Indie news,Korea Pd news,News

Korea Południowa i Indie zgadzają się organizować regularne spotkania

Żródło: koreatimes.co.kr; Korea Times photo by Koh Young-gwon

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In i premier Indii Narendra Modi zgodzili się w ten wtorek (10.07), aby organizować regularne szczyty, odzwierciedlające rosnące znaczenie ich partnerstwa w obszarach bezpieczeństwa i gospodarki. W rozmowach odbywających się w New Delhi, Mun i Modi zgodzili się zintensyfikować specjalne strategiczne partnerstwo ich krajów. Umowa jest zgodna z nową polityką Muna, która dąży do zacieśnienia współpracy i wymiany z Azją Południowo-Wschodnią i Indiami, a także polityką Modiego, która koncentruje się na poprawie stosunków z narodami Azji Wschodniej. 

Jak podaje Błękitny Dom, obaj przedstawiciele postanowili wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa działające w obu krajach oraz rozwinąć współpracę w zakresie zaawansowanego rozwoju technologii i budowy infrastruktury w Indiach. – Zgodziliśmy się zwiększyć współpracę międzyludzką między dwoma narodami, aby mogły lepiej się nawzajem zrozumieć – powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej po szczycie Mun. – W tym celu liderzy obu narodów będą regularnie odwiedzać swoje kraje, a rozmowy wysokiego szczebla między urzędnikami rządowymi będą częstsze, aby umożliwić zawarcie porozumień między przywódcami.

Mun i Modi uznali, że oba kraje mają uzupełniające się struktury gospodarcze i potencjał do dalszej współpracy gospodarczej. Aby nawiązać współpracę między wysoko wykształconymi młodszymi pokoleniami, postanowili założyć miejsca pracy w Indiach, w których mogą rozpoczynać działalność start-upy i działać koreańskie firmy. Z zadowoleniem przyjęli także utworzenie centrum wymiany technologii dla małych i średnich przedsiębiorstw z obu krajów. Mun poprosił Modiego, aby zwrócił uwagę na koreańskie firmy ubiegające się o indyjskie projekty budowy infrastruktury sieci elektrycznych, dróg i przystani. Przywódcy uznali potrzebę ułatwienia handlu poprzez przyspieszenie przeglądu umowy kompleksowej o partnerstwie gospodarczym (CEPA), która weszła w życie w 2010 roku.

Aby zainicjować wzrost w Czwartej Rewolucji Przemysłowej, oba kraje ustanowią Grupę ds. Strategii Przyszłości Korei i Indii, w której rządy i prywatne sektory obu narodów będą współpracować w zakresie sztucznej inteligencji, pojazdów elektrycznych, energii i opieki zdrowotnej. W New Delhi powstanie także Centrum Badań i Współpracy w zakresie Innowacji w Indiach i Korei, którego celem będzie komercjalizacja koreańskiej technologii informacyjnej i komunikacyjnej oraz robotyki.

Upamiętniając tysiące lat historycznych związków między Koreą i Indiami, starają się przebudować i rozbudować park pamięci dla królowej Heo, żony Suro Geumgwana Gaya, która prawdopodobnie pochodzi ze starożytnego indyjskiego królestwa Ayuty. Park został założony w 2001 roku w Uttar Pradesh, północnej prowincji Indii.

Po szczycie przywódcy przyjęli wspólną wizję dotyczącą współpracy. Ministrowie obu krajów, odpowiedzialni za handel, przemysł, naukę, sprawy zagraniczne i kulturę, podpisali cztery protokoły ustaleń (MoU), dotyczące szeregu wspólnych działań, przy czym dwóch przywódców uczestniczyło w ceremonii podpisania. Kilka innych państwowych organizacji i samorządów lokalnych podpisało także siedem dodatkowych protokołów. Wcześniej tego dnia Mun wraz z pierwszą damą wzięli udział w ceremonii powitania w pałacu prezydenckim, którą gospodarzem był prezydent Indii Ram Nath Kovind.

 

Opracowała: Małgorzata Opałka
Źródło: koreatimes.co.kr

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Korea Południowa i Indie zgadzają się organizować regularne spotkania Reviewed by on 13 lipca 2018 .

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In i premier Indii Narendra Modi zgodzili się w ten wtorek (10.07), aby organizować regularne szczyty, odzwierciedlające rosnące znaczenie ich partnerstwa w obszarach bezpieczeństwa i gospodarki. W rozmowach odbywających się w New Delhi, Mun i Modi zgodzili się zintensyfikować specjalne strategiczne partnerstwo ich krajów. Umowa jest zgodna z nową polityką

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź