Wydarzenia i zapowiedzi

Dziękujemy naszym darczyńcom – CSPA ustanawia rekord wszechczasów!

3362,20 PLN. Tyle przekazaliście nam we wrześniu, za co bardzo Wam dziękujemy. To nowy, fantastyczny rekord, który trudno będzie pobić: prawie 24 razy więcej niż w sierpniu i drugie tyle co przez pierwsze 9 miesięcy 2012 roku. Oczywiście skłamalibyśmy mówiąc, że po wakacyjnej przerwie nie spodziewaliśmy się znaczącej zwyżki. Jednak  ogrom wsparcia, którego nam udzieliliście totalnie nas zaskoczył!

 

Poniżej długa lista darczyńców, a pod nią jeszcze kilka refleksji i litania podziękowań:

Stali darczyńcy:

11.09 Krystian K, Kielce, 5 PLN
13.09 Jacek B, Warszawa, 300 PLN
17.09 Albert M, Szczecin, 100 PLN
18.09 Ewa R, Warszawa, 20 PLN
01.10 Sylwia Malon-Schulze, dolonośląskie, 20 PLN
03.10 Albert M, Szczecin, 30 PLN
04.10 Oskar P Warszawa, 20 PLN
02.10 Jacek B, Warszawa 300 PLN

Pozostali darczyńcy:

13.09 Mirosław P, Warszawa 500 PLN
12.09 Michał S, Warszawa 400 PLN
20.09 Natalia A, Sulejówek, 30 PLN
20.09 Jacek P, Warszawa, 30 PLN
20.09 Małgorzata D, Rumia, 20 PLN
21.09 Paweł R, Warszawa, 115 PLN
21.09 Monika Ś, Warszawa, 25 PLN
21.09 Grażyna K, Warszawa, 50 PLN
22.09 Adam F, Legionowo, 250 PLN
22.09 Andrzej M, Warszawa, 130 PLN
22.09 Ewa F-G, Warszawa, 20 PLN
22.09 Klaudia G, Warszawa, 25 PLN
22.09 Mariusz P, Warszawa, 45 PLN
22.09 Przemysław J, Warszawa, 55 PLN
22.09 Maciej S, Warszawa, 9 PLN
22.09 Anonimowy darczynca, 7 PLN
02.10 Jacek K, Ciechocinek, 175 PLN
02.10 Tomasz Ch, Warszawa, 400 PLN
02.10 Nicolas L, Warszawa, 18,20 PLN
04.10 Mikołaj B, Częstochowa, 63 PLN
09.10 Sergiusz P, Warszawa, 200 PLN

Rekord wszechczasów został ustanowiony zapewne ze względu na zakończenie sezonu wakacyjnego, a także liczne imprezy, w których braliśmy udział. Po cichu liczymy także, że coraz więcej z Was przekonuje się do naszej pracy i docenia nasze wysiłki, a także, że w Polsce – kraju o niższym poziomie kapitału społecznego niż choćby w traktowanej z poczuciem wyższości Białorusi – zaczyna się wierzyć, że takie wsparcie ma sens i chce brać udział w budowie polska-azja.pl i wspierać CSPA. To nie mobilizacja w momencie zagrożenia albo wtedy kiedy jest już za późno, ale zjednoczenie wokół celu pozytywnego. Za to Wam bardzo dziękujemy.

To ogromne zaufanie, którym nas obdarzacie pokazuje także inne ciekawe zjawiska. Z pewnością zauważacie, jak doskonale kwitnie biznes grantowy i jak marnotrawione są miliony, a może nawet miliardy z Unii Europejskiej na wszelkie przedziwne i nikomu nie potrzebne projekty, w których nie liczy się już nawet sama idea, co po prostu umiejętność napisania projektu. W ich pisaniu i rozliczaniu specjalizuje się już rzesza zawodowców solidnie wyceniających swoją pracę. Obiecaliśmy sobie na samym początku, że nie będziemy w tym brali udziału i stawiamy na autentyczność. Nie będziemy zmyślać problemów, których nie ma, przez co wydawałoby się, jesteśmy na straconej pozycji, a na pewno w ciężkiej sytuacji.

Zwłaszcza, że we wszystkich innych projektach publicznych, w których startujemy i w których naprawdę chcemy zrobić coś sensownego, ponosimy klęski. Nasze wnioski nie są odrzucane z powodów formalnych: braku sprawozdań czy danych. Albo jesteśmy zbyt mało innowacyjni (gdybyśmy zakładali polska-azja.pl od nowa byłaby szansa, problem w tym, że portal już istnieje, działa i ma się dobrze; nie jest więc innowacyjny) albo zbyt niszowi. Bo jeśli Azja, to wiadomo: frędzelki, klopsiki, wachlarze, lampiony i egzotyczne podróże, ale nie dyskusje o gospodarce, społecznych zmianach i wpływie najbardziej zróżnicowanego i najszybciej rozwijającego się regionu świata na globalny ład w tym EU i Polskę.
Tymczasem wszędzie tam, gdzie – wybaczcie kolokwializm – decydują ludzie, czyli Wy siedzący po drugiej stronie komputera i czytający te słowa, okazuję się, że odnosimy- wbrew niedowiarkom – same sukcesy.

Na pewno zastanawiające… Ale także jakże krzepiące, że możemy liczyć na Was.

Zdajemy sobie sprawę, że ten miesiąc był wyjątkowy i Wasze wsparcie na takim poziomie trudno będzie utrzymać. Jednak spokojnie – mamy co robić i na pewno damy radę.  Dziękując Wam za ustanowienie we wrześniu 2012 roku rekordu wszechczasów, zachęcamy wszystkich pozostałych i przyglądających się naszej działalności: dołączcie się i dołóżcie swoją cegiełkę, wpłacając regularnie choćby 5 PLN miesięcznie. Dzięki temu będziemy mogli zrobić więcej. Być może dla innych, ale może tez dla Waszych znajomych i dla Was samych.

Zdajemy sobie również sprawę, że to kropla w morzu. Obracamy się bowiem w kręgu instytucji, których budżety oscylują często wokół siedmiocyfrowych kwot. Jesteśmy wśród nich jak ubogi krewny, reprezentujący w dodatku niszową tematykę. Jak ktoś, kto nie miał prawa pojawić się na wystawnym przyjęciu, a jednak na nim jest.

Zgromadzonych środków oczywiście nie zamierzamy chować do kieszeni, chociaż spodziewamy się takich zarzutów (oczywiście nie ze strony darczyńców, ale „kibiców” i coraz większej grupy osób, którym nie podoba się to, że nam się udaje i że tak wielu z Was nas wpiera).

Niedługo zobaczycie istotne zmiany na stronie, a być może także w CSPAtv. Obiecujemy, że to dopiero początek.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie!

Team CSPA

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Dziękujemy naszym darczyńcom – CSPA ustanawia rekord wszechczasów! Reviewed by on 11 października 2012 .

3362,20 PLN. Tyle przekazaliście nam we wrześniu, za co bardzo Wam dziękujemy. To nowy, fantastyczny rekord, który trudno będzie pobić: prawie 24 razy więcej niż w sierpniu i drugie tyle co przez pierwsze 9 miesięcy 2012 roku. Oczywiście skłamalibyśmy mówiąc, że po wakacyjnej przerwie nie spodziewaliśmy się znaczącej zwyżki. Jednak  ogrom wsparcia, którego nam udzieliliście totalnie

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

KOMENTARZE: 1

 • „Zgromadzonych środków oczywiście nie zamierzamy chować do kieszeni, chociaż spodziewamy się takich zarzutów (oczywiście nie ze strony darczyńców, ale „kibiców” i coraz większej grupy osób, którym nie podoba się to, że nam się udaję i że tak wielu z Was nas wpiera).
  Niedługo zobaczycie istotne zmiany na stronie, a być może także w CSPAtv. Obiecujemy, że to dopiero początek.”

  Świetna wiadomość. Modernizacja strony i inne namacalne dowody na to, że pieniądze są dobrze wykorzystywane będą motywacją, żeby odkręcić kurek z pieniędzmi.

Pozostaw odpowiedź