Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Azja w TV 19.04-25.04.2010

Rice_FieldMonika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy:

Poniedziałek  19.04.2010

Pusty dom Bin-jip / 3-Iron 08:00 | Ale Kino!, kryminał – Korea Południowa/ Japonia 2004

Tae-suk jest bezdomny. Mieszka w opuszczonych domostwach, w których stara się zachowywać jak duch. Śpi w cudzych łóżkach, myje się w cudzych łazienkach, korzysta z zapasów zgromadzonych w lodówce, ale w zamian pierze, sprząta i dokonuje drobnych napraw. Pewnego dnia włamuje się do luksusowej willi, w której mieszka kobieta maltretowana przez męża. Piękna Sun-Hwa, zamiast wezwać policję, zaczyna obserwować nietypowego włamywacza. Czując się niewidoczną dla świata, dostrzega w mężczyźnie kogoś podobnego do siebie.

Indyjska uczta Feast India 13:00 | Travel Channel

Ghanerao to małe miasteczko w centralnym Radżastanie słynące z tradycyjnych indyjskich wesel. Widzowie udadzą się do położonego przy granicy z Pakistanem Jaisalmer, znanego z magicznego, zbudowanego z piaskowca fortu. W mieście żyje rodzina, która od dziesięciu pokoleń zajmuje się wyrobem słodyczy. Położona nieopodal pustynia Tar jest znakomitym miejscem do organizowania wypraw na wielbłądach. Na zakończenie widzowie odwiedzą święty Pushkar miasto w którym co roku odbywa się słynne Camel Fair wielki targ wielbłądów.

King Kong kontra Godzilla King Kong vs. Godzilla 16:30 | Ale Kino!, sc-fi – USA/ Japonia 1962

Przedsiębiorca Tako pracuje w przemyśle farmaceutycznym. Pewnego dnia wysyła na Pacyfik ludzi, aby przywieźli stwora, którego tubylcy nazywają King Kongiem. Wysłannicy uprowadzają z wyspy uśpioną małpę. U wybrzeży Japonii gigant budzi się jednak i uwalnia. W tym samym czasie amerykańska łódź podwodna natrafia na dryfującą górę lodową o podejrzanym wyglądzie. W wielkiej bryle lodu zamrożony był Godzilla. Obudzony potwór pustoszy kraj. Do walki z jaszczurem staje King Kong, a Japonia zmienia się w arenę pojedynku olbrzymów.

Mały Zizou Little Zizou, komedia – Indie 2008, 18:20 | HBO Comedy

Xerxes, zwany też Małym Zizou, uwielbia piłkę nożną i marzy, aby jego idol, Zinedine Zidane, odwiedził kiedyś Bombaj. Starszy brat Xerxesa, Ataxerxes, jest utalentowanym rysownikiem, a ich ojciec, Cyrus, samozwańczym obrońcą wiary. Chłopcy uwielbiają spędzać czas w domu przeciwnika ojca, liberalnego dziennikarza Bomana Pressvali, w córce którego kocha się Ataxerxes. W związku z opublikowanym przez Pressvalę artykułem, krytycznym wobec praktyk Cyrusa, konflikt między zwaśnionymi rodzinami nasila się, komplikując życie wszystkim wokół.

Szok kulturowy Culture Shock 21:00 | Travel Channel

Przebywając w Singapurze Nick Cheadle poświęci czas na rozszyfrowywanie wielorakich akronimów, poznanie angielskiego znaku firmowego oraz przyjrzenie się rozmaitym aspektom biznesowych zasad wielokulturowego, wielorasowego i wyznającego wiele różnych religii społeczeństwa. Gospodarz pozna niezwykłą miłość mieszkańców miasta do nazywanego królem owoców duriana.

Incydent San suk si gin/ Shinjuku Incident, thriller – Hongkong 2009,  22:00 | CANAL+

Do brzegów Japonii przybija frachtowiec przemycający imigrantów z Chin. Jest wśród nich mechanik Steelhead, który podąża śladem ukochanej Xiu Xiu. Wkrótce mężczyzna odkrywa trudne położenie rodaków, którzy, nie będąc tolerowani w Japonii, padają ofiarą gangów. Tymczasem okazuje się, że Xiu Xiu wyszła za mąż za mafiosa. Gdy Steelhead ratuje gangsterowi życie, ten składa mechanikowi propozycję jeśli zostanie wykonawcą jego zleceń, imigranci zyskają bezpieczeństwo. Rozpoczyna się rozgrywka między Steelheadem a przestępczym światem Tokio.

Dalai lama nieruchome spojrzenie The Unwinking Gaze, 00:40 | TVP 2

Tenzin Gjatso miał dwa lata, gdy rozpoznano w nim inkarnację zmarłego Dalaj lamy XIII. Jako 6-latek został intronizowany na uroczystości w stołecznej Lhasie. Dekadę później do Tybetu wtargnęły oddziały chińskiej armii. Jej rządy wywołały w 1959 r. krwawo stłumione powstanie. Dalaj lama udał się na wychodźstwo do Indii. Joshua Dugdale przez trzy lata śledził wysiłki dalaj lamy i jego współpracowników prowadzących negocjacje z rządem Chin. Filmowcy towarzyszyli Jego Świątobliwości w podróżach zagranicznych do najważniejszych stolic świata.

Wtorek 20.04.2010

Legenda Nezha The Legend of Ne Zha 10:00 | TVP 1, dziecięce – Chiny 2003, odc.11

Król Smok wścieka się z powodu kradzieży perły i łusek syna. Żąda wydania mu Nezha, który twierdzi, że jest niewinny. Król Smok wytyka Li Jingowi oraz jego żonie, że nie umieli wychować syna. Córka Smoka dowiaduje się, że został znaleziony ogon lisicy, która utraciła jedno życie, kiedy ukradła perłę. Król Smok zostaje pokonany przez chłopca. Nie może pogodzić się z porażką i zwołuje trzech braci.

Indyjska uczta Feast India Jodphur kopalnia soli i wioska Bishnoi 13:00 | Travel Channel

Gwarne bazary Jodphuru oślepiają jaskrawością ubrań targujących się na nich kobiet. Dla kontrastu zabudowane niebieskimi domami spokojne uliczki starej dzielnicy oferują kojący i przyjemny chłód. Poznając okolice miasta widzowie odwiedzą kopalnię soli Baap Rin, surową, pełną bieli przestrzeń na odludnej pustyni Tar oraz wioskę Bishnoi, w której odkryją siłę społeczności, dowiedzą się, jak ważne znaczenie ma woda i wezmą udział w tradycyjnej ceremonii palenia opium.

Zbłąkany pies Nora Inu, kryminał – Japonia 1949, 15:05 | TVP Kultura

Obieżyświat Globe Trekker Hongkong i Tajwan, 22:00 | Travel Channel

Megan McCormick odkryje przed nami dwa chińskie małe smoki. Hongkong jest jednym z najdroższych miast świata. Megan w obawie o swój budżet zamieszka w Chungking Mansions, miejscu z najtańszymi noclegami w mieście. Wraz z nią poznamy półwysep Kowloon, popłyniemy linią promową Star Ferry oraz wjedziemy kolejką na Wzgórze Wiktorii, skąd rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto. Natomiast na Tajwanie nasza przewodniczka odwiedzi stolicę kraju, Tajpej, w której to zobaczymy 101 Tower jeden z najwyższych wieżowców w Azji.

Luksusowe podróże Varuna Sharmy Inside Luxury Travel with Varun Sharma Singapur 02:00 | Travel Channel

Wycieczkę po Singapurze Varun rozpocznie od hotelu The Fullerton. Na Orchard Road zrelaksuje się korzystając z czekoladowego masażu, zamówi sobie szytą na miarę koszulę w sklepiku Rossi, skusi się na rejs po rzece Singapur, a także wyruszy w nocne miejskie safari, w którym najwięcej emocji dostarcza boa dusiciel. Następnym domem podróżnika będzie Hotel Raffles. Po obejrzeniu budynku w towarzystwie jego głównego menadżera Pierre’a Jochema gospodarz pozna tajniki przygotowania słynnego singapurskiego drinka Singapore Sling.

Środa  21.04.2010

Czerwone kwiatki Kan Shang Qu Hen Mei / Little Red Flowers 09:40 | Ale Kino!, Chiny 2006

Czerwone kwiatki to wycięte z bibuły nagrody, które otrzymują najgrzeczniejsze dzieci w jednym z pekińskich przedszkoli z internatem. Nauczyciele z dumą wyczytują imiona kolejnych przedszkolaków, którzy zachowaniem zasłużyli sobie na czerwone odznaczenia. Jest jednak chłopiec, który nigdy nie zostaje wywołany. Jest nim niepasujący do otoczenia czteroletni indywidualista, w którym z dnia na dzień rośnie bunt przeciw regułom otaczającego go świata.

Czwartek 22.04.2010

Wschód/ zachód słońca U Dalajlamy XIV Sunrise/ Sunset. Dalai Lama XIV, Rosja/ Chiny/ Indie 2008, 08:00 | CANAL+

Dalajlama budzi się o trzeciej nad ranem. Codzienne zajęcia obejmują gimnastykę, spacer, medytację, spotkania z pielgrzymami. Podczas jednego z wypełnionych obowiązkami dni Jego Świątobliwości towarzyszą filmowcy. Dokumentaliści postawili sobie za cel pokazanie Dalajlamy jako realnej postaci, a także zrozumienie fenomenu jednostki skupiającej na sobie uwagę milionów ludzi. Dzięki cierpliwości i życzliwości bohatera, z którą ten odpowiadał na liczne pytania, powstał portret nieprzeciętnego człowieka.

Legenda Nezha The Legend of Ne Zha 10:00 | TVP 1, dziecięce – Chiny 2003, odc. 12

Król Smok przegrywa kolejną walkę z Nezha, zostaje upokorzony i zmuszony do obiecania przy rodzicach chłopca, że da im wszystkim spokój. Li Ling, oburzony zachowaniem syna, przeprasza Króla Smoka i go wypuszcza. Król i jego bracia, królowie czterech mórz, ruszają razem na Chentang i zalewają je. Żądają oddania Perły Smoka i Nezha. Li Jing proponuje im w zamian siebie. Tymczasem Córka Smoka próbuje uciec i pomóc przyjacielowi.

Siedem cudów Chin Seven Wonders of China 12:15 | TVP 2

Wiszący klasztor Xuankong Si jest jednym z siedmiu cudów Chin. Budowla, wykuta w niemal pionowej skale, wygląda, jakby w każdej chwili miała runąć i roztrzaskać się na głazach. Mimo tego arcydzieło inżynieryjnego geniuszu przetrwało tysiąc czterysta lat.

A my idziemy Aruitemo aruitemo / Still Walking 20:10 | Ale Kino!, obyczajowy – Japonia 2008

Letni dzień. Para staruszków otoczona dorosłymi dziećmi i wnukami spożywa uroczysty posiłek. Sielanka skrywa jednak trudny do uchwycenia cień. Syn i córka staruszków rzadko odwiedzają rodzinny dom. Teraz spotkali się z powodu pewnej rocznicy. Z urywków rozmów wynika, że przed piętnastoma laty utopił się ich starszy brat. Obrazek zwykłej rodziny pęka. Okazuje się, że pozorne szczęście jest tylko maską, a rodzinna historia naznaczona jest bólem.

Piątek  23.04.2010

Moja szokująca historia My Shocking Story 5 04:20 | Discovery

37-letnia Yao Defen mierzy 2 metry 36 centymetrów. Mieszka w prowincji Anhui położonej w południowej części Chin. Bohaterka spotka się z najwyższym mężczyzną na świecie

Siedem potęg Mo Gong / Battle of Wits, Chiny/ Japonia/ Hongkong 2006, 10:15 | CANAL+

370 r. p.n.e. Chinami targają wojny domowe. O supremację ubiega się siedem potęg. Poza nimi istnieje kilka mniejszych plemion żyjących w zagrożeniu ze strony gigantów. Należy do nich państwo-miasto Liang, które chce podbić władca Zhao, Xiang Yan-zhong. Miejscowy król zwraca się z prośbą o pomoc do wojownika Ge Li, wyznawcy filozofii Moziego, który postanawia oprzeć taktykę obrony miasta na mądrości i spokoju. Rosnąca popularność wojownika nie podoba się królowi Liang, który oskarża go o zdradę.

Sobota  24.04.2010

Gniewna Planeta Angry Planet Indyjski monsun 05:30 | Travel Channel

W czerwcu 2009 roku planowane jest udaremnienie uderzenia monsunu na południowe Indie i skierowanie go na północ, wzdłuż zachodniego wybrzeża. Podczas tej najbardziej znanej pory deszczowej na ziemie indyjskie spada ponad 1200 mm wody. Co ciekawe, ludzie w tym czasie świętują, wychodzą na wybrzeże aby cieszyć się deszczem. Wierząc mapom, indyjskie służby meteorologiczne są w stanie przewidzieć nadejście monsunu co do dnia. George stara się uczestniczyć w indyjskiej kulturze i poznać tę jedną z najbardziej egzotycznych części świata.

Przygody w dżungli Indie Jungle Hooks: India Wściekłe koty 06:30 | Discovery World

Jeremy postanawia sprawdzić, jakie gatunki fauny można spotkać w stojących wodach w Indiach.

Luksusowe podróże Varuna Sharmy Inside Luxury Travel with Varun Sharma
Singapur
08:00 | Travel Channel

Wycieczkę po Singapurze Varun rozpocznie od hotelu The Fullerton. Na Orchard Road zrelaksuje się korzystając z czekoladowego masażu, zamówi sobie szytą na miarę koszulę w sklepiku Rossi, skusi się na rejs po rzece Singapur, a także wyruszy w nocne miejskie safari, w którym najwięcej emocji dostarcza boa dusiciel. Następnym domem podróżnika będzie Hotel Raffles. Po obejrzeniu budynku w towarzystwie jego głównego menadżera Pierre’a Jochema gospodarz pozna tajniki przygotowania słynnego singapurskiego drinka Singapore Sling.

Godzilla, Mothra i król Gidorah atakują Godzilla, Mothra & King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack 08:10 | Ale Kino!, sc-fi – Japonia 2001

Godzilla zaatakowała Japonię po raz pierwszy około 50 lat temu. Od tej pory słuch o niej zaginął. Jednak z całego świata dochodzą niepokojące raporty, mogące oznaczać powrót potwora. Niespodziewanie na niebie pojawia się wielki szerszeń. Następnie z głębin jednego z jezior wynurza się wielka gąsienica. Na dodatek w podziemnej grocie naukowcy odkrywają zagrzebanego w lodzie trójgłowego smoka. Gdzieś na morzu pojawia się jeszcze jeden potwór liczący sobie miliony lat dinozaur.

Szef kuchni za granicą Chef Abroad Kulinarna przygoda w Tokio Japonia 13:00 | Travel Channel

Szef kuchni jedzie do Tokio, by zgłębić tajemnice nadzwyczajnej kuchni. Jak się okaże odkryje w Japonii świat, którego wcześniej nie próbował, nie widział ani sobie nie wyobrażał. Na każdym kroku będzie poznawał dania testujące jego dotychczasową kulinarną wiedzę, jak i również zachęcające do wyrabiania sobie nowych opinii, czasami nietypowych, a nawet skrajnych

Kuchnie świata Planet Food Południe Indii 14:00 | Travel Channel

Padama Lakshmi wyrusza do Południowych Indii. Zaczyna w Mumbai, gdzie odkrywa mnóstwo ulicznych przysmaków, zanim pomoże „Dabbawallahs” doręczyć lunch bussinesmanowi w centrum miasta. Lecąc w głąb lądu do Hyderabad, Padma podziwia piękno królewskiego miasta i odkrywa egzotyczne bazary. Bangalore oferuje jej typowe południowoindyjskie śniadanie masalę dosa w Mavilli Tiffin Roooms.

14:28 14:28, Chiny 2009 22:45 | Planete

12 maja 2008 roku o godzinie 14:28 w chińskiej prowincji Syczuan zatrzęsła się ziemia. Wstrząs sejsmiczny o sile 8 stopniu w skali Richtera trwał 2 minuty i 34 sekundy, ale jego plon był przerażający: 69 tysięcy ludzi straciło życie, aż 15 milionów dach nad głową. Na Nowy Rok już można było kupić DVD z najbardziej przerażającymi scenami oraz albumy z fotografiami ciał. Chińska telewizja, zbyt zajęta kręceniem reportaży o wizytach na miejscu tragedii polityków, nie pokazała scen, do jakich dochodziło na pozostawionych przez trzęsienie ruinach.

Niedziela 25.04.2010

Zabójcze kung-fu Kung Fu Killers 05:00 | National Geographic

Kung-fu, wbrew powszechnej opinii, to nie tylko chińska sztuka walki. Nazwa ta symbolizuje doskonałość, biegłość w dowolnej dziedzinie, a także dążenie do szczęścia i dobrobytu. Istnieje kilkadziesiąt stylów kung-fu, różniących się od siebie pochodzeniem, historią, poszczególnymi elementami i całą filozofią z nimi związaną. Program prezentuje okryte tajemnicą techniki wyrobu śmiercionośnego oręża używanego przez nieustraszonych chińskich wojowników.

A my idziemy Aruitemo aruitemo / Still Walking 17:50 | Ale Kino!, obyczajowy – Japonia 2008

Letni dzień. Para staruszków otoczona dorosłymi dziećmi i wnukami spożywa uroczysty posiłek. Sielanka skrywa jednak trudny do uchwycenia cień. Syn i córka staruszków rzadko odwiedzają rodzinny dom. Teraz spotkali się z powodu pewnej rocznicy. Z urywków rozmów wynika, że przed piętnastoma laty utopił się ich starszy brat. Obrazek zwykłej rodziny pęka. Okazuje się, że pozorne szczęście jest tylko maską, a rodzinna historia naznaczona jest bólem.

Bębniarz Zhan. gu / The Drummer, obyczajowy – Hongkong 2007, 20:00 | Cinemax

Wychowany w Hongkongu Sid pochodzi ze środowiska związanego z chińską triadą. Romans z żoną bossa mafii ściąga na niego poważne niebezpieczeństwo. Chłopak musi uciekać na Tajwan. Tam dołącza do grupy bębniarzy zen. Zafascynowany ich niezwykłą sztuką, ciężkim fizycznym treningiem oraz surowym trybem życia Sid stopniowo się zmienia i przestaje być lekkomyślnym nastolatkiem. Nieoczekiwany powrót do Hongkongu jest dla niego próbą charakteru Sid musi wybierać między lojalnością wobec rodziny a odnalezioną na Tajwanie wiarą w samego siebie.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Azja w TV 19.04-25.04.2010 Reviewed by on 18 kwietnia 2010 .

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy: Poniedziałek  19.04.2010 Pusty dom Bin-jip / 3-Iron 08:00 | Ale Kino!, kryminał – Korea Południowa/ Japonia 2004 Tae-suk jest bezdomny. Mieszka w opuszczonych domostwach,

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź