Top news,Wydarzenia i zapowiedzi

„Krewetka między wielorybami” – książka Oskara Pietrewicza już do nabycia w przedsprzedaży!

okladka-ksia%cc%a8z%cc%87ki-2
Oskar Pietrewicz
Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw
(Wydawnictwo Asian Century, Biblioteka Jedwabnego Szlaku, 2016)
300 stron, okładka miękka

Z dumą prezentujemy kolejną książkę Wydawnictwa Asian Century z serii Biblioteki Jedwabnego Szlaku. Tym razem to książka cenionego i znanego także z CSPA eksperta Oskara Pietrewicza pt. „Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw”.

Autor na 300 stronach prezentuje politykę światowych mocarstw: USA, Chin, Japonii, Rosji wobec Półwyspu Koreańskiego, czyli tytułowej „krewetki między wielorybami”. Must have i must read dla wszystkich, którzy interesują się nie tylko Koreą, lecz także geopolityką i polityką międzynarodową w ogóle. W sam raz na świąteczny prezent. Polecamy!

Książkę możecie nabyć w przedsprzedaży, wraz z dedykacją lub podpisem autora.

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Za pośrednictwem serwisu Tpay:

29,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie po premierze) KUP TERAZ

38,90 PLN (wysyłka na wskazany adres) KUP TERAZ

 • Dokonując wpłaty 29 PLN (odbiór osobisty w Warszawie) lub 37 PLN (29 PLN plus 8 PLN za przesyłkę) na konto:

Wydawnictwo Asian Century, ul. Konwiktorska 7 lok. 4, 00-216 Warszawa

13 1030 0019 0109 8503 0015 3105

Pamiętajcie, że liczba egzemplarzy w przedsprzedaży jest limitowana!

 

Więcej o książce:

Półwysep Koreański, współcześnie kojarzony głównie z północnokoreańskimi prowokacjami i południowokoreańskimi sukcesami gospodarczymi, jest centralnym punktem w Azji Północno-Wschodniej, a także jednym z istotniejszych obszarów regionu Azji i Pacyfiku. Geostrategiczne znaczenie Półwyspu sprawiło, że na przestrzeni wieków był on obiektem zainteresowania mocarstw, spośród których do dziś największe znaczenie mają Chiny, Japonia, Rosja i USA. Najbardziej namacalnym dowodem geopolitycznej rywalizacji jest obecny podział Korei, który stanowi jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoją państwa regionu.

Zróżnicowane interesy poszczególnych państw w różnych okresach historycznych prowadziły do tego, że Półwysep wielokrotnie stawał się miejscem rywalizacji, co tylko wzmacniało przekonanie Koreańczyków o tym, że są „krewetką między wielorybami”. Wielowiekowe doświadczenia i przewijające się okresy sporów, wojen, niechęci, a niekiedy również współpracy nie pozostają bez wpływu na obecną sytuację na Półwyspie Koreańskim.

Celem niniejszej pracy jest ukazanie sytuacji na Półwyspie Koreańskim w XXI w. przy uwzględnieniu zmieniającej się na przestrzeni wieków polityki mocarstw i dynamiki wewnątrzkoreańskiej. W kolejnych rozdziałach książki przedstawiono zarys dziejów Korei do 1945 r., charakterystykę stosunków państw koreańskich z poszczególnymi mocarstwami w kolejnych dekadach zimnej wojny oraz wydarzenia ostatniego ćwierćwiecza, ze szczególnym uwzględnieniem polityki prowadzonej przez Koreę Północną i wynikających z tego wyzwań dla bezpieczeństwa regionalnego.

Ukształtowana w procesie dziejowym znaczna współzależność zaangażowanych państw doprowadziła do tego, że w obecnej sytuacji żaden z poważnych problemów na Półwyspie Koreańskim nie może zostać rozwiązany w sposób jednostronny bez uwzględnienia interesów, oczekiwań, obaw, lęków i aspiracji poszczególnych stron. Z tego powodu konieczne wydaje się uwzględnienie różnych perspektyw, z jakich można spoglądać obecnie na sytuację na Półwyspie. Nie umniejszając znaczeniu zaangażowania mocarstw, należy mieć również świadomość ogromnej wagi czynników wewnętrznych w obu Koreach. Założenie, że problemy koreańskie można rozwiązać bez Koreańczyków, jest nie tylko naiwne, lecz przede wszystkim niebezpieczne, gdyż może prowokować do podejmowania działań prowadzących do zaognienia i tak napiętej sytuacji.

Gorąco polecamy!

Udostępnij:
 • 114
 •  
 •  
 •  
 • 3
 •  
 •  
 •  
  117
  Udostępnienia
„Krewetka między wielorybami” – książka Oskara Pietrewicza już do nabycia w przedsprzedaży! Reviewed by on 4 grudnia 2016 .

Oskar Pietrewicz Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw (Wydawnictwo Asian Century, Biblioteka Jedwabnego Szlaku, 2016) 300 stron, okładka miękka Z dumą prezentujemy kolejną książkę Wydawnictwa Asian Century z serii Biblioteki Jedwabnego Szlaku. Tym razem to książka cenionego i znanego także z CSPA eksperta Oskara Pietrewicza pt. „Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce

Udostępnij:
 • 114
 •  
 •  
 •  
 • 3
 •  
 •  
 •  
  117
  Udostępnienia

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź