Indie news,Wydarzenia i zapowiedzi

Forum Żydów Polskich patronem Akcji „Uhonorujmy Maharadżę”

forum_zydow_polskichPragniemy serdecznie podziękować Forum Żydów Polskich za objęcie patronatu nad akcją „Uhonorujmy Maharadżę”.

Akcja ma na celu skłonienie władz Polski do uhonorowania jama saheba Digvijaysinhji, który podczas II wojny światowej uratował blisko 1000 polskich sierot.

Zachęcamy wszystkich do podpisania petycji o odznaczenie monarchy Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz do dołączenia do  strony Maharadży  na Facebooku. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do innych instytucji i osób prywatnych o rozpropagowanie naszej inicjatywy.

CSPA

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Forum Żydów Polskich patronem Akcji „Uhonorujmy Maharadżę” Reviewed by on 12 września 2010 .

Pragniemy serdecznie podziękować Forum Żydów Polskich za objęcie patronatu nad akcją „Uhonorujmy Maharadżę”. Akcja ma na celu skłonienie władz Polski do uhonorowania jama saheba Digvijaysinhji, który podczas II wojny światowej uratował blisko 1000 polskich sierot. Zachęcamy wszystkich do podpisania petycji o odznaczenie monarchy Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz do dołączenia do  strony Maharadży  na

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

komentarzy 11

 • według mnie lepiej by go odznaaczono krzyżem komandorskim z gwiazdą
  Orderu Zasługi RP

 • Avatar Krzysztof Iwanek

  Z jednego stereotypu przechodzi Pan w drugi.

  Po pierwsze, Gazeta Wyborcza nie uczestniczy w naszej akcji, co po prostu o niej napisala. Tak jak i wiele innych mediow. Uczynily to tez np. Radio Plus, Najwyzszy czas, depesze zrobila tez Katolicka Agencja Informacyjna. Czy teraz powie Pan tez, że media ,,maczają palce” w naszej akcji?

  Jak napisała Ewa, cała ta rozmowa jest żenująca. Ja jestem wdzęczny Forum Żydów Polskich za wspieranie nas i cieszę się, że GW o nas napisała. I nie zamierzam się ani chwili przejmować bzdurnymi stereotypami na ich temat.

 • OCZYWIŚCIE! Macie Państwo rację w tym iż „Forum Żydów Polskich i państwo Izrael to dwa różne podmioty” oraz „nie wszyscy Żydzi to szowinistyczne oszołomy”. Tyle że jeśli np. 80 % jakiejś nacji mówi fo francusku, to mówi się iż mamy do czynienia z narodem francuskim.
  Jeśli dziewczyna którą znałem (i podkochiwałem się w Niej) we wczesnej młodości, odprowadzałem ze łzami w oczach w ’69 na dwrzec gdy wyjeżdzała ze współziomkami do Austrii, 45 lat póżniej , gdy znalazła mnie przez internet w pierwszym e-mailu pisze mi o strasznym polskim antysemityźmie, nie łącząc tego zjawiska ze swoim ówczesnym wyjazdem!?
  Przepraszam wszystkich za swoje uogólnienia, ale jesli tysiące razy w swoim długim życiu mam przykłady wrogiego nastawienia tej nacji do nas, to dlaczego w 1001 przypadku mam myśleć że jest inaczej i doszukiwać się drugiego dna? Jeśli jak czytam GW macza w tej zacnej akcji swoje brudne paluchy, to dla mnie akcja to zaczyna być podejrzana!
  I p. Zyggi, pamiętając o wszystkich wymienionych przez Pana przykładach zacnego i wielce chwalebnego stosunku częsci Żydów do otaczającego ich świata, nie można niestety zapomnieć o tym co już napisałem na wstępie- są w porażającej mniejszości. NIESTETY.

 • Chyba jednak znamy inną historię naszej części świata.
  Po pierwsze: ” Żydzi rozumieją zasługi tych, którzy ratowali osoby bezbronne i niewinne przed krzywdą”. To co Pan napisał jest tak kuriozalne że mózg mi stanął dęba. I sami też ratują osoby bezbronne i niewinne przed krzywdą. A ci palestyńscy chłopcy którzy są żużywani jako żywe tarcze – to pies?
  Po drugie: Panie Mieczysławie, ja na tym poziomie nie dyskutuję.
  Po trzecie: Panie Zyggi, niczego nie wyjaśnia, ponieważ tego typu organizacje żydowskie w naszym kraju kojarzą mi się raczej z działaniami ziomkostw niemieckich przy manipulowaniu historią (sądzę że Żydzi i Niemcy mają wspólny cel w tej materii).
  Po czwarte: sądzę, że ich udział w tej – skądinąd BARDZO SŁUSZNEJ SPRAWIE- wynika z faktu, iż tam znajdowały się również dzieci pochodzenia żydowskiego, podobnie jak w armii Andersa był pewien odsetek Żydów.
  Więc czcigodni Panowie- nie przypisujcie Żydom jakichś dobrych intencji (oczywiście w kontekście Polaków i Polski). Zydzi naszego kraju i nas – nienawidzą i sądzę, że znacznie bardziej niż Palestyńczyków. Ale to osobny temat.
  Pozdrawiam

  • Panie Wiesławie, bez przesady, nie wszyscy Żydzi nas nienawidzą. Dlaczego mieliby nas nienawidzieć bardziej niż innych, skoro z rąk chorwackich ustaszy i ukraińskiej UPA tysiące Żydów zginęło, często w niewyobrażalnych męczarniach?! Tymczasem żadna nacja nie pomagała Żydom w czasie holocaustu tak jak Polacy! Żydzi o tym wiedzą.
   Powiem Panu też, że nie wszyscy Żydzi kochają Izrael. Słyszał Pan o Neturei Karta? To amerykańskie stowarzyszenie ortodoksyjnych Żydów, które zwalcza syjonizm, odmawia Izraelowi prawa do istnienia, a 2 lata temu jego rabini spotkali się w Nowym Jorku z prezydentem Iranu. Tak, tak, z samym Ahmadineżadem! Albo brytyjscy Żydzi z transparentami: „Izrael hańbi dobre imię Żydów”. To co, oni też są ziomkostwem żydowskim w UK? A skąd możemy mieć pewność, że FŻP to sami syjoniści i polakożercy? Znając życie, możliwe, że „żrą się” między sobą jak Polacy. Żydzi są trochę tacy jak my: gdzie ich trzech tam cztery światopoglądy.
   Przypuszczam, że o Noamie Chomskym Pan słyszał. Ten Żyd z krwi i kości, językoznawca z Harvardu, autor wielu książek i felietonów, nie zostawia suchej nitki na Izraelu. Nazywa je, podobnie jak Jimmy Carter, „krajem apartheidu”.
   A Norman Finkelstein i jego książka „Przedsiębiorstwo Holocaust”, którą środowiska syjonistyczne potraktowały jak „kij w mrowisko”? A Victor Ostrovsky, ukrywający się w Kanadzie były agent Mosadu? A Mordechaj Vanunu, który ujawnił brytyjskiej prasie tajemnice izraelskiego programu atomowego?
   Jak Pan widzi, nie wszyscy Żydzi to szowinistyczne oszołomy.

  • Przepraszam, ale ta dyskusja jest żenująca i obraźliwa dla Forum Żydów Polskich. Forum poparło słuszną inicjatywę i cieszmy się z tego i dziękujmy im za to.

   Jakiekolwiek generalizowanie na temat Żydów jako narodu oparte na stereotypach jest po prostu nie na miejscu.

   Forum Żydów Polskich i państwo Izrael to dwa różne podmioty, proszę o tym pamiętać.

 • Panie Wiesławie, mowa o Forum Żydów POLSKICH, a nie np. Rosyjskich czy Amerykańskich. To chyba wszystko wyjaśnia, prawda?

 • Panie Wiesławie, jak wiemy z literatury, na pewno robią z nich macę ;P

 • Przepraszam że grzeszę naiwnością, ale co do polskich dzieci ma Forum Żydów Polskich?

  • Słuszna inicjatywa warta jest poparcia. Akcję poparła cała masa instytucji.

  • Avatar Krzysztof Iwanek

   To, że Żydzi rozumieją zasługi tych, którzy ratowali osoby bezbronne i niewinne przed krzywdą. I mają powojenną tradycję honorowania ich – vide Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. My, Polacy, też możemy w ten sposób dziękować tym, którzy ratowali naszych obywateli.

Pozostaw odpowiedź