Hongkong news,News

Hongkong zbliżenia – Leo To

toiletDyrektor spółki Nuthon Solution Leo To, opowiada Celine Lau z  HK Magazine o stworzeniu aplikacji pozwalającej za pomocą telefonu komórkowego znalezienie najbliższej toalety.

Fot. Wrightbus

HK Magazine: Jak działa aplikacja Toilet Rush?

Leo To: Po uruchomieniu aplikacji w telefonie, można znaleźć toalety wokół siebie w oparciu o kilka kategorii.

Pierwszą kategorią jest odległość, tak aby można było znaleźć toalety, które są oddalone 150 metrów, 500 metrów, 1 km  itp.

Druga kategoria jest specjalna, zwana „zaraz narobię w majtki”, która pomaga użytkownikowi znaleźć od razu 5 najbliższych toalet.

Trzecią kategorią jest dzielnica, jak Mong Kok, Sha Tin itd. Ta kategoria pozwala użytkownikom zasięgnięcia szczegółowych informacji o toaletach. Każda toaleta oprócz dokładnej mapki, ma przypisane informacje jak: rodzaj (męska, żeńska, dla niepełnosprawnych) a także statystykę opartą na doświadczeniach użytkowników (czystość, długość czekania w kolejce).  Czas oczekiwania jest ważny poniważ pozwala zaoszczędzić czas dla wielu. Typowym przykładem są toalety w cetrum handlowym Langham Place w dzielnicy Mong Kok. Żeńska toaleta blisko kina jest ciągle zatłoczona choć inna toaleta piętro niższej jest zawsze pusta. Inne, dodatkowe informacje jakie zawiera trzecia kategoria dotyczą papieru toaletowego, urządzenia z wodą pitną, prysznicy i pokoju opieki nad dzieckiem.

HK Magazine: Czym się inspirowałeś tworząc tą aplikację?

Leo To: Wszystko się zaczęło w 1999 roku gdy Apple zezwoliło innym osobom na tworzenie i rozwój aplikacji. Chcieliśmy wypróbować dwie rzeczy w tym czasie, po pierwsze czy rynek telefonii komórkowej daje możliwości biznesowe, a po drugie sprawdzić czy aplikacje oparte na lokalizacji działają poprawnie(aplikacje, które śledzą twoją lokalizację i zaopatrują we wskazówki). Zaczęliśmy myśleć o rzeczach niezbędnych w życiu i tak wpadliśmy na pomysł z toaletami.

Stworzyliśmy w ten sposób aplikację Toilet Rush, pozwalającą znaleźć najbliższą toaletę w miejscu położenia użytkownika, wspomaganą przez Web 2.0. Wszyscy użytkownicy aplikacji mogą także wnieść swój wkład w jej rozwój poprzez przesyłanie informacji o toaletach i dzielenie się nimi w ten sposób z innymi.

HK Magazine: Czy na prawdę trudno znaleźć toaletę w mieście?

Leo To: Mam załe doświadczenia w szukaniu toalet w starych dzielnicach przemysłowych, których dobrze nie znam. Szczególnie, że nie ma tam centrów handlowych i ciężko jest kogokolwiek spytać. Pomocne są restauracje, choć w nich toalety są przeważnie dla klientów. Te doświadczenia zapewne zainspirowały mnie do rozwoju tej aplikacji, która pomoga z pewnością innym poszukiwaczom toalet.

HK Magazine: Jak długo trwało zrobienie tej aplikacji?

Leo To: Zajęło mi to ponad 2 tygodnie, ponieważ potraktowaliśmy projekt Toilet Rush eksperymentalnie i robiliśmy go w wolnych chwilach. Następnie czekaliśmy na zgodę Apple. W trakcie oczekiwania byliśmy zajęci uzupełnianiem informacji o toaletach. Odwiedziliśmy 200 toalet, jednak teraz w bazie jest ich około 2 tysiące. Po tym jak aplikacja była dostępna do ściągnięcia z internetu zaprzestaliśmy wpisywać informacje, stąd 1800 toalet wprowadzili do bazy jej użytkownicy. Nie ma pewności, że wszystkie informacje są poprawne, stąd sprawdzamy toalety od czasu do czasu. Na ogół jednak wierzymy użytkownikom aplikacji.

HK Magazine: Jaka był odzew na Toilet Rush?

Leo To: Aplikacja zyskała ogromną popularność. Początkowo jednak spotkaliśmy się z krytyką, jako że pierwszych 200 toalet, które wprowadzilismy znajdowało się w Sha Tin i Fanling, jako że ja i mój partner tam mieszkamy. Na szczęście po 3 miesiącach toalet było już 1000. Nie mogę powiedzieć, że wszystkie toalety w Hongkongu znajduja się bazie, lecz na pewną są w niej wszystkie publiczne toalety. Aplikacja nadal jest bardzo popularna i została pobrana z internetu ponad 100 tyś. razy.

Źródło:http://www.hongkong.info.pl

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Hongkong zbliżenia – Leo To Reviewed by on 9 września 2010 .

Dyrektor spółki Nuthon Solution Leo To, opowiada Celine Lau z  HK Magazine o stworzeniu aplikacji pozwalającej za pomocą telefonu komórkowego znalezienie najbliższej toalety. Fot. Wrightbus HK Magazine: Jak działa aplikacja Toilet Rush? Leo To: Po uruchomieniu aplikacji w telefonie, można znaleźć toalety wokół siebie w oparciu o kilka kategorii. Pierwszą kategorią jest odległość, tak aby

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź