-Przemysłowej (KAMAR DAGANG DAN INDUSTRI INDONESIA – Indonesian Chamber of Commerce and Industry), z jej szefem – Panem Suryo Bambang Sulisto. Rozmawiano o możliwościach intensyfikacji bilateralnych relacji gospodarczych:

http://www.jakarta.polemb.net/

Li Hongfeng przewodniczy delegacji Ministerstwa Kultury Chin do Polski

Aby wzmocnić współpracę i wymianę kulturalną między Chinami, a Polską, na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na czele 6 osobowej delegacji, przyjechał do Polski w dniu 18 lipca chiński wiceminister kultury Li Hongfeng, pełniący także funkcję przewodniczącego Centralnej Komisji Kontroli Dyscyplinarnej w Ministerstwie Kultury.

http://pl.china-embassy.org/pol/sgfb/t954652.htm

Misja gospodarcza do Mongolii, 12-19 września 2012

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z  Mongolską Narodową Izbą Przemysłowo-Handlową oraz  Ambasadą Mongolii w Polsce  organizuje w dniach 12 – 19 września 2012 misję polskich przedsiębiorców do Mongolii:

http://www.kig.pl/znajd-zagranicznego-partnera/misjewyjazdowe/2831-misja-gospodarcza-do-mongolii-5-13-czerwca-2012.html

Misja Gospodarcza do Indii, 4-10 listopada 2012

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza wspólnie z Ambasadą RP w New Delhi, Europejskim Centrum Biznesu i Technologii, EUROCHAMBRES oraz Konfederacją Indyjskich Przemysłowców organizuje Misję Gospodarczą do Indii / Bangalore/ w dniach od 4 do 10 listopada 2012 r. z okazji Forum  Unia Europejska – Indie w branży biotechnologii:

http://www.kig.pl/znajd-zagranicznego-partnera/misjewyjazdowe/2959-misja-gospodarcza-do-indii-dla-przedsibiorstw-sektora-biotechnologii-4-10-listopada-2012.html

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej RP z wizytą w ChRL

W dniach 22-28 lipca przebywał z wizytą w Chińskiej Republice Ludowej Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej RP, Sławomir Nowak. Rozmowy dotyczyły głównie realizacji programu „12 punktów” w obszarze inwestycji w infrastrukturę, perspektyw rozwoju polsko-chińskich przedsięwzięć logistycznych, a także realizacji umowy o współpracy w zakresie zrównoważonej infrastruktury:

 http://www.pekin.polemb.net/

Kolejne spotkania polskiej delegacji w Chinach

Polska delegacja przebywająca od 22 lipca w Chinach w ramach organizowanej przez PAIiIZ i MTBiGM misji odbyła spotkania z największymi chińskimi organizacjami typu think-tank:

http://www.paiz.gov.pl/20120727/kolejne_spotkania_polskiej_delegacji_w_chinach

Polska – Chiny: współpraca logistyczna

23 lipca w Szanghaju, w ramach wizyty Ministra Transportu Sławomira Nowaka w Chinach, odbyło się seminarium nt. rozwoju współpracy logistycznej między Polską a Chinami:

http://www.paiz.gov.pl/20120723/polska_chiny_wspolpraca_logistyczna

Polska logistyka w Pekinie

W ramach organizowanej przez PAIiIZ i MTBiGM wizyty firm z sektora transportu i logistyki w Chinach pod przewodnictwem Ministra Sławomira Nowaka 25 lipca w Pekinie odbyło się seminarium nt. współpracy w zakresie infrastruktury. Celem wizyty było umocnienie pozytywnego wizerunku Polski jako atrakcyjnej lokalizacji dla chińskich inwestycji:

http://www.paiz.gov.pl/20120725/polska_logistyka_w_pekinie

Mongolia Wewnętrzna – ostatnie spotkania polskiej delegacji w Chinach

W ostatnich dniach wizyty w Chinach 30 lipca polska delegacja wzięła udział w spotkaniach w Hohhot, Baotou i Ordos – miastach regionu autonomicznego Mongolii Wewnętrznej:

http://www.paiz.gov.pl/20120730/polska_delegacja_w_mongolii_wewnetrznej

144 projekty i ponad 34 tysiące nowych miejsc pracy

Blisko 35 tysięcy miejsc pracy mogą stworzyć łącznie obsługiwani obecnie przez PAIiIZ inwestorzy. 144 projektów ma łączną wartość 5,4 mld euro. 10 z tych projektów realizowanych jest przez Chiny:

http://www.paiz.gov.pl/nowosci/?id_news=3954

Prace młodych polskich designerów na wystawie „Unpolished” w Seulu

http://azja.iam.pl/en/news/exhibition-unpolished-in-seoul.html?lng=pl

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej rozmowy władz ChRL i USA z lat 1958-1970

W poniedziałek 30 lipca miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej historyczne rozmowy USA – Chiny, które odbywały się Pałacu Myślewickim w Łazienkach w latach 1958-1970. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski, ambasador USA Lee Feinstein oraz ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Sun Yuxi:

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,2269,tablica-upamietniajaca-rozmowy-wladz-chrl-i-usa.html

Fotografia: Li Hongfeng przewodniczy delegacji Ministerstwa Kultury Chin do Polski (źródło: pl.china-embassy.org) 

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
„Między Polską a Azją”: Lipiec 2012 (cz. 2) Reviewed by on 5 sierpnia 2012 .

Tydzień Polski w NLFC W dniach 13 – 20 lipca Ambasada RP w Seulu wspólnie z National Library for Children zorganizowała program kulturalny przybliżający Polskę koreańskim uczniom szkół podstawowych: http://www.seul.polemb.net/?document=639 Delegacja Biura Rady Państwa Do Spraw Chińczyków za Granicą z wizytą w Polsce W dniach 14 – 16 lipca przebywała w Polsce kilkuosobowa delegacja badawcza,wysłana

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź