Wydarzenia i zapowiedzi

Azja w TV 13.12 – 19.12.2010

fot: Steve46814, CCBY

fot: Steve46814, CCBY

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy:

Poniedziałek  13.12.2010

Wtorek  14.12.2010

Rzeki świata Rivers of the World Mekong, 21:00 | Travel Channel

Jedna z ostatnich na świecie rzek matek, Mekong, wypływa z Himalajów i zygzakiem przepływa przez Chiny i południową Azję. Ryż, handel, rybołówstwo, czyli wszystko, czym żyje region, zależy od rzeki.

Środa  15.12.2010

Strefa śmierci Kill Zone: Battle of Inchon Bitwa o Inchon: Korea, 00:30 | Discovery World

15 września 1950 r., podczas wojny koreańskiej, Incheon był miejscem desantu wojsk amerykańskich. X Korpus Ekspedycyjny liczył ok. 70 tys. żołnierzy, 300 jednostek pływających wspieranych przez samoloty. Celem desantu było opanowanie drogi Inchon _ Seul _ Wonju i odcięcie wojsk KRL-D na południu Korei. Opór stawiany przez nieliczne jednostki północnokoreańskie był na tyle heroiczny, iż korpus potrzebował aż tygodnia na pokonanie 35 km.

Czwartek  16.12.2010

Strefa śmierci Kill Zone: Battle of Inchon Bitwa o Inchon: Korea, 07:00 | Discovery World

15 września 1950 r., podczas wojny koreańskiej, Incheon był miejscem desantu wojsk amerykańskich. X Korpus Ekspedycyjny liczył ok. 70 tys. żołnierzy, 300 jednostek pływających wspieranych przez samoloty. Celem desantu było opanowanie drogi Inchon _ Seul _ Wonju i odcięcie wojsk KRL-D na południu Korei. Opór stawiany przez nieliczne jednostki północnokoreańskie był na tyle heroiczny, iż korpus potrzebował aż tygodnia na pokonanie 35 km.

Śmiercionośna dwunastka Deadly Dozen Indie, 23:00 | National Geographic Wild

Na ogromnym obszarze Indii można wyróżnić sześć stref klimatycznych, w których łącznie żyje niemal miliard ludzi. Na pustyniach, w dżunglach, w górach żyje mnóstwo gatunków niebezpiecznych zwierząt. Wśród nich ssaki, gady, pajęczaki, które dysponują śmiercionośnym arsenałem.

Niecodzienne rarytasy Bizarre Foods with Andrew Zimmern Chiny _ Kanton, 02:05 | Kuchnia.TV

Andrew Zimmern podróżuje po świecie w poszukiwaniu najdziwniejszych potraw. Podczas pobytu w Wietnamie ma okazję spróbować potrawy z uszu świni i jedwabników. W USA, w rejonie Zatoki Meksykańskiej, Andrew kosztuje dań z wiewiórki, aligatora oraz móżdżek świni. W Ekwadorze rarytasem jest świnka morska z rożna. W Nowym Jorku Andrew próbuje tartinek z bananami i sałatki z meduz. Inne ciekawe potrawy to: bycze serca, haggis, czyli szkocka kaszanka, larwy z drzewa kokosowego, owsianka ze ślimaków, nos łosia, gotowane krowie kopyta i oczy owcy.

Władcy wojny Tau ming chong / The Warlords, dramat – Chiny 2007, 02:40 | HBO

Chiny, połowa XIX wieku. Krajem Środka targają kolejne wojny, mieszkańcy zaczynają mieć dość rozlewu krwi, głodu i rządów skorumpowanej dynastii Quing. W centrum niepokojów znajduje się generał Pang, dowódca jednej z armii cesarzowej. Po doświadczeniu zdrady, w wyniku której zginęli jego ludzie, postanawia przyłączyć się do ukrywających się w górach bandytów. Tam poznaje Cao Er-Hu oraz Zhang Wen-Xianga. Mężczyźni zawierają braterstwo krwi, obiecując sobie dozgonną wierność.

Piątek  17.12.2010

Esencja podróży Essential Południowa Korea, 15:30 | Travel Channel

Danny Robins odwiedzi Królestwo Pustelników, odkrywając przy okazji bogatą i pełną tajemnic przeszłość jego stolic Seulu i Gyeonju. Podczas podróży widzowie odwiedzą granicę z Koreą Północną, na której stacjonuje naprzeciwko siebie prawie milion żołnierzy, a także polecą na południe na wyspę Jeju, będącą wyjątkowo popularnym miejscem na spędzanie miodowych miesięcy.

Kaidan Kaidan, horror – Japonia 2007 , 03:10 | CANAL+

Japonia przed 250 laty. Soetsu Minagawa upomina się o zwrot pieniędzy, które pożyczył od niego Shinazemon Fukai. Samuraj zabija wierzyciela. Umierający Minagawa rzuca klątwę na dłużnika i jego ród. Wkrótce Fukai traci zmysły, zabija żonę i popełnia samobójstwo, pozostawiając przy życiu syna. 25 lat później ubogi Shinkichi trudni się sprzedażą wyrobów tytoniowych. Pewnego dnia poznaje Toyoshigę, bogatą nauczycielkę muzyki. Nie zdając sobie sprawy, że jest ona córką zamordowanego przez jego ojca Minagawy, wdaje się z nią w romans.

Sobota  18.12.2010

Łzy i marzenia Tears and Dreams, 11:10 | TVP Kultura

Kariera sportowa pociąga wielu młodych ludzi. Ale wielkie sukcesy okupione są ogromnym wysiłkiem, zwłaszcza jeśli mieszka się w takim kraju, jak Chiny. Tu cena sukcesu nie gra roli. Film opowiada o grupce szanghajskich maluchów, które chciałyby zostać światowej klasy gimnastykami. Na razie są uczniami szkoły sportowej. Bezlitosna musztra zaczyna się w przedszkolu. Ćwiczenia powtarza się w nieskończoność, aby osiągnąć perfekcję wykonania. Po każdym ćwiczeniu trenerzy nakazują dzieciom się uśmiechać. Koniec lekcji nie oznacza końca trudów.

Kylie Kwong: Moje Chiny Kylie Kwong: My China Kanton, 23:50 | Kuchnia.TV

Kylie Kwong, Australijka chińskiego pochodzenia, wybiera się do kraju przodków, aby na nowo odkryć bogactwo kontrastów. Podróż rozpoczyna w wiosce Toishan, z której pochodzi jej rodzina. Stamtąd wyrusza na kulinarną wycieczkę dookoła Chin. Po drodze przedstawia lokalne smaki i potrawy, gotuje wspólnie z Chińczykami, przyrządza znakomitości, których nie powstydziłyby się najlepsze restauracje.

Szef kuchni za granicą Chef Abroad Kulinarna przygoda w Tokio _ Japonia, 00:30 | Travel Channel

Szef kuchni jedzie do Tokio, by zgłębić tajemnice nadzwyczajnej kuchni. Jak się okaże odkryje w Japonii świat, którego wcześniej nie próbował, nie widział ani sobie nie wyobrażał. Na każdym kroku będzie poznawał dania testujące jego dotychczasową kulinarną wiedzę, jak i również zachęcające do wyrabiania sobie nowych opinii, czasami nietypowych, a nawet skrajnych.

Niedziela  19.12.2010

Makłowicz w podróży Podróż 20. _ Indie z przyjaciółmi, 10:40 | TVP 2

Magazyn kulinarny

Uczty Feasts, 16:30 | Kuchnia.TV

Stefan Gates odwiedził Japonię, Indie oraz Meksyk, by wziąć udział w najważniejszych uroczystościach religijnych i kulturalnych. Dziesięciodniowy Onam Feast organizowany jest w Indiach od 800 r. Przedstawiciele wszystkich religii i kast spotykają się, by złożyć hołd królowi Mahabaliemu, władcy mitycznego raju Kerala. W Meksyku odbywa się „The Day of the Dead”, festiwal na cześć duchów zmarłych. Ołtarze ozdobione żywnością mają zwabić duchów przodków. W Japonii Stefan uczestniczył w Inazawa Hadaka Matsuri Festival.

Cuda stworzone przez człowieka China’s Man Made Marvels Chiny: World Expo w Szanghaju

Spotkania z inżynierami i architektami związanymi z wystawą World Expo 2010 organizowaną w Szanghaju.

Nieustraszony Fearless / Huo Yuan Jia / Jet Li’s Fearless, sensacyjne – Chiny/ Hongkong/ USA 2006, 00:50 | FilmBox Extra

Chiny, początek XX wieku. Yuanjia jest członkiem rodziny Huo, której głową jest sławny mistrz sztuk walki. Wbrew woli ojca młody Yuanjia chce zostać wojownikiem. Ponieważ nie wolno mu przychodzić na lekcje, które prowadzi ojciec, podpatruje walki innych i próbuje jak najwięcej się z nich nauczyć. Po śmierci ojca przejmuje prowadzenie szkoły wu-shu. Jego marzeniem jest zostać największym wojownikiem okręgu. Walczy z kolejnymi przeciwnikami i powoli zyskuje tytuł niepokonanego. Jedna z walk kończy się jednak tragedią.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Azja w TV 13.12 – 19.12.2010 Reviewed by on 13 grudnia 2010 .

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym tygodniu na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy: Poniedziałek  13.12.2010 Wtorek  14.12.2010 Rzeki świata Rivers of the World Mekong, 21:00 | Travel Channel Jedna z ostatnich na świecie rzek matek, Mekong, wypływa

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź