Chiny news,Wydarzenia i zapowiedzi

Lifestyle Expo – targi producentów z Hongkongu i Guangdong w Warszawie

Od 21 d0 23 września ma miejsce druga edycja Lifestyle Expo w Warszawie. Targi adresowane są do importerów z Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas trzydniowej imprezy w Centrum Expo XXI, wystawcy z Hongkongu i prowincji Guangdong prezentować będą szeroką gamę produktów konsumpcyjnych.

Tegoroczna edycja Lifestyle Expo w Warszawie zgromadziła 219 wystawców, co daje 17-procentowy  wzrost w porównaniu z poprzednią edycją – powiedział dr David Wong podczas ceremonii otwarcia. Dr Wong – przedstawiciel Rady Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) i Dyrektor Stowarzyszenia Chińskich Producentów w Hongkongu, dodał: Jesteśmy tutaj, aby kontynuować sukces pierwszych targów i wskazać firmom z Hongkongu, Guangdong i Europy  nowe możliwości biznesowe.

P1010048

 

Spektrum produktów

Obecna edycja Lifestyle Expo to także szerszy zakres produktów różnorodnych branż, wśród których znajdują się m.in. upominki, zegarki, urządzenia elektryczne, nowoczesna elektronika użytkowa i produkty ICT, moda i akcesoria tekstylne, zabawki i artykuły gospodarstwa domowego.

Wstępna rejestracja przedsiębiorców na Lifestyle Expo w Warszawie wzrosła o 60 procent, co świadczy o dużym zainteresowaniu polskiego środowiska biznesowego prowadzeniem działań handlowych z przedsiębiorcami z Hongkongu i Chin kontynentalnych.

Wymiana handlowa: Polska – Chiny

Polska stała się jednym z najważniejszych partnerów handlowych Chin w tym regionie, powiedział podczas ceremonii otwarcia targów Zhu Zenan, zastępca dyrektora Wydziału Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Guangdong (DOFTEC). Handel między Guangdong a Polską rośnie w imponującym tempie. Ponad 50-procentowy wzrost w tym zakresie  daje solidne podstawy pomyślnej współpracy na przyszłość – dodał.

Drugiego dnia targów będzie można wziąć udział w darmowych seminariach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej z partnerami z Azji oraz finansowania i przepisów celnych. Trzeci – ostatni dzień będzie otwarty również dla osób prywatnych.

P1010097

W ceremonii otwarcia Lifestyle Expo udział wzięli: Tomasz Ostaszewicz – Dyrektor Międzynarodowej Współpracy Dwustronnej w Ministerstwie Gospodarki, Anna Wypych Namiotko – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Krzysztof Szumski – Dyrektor ds. Azji i Pacyfiku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Yuxi Sun – Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Margaret Fong – Zastępca Dyrektora Wykonawczego HKTDC; Przemysław Jenke – Polski Konsul w Hongkongu; Lore Buscher, Dyrektor HKTDC na Europę oraz Toby Chan – tegoroczna Miss Hongkongu.
Lifestyle Expo w Warszawie organizowany jest przez HKTDC i DOFTEC.

HKTDC
Założona w 1966 roku Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) zajmuje się międzynarodową promocją producentów oraz firm handlowych i usługowych z Hongkongu. Poprzez sieć ponad 40 biur na całym świecie, w tym 11 w Chinach kontynentalnych HKTDC promuje Hongkong jako platformę współpracy handlowej z Chinami oraz innymi krajami azjatyckimi. Poprzez organizowane imprezy targowe, misje gospodarcze, internetową platformę handlową www.hktdc.com, pisma branżowe, HKTDC łączy miliony kupców i producentów z całego świata.

Więcej informacji o HKTDC na stronie www.hktdc.com.

 

GD/DOFTEC
Wydział Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Guangdong prowadzi politykę w zakresie handlu zagranicznego, współpracy gospodarczej, inwestycji zagranicznych, zarządzania portami oraz specjalnymi strefami ekonomicznymi i technologicznymi.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Lifestyle Expo – targi producentów z Hongkongu i Guangdong w Warszawie Reviewed by on 19 września 2010 .

Od 21 d0 23 września ma miejsce druga edycja Lifestyle Expo w Warszawie. Targi adresowane są do importerów z Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas trzydniowej imprezy w Centrum Expo XXI, wystawcy z Hongkongu i prowincji Guangdong prezentować będą szeroką gamę produktów konsumpcyjnych. Tegoroczna edycja Lifestyle Expo w Warszawie zgromadziła 219 wystawców, co daje 17-procentowy 

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź