Chiny news,Wydarzenia i zapowiedzi

Chiny w Telewizji, 25-31 X 2009

 china_lcd_tv_retail

Monika Wawrzynowska prezentuje przegląd ciekawych programów telewizyjnych dotyczących Chin w najbliższym tygodniu, (25-31 X)

Niedziela 25.10.2009

„Obieżyświat, Południowo- wschodnie Chiny”  Travel Channel, 22.00

Podczas wyprawy po Chinach Zay Harding odwiedzi cztery prowincje położone w południowo-wschodniej części kraju. Na początku widzowie spotkają go w Guangzhou, stolicy prowincji Guangdong, później pojedzie do Parku Narodowego Wulingyuan. Stamtąd uda się do Shaoshan, Nanchang, Ruijin Yongding, Anxi i Dehuy, by ostatecznie dotrzeć do starożytnego portu Quanzhou. Ostatnim przystankiem w podróży Zaya będzie wyspa Hainan Dao.

„Letni Pałac”  film, AleKino! 23.50

Yu Hong opuszcza rodzinną wieś i wyjeżdża na studia do Pekinu. Upojona poczuciem wolności rzuca się w wir erotycznych doświadczeń. Spotkanie z kolegą ze studiów, Zhou Wei, zmienia się w wielką miłość. Tymczasem studenci organizują się, dyskutują, protestują i żądają demokracji. Ten ruch kończy się na placu Tian’anmen masakrą młodzieży 4 czerwca 1989 roku. W chaosie Yu i Zhou tracą się z oczu. Po latach przypadkowo się spotykają. Okazuje się, że siła ich miłości nie do końca się wyczerpała.

Poniedziałek 26.10.2009

„Pionierzy nadziei, Chiny i Rosja” Travel Channel, 09.00

W dzisiejszym programie widzowie odwiedzą Chiny, kraj który spośród wszystkich państw posiada najwyższy wskaźnik samobójstw wśród kobiet. Celem wyprawy będzie spotkanie z Wu Qing, znaną chińską działaczką społeczną broniącą praw kobiet. Ponadto widzowie odbędą podróż do Rosji i dowiedzą się, jak próbuje się uczyć demokracji i przedsiębiorczości zwykłych ludzi zamieszkujących Syberię.

„Olimpiada w Pekinie 2008, dwie strony medalu” dokument, Planete 10.35

Gdy w 2001 roku MKOl powierzył organizację igrzysk olimpijskich 2008 Chinom, nie brakowało opinii, że nie jest to dobra decyzja ze względu na sytuację polityczno-społeczną w tym kraju. Twórcy dokumentu spędzili w Chinach trzy lata, przyglądając się przygotowaniom do olimpiady budowie obiektów sportowych, treningom chińskich sportowców i działalności chińskiego komitetu olimpijskiego. Prawdziwy obraz przygotowań do igrzysk zaprzecza propagandzie głoszonej przez chińskie władze.

Wtorek 27.10.2009

„Chiny, zaginione kościoły”  dokument, Religia.tv  11.30

W południowo wschodnich Chinach żyje starożytny lud zwany Sa-ni. W 1887 roku francuski misjonarz, ojciec Paul Vival natknął się na tych ludzi. Dla niego byli oni Ludem Bożym. Poświęcił się nauczaniu, zmienijąc w ten sposób przeznaczenie plemienia. Budował kościoły, szkoły i tamy. Gdyby tego było mało, to przetłumaczył katolickie katechezy i modlitwy na język Lolo, starożytną mowę mającą 3000 lat.

„Obieżyświat, nieznane Chiny” Travel Chanel, 22.00

Megan McCormick, Justine Shapiro i Zay Harding poznają Chiny kraj mnóstwa wspaniałych, wartych zobaczenia miejsc. Megan odwiedzi Xianyang, starożytną stolicę kraju i położone w jej okolicy Mauzoleum pierwszego Cesarza ze słynną Terakotową Armią, skorzysta też z tradycyjnego masażu oraz spróbuje swoich umiejętności w tai chi. Justine i Zay pojadą do Zakazanego Miasta zapoznając się przy okazji z historią cesarskich rządów.

 

Czwartek 29.10.2009

„Wszerz i wzdłuż” Travel Chanel, 16.00

W chińskiej prowincji Syczuan żyje aż 80% zagrożonej wyginięciem populacji pand. W Chengdu, jednym z miast tej prowincji, ze względu na odpowiednie warunki naturalne rozpoczęto światowy program hodowli tego gatunku. W programie grupa turystów obserwuje życie tych tajemniczych zwierząt oraz odwiedza Hoi An, główny wietnamski port handlowy, gdzie towarzysząc hiszpańskiemu turyście Gonzalo dowiaduje się, jak wyglądało tu życie kilkaset lat temu

Piątek 30.10.2009

„Wszerz i wzdłuż” Travel Chanel, 16.00

Xi’an, jedno z najstarszych miast chińskich, dawna stolica cesarstwa, kryje w swojej historii wiele tajemnic i niewyjaśnionych dotąd tajemnic. Wraz z 61-letnim Jonem, turystą wędrującym po świecie z plecakiem, udamy się na zwiedzanie Xi’an oraz obejrzymy słynny cesarski orszak pogrzebowy, składający się z kilku tysięcy terakotowych posągów ludzi i koni. Zobaczymy również, jak Paul i Jenna turyści z Kanady wchodzą na świętą górę Batur, aby zobaczyć niezwykle inspirujący zachód słońca.

„Wielkie konstrukcje- wodny sześcian” dokument, National Geographic  18.00

Pekińskie centrum pływackie „Wodny Sześcian” to jeden z najśmielszych eksperymentów architektonicznych. W programie kulisy powstawania budynku ze stali i plastiku.

„Hero” film, AleKino! 22.00

Chiny w 221 roku p.n.e. Państwo jest podzielone na królestwa: Qin, Zhan, Han Wei, Yan, Chu i Qi, które od setek lat toczą walkę o dominację. Ogarnięty obsesją władzy król krainy Qin chce zjednoczyć kraj i zostać pierwszym cesarzem. Pozostali władcy postanawiają zabić rywala. Najbliżsi celu są trzej legendarni wojownicy: Śnieżynka, Złamany Miecz i Niebo. Król obiecuje fortunę każdemu, kto ich pokona. Wkrótce w pałacu zjawia się wojownik, który przynosi broń pokonanych zabójców. Jednak władca zaczyna wątpić w jego historię.

„Spragniony podróżnik, Święto na Dalekim Wschodzie, Tajwan” Travel Chanel, 23.30

Azja tajemnicza i egzotyczna, dziwne smaki, dziwne zwyczaje i dziwne napoje. Dla naszego podróżnika to wystarczająca zachęta, aby odwiedzić Tajwan. Okaże się, że ta nowoczesna i uprzemysłowiona wyspa, swoiste megalopolis, wciąż żyje zgodnie ze swoją starą, liczącą tysiące lat kulturą.

Sobota 31.10.2009

„Inżynieria ekstremalna. Najwyższy wieżowiec świata”  Discovery World  07.00

Światowe Centrum Finansowe w Szanghaju będzie najwyższym budynkiem w Chinach. Gigantycza wieża ma mieć 101 pięter (492 metry wysokości) i nieprawdopodobnie wytrzymałą konstrukcję.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Chiny w Telewizji, 25-31 X 2009 Reviewed by on 25 października 2009 .

  Monika Wawrzynowska prezentuje przegląd ciekawych programów telewizyjnych dotyczących Chin w najbliższym tygodniu, (25-31 X) Niedziela 25.10.2009 „Obieżyświat, Południowo- wschodnie Chiny”  Travel Channel, 22.00 Podczas wyprawy po Chinach Zay Harding odwiedzi cztery prowincje położone w południowo-wschodniej części kraju. Na początku widzowie spotkają go w Guangzhou, stolicy prowincji Guangdong, później pojedzie do Parku Narodowego Wulingyuan. Stamtąd

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź