Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Azja w TV 08.08. – 14.08. 2011

tajlandiaMonika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym czasie na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy!

Poniedziałek  08.08.2011

Dzika natura z Jeffem Corwinem Jeff Corwin Unleashed Nepal, 15:30 | Animal Planet

Jeff udaje się do Nepalu, w którym świat ludzi i natura przenikają się. Podróżnik decyduje się na przejażdżkę na grzbiecie słonia.

Nieznane zakątki świata Ultimate Journeys 2 Japonia, 19:20 | Discovery HD Showcase

Japonia należy do najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów na świecie. Pomimo ogromnego wpływu kultury zachodniej oraz przejmowania zachodniego stylu życia, kraj ten za wszelką cenę usiłuje podtrzymać kultywowanie wielowiekowych tradycji i obrzędów. Program zaprasza na podróż po kraju kwitnącej wiśni, począwszy od Tokio, światowej stolicy technologii, po romantyczną krainę, gdzie w klasztorach żyją mnisi.
 

Banquet: 100 dni cesarza The Banquet / Ye Yan, Dramat obyczajowy – Chiny 2006, 22:40 | HBO

Chiny, rok 907 p.n.e. Państwem rządzi dynastia Tang. Wpływy cesarskiej rodziny zaczynają maleć. Przyczyną są wewnętrzne napięcia i spory. Po nagłej i tajemniczej śmierci cesarza władzę nieoczekiwanie obejmuje jego brat Li, mimo że prawowitym następcą tronu jest książę Wu Luan. Nowy władca bierze sobie za żonę owdowiałą cesarzową, a bratanek zaczyna podejrzewać, że to właśnie wuj stoi za śmiercią jego ojca. Książę postanawia rozprawić się ze zdrajcą i odzyskać tron.
  

Wtorek  09.08.2011

Nieznane zakątki świata Ultimate Journeys 2 Japonia, 07:40 | Discovery HD Showcase

Japonia należy do najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów na świecie. Pomimo ogromnego wpływu kultury zachodniej oraz przejmowania zachodniego stylu życia, kraj ten za wszelką cenę usiłuje podtrzymać kultywowanie wielowiekowych tradycji i obrzędów. Program zaprasza na podróż po kraju kwitnącej wiśni, począwszy od Tokio, światowej stolicy technologii, po romantyczną krainę, gdzie w klasztorach żyją mnisi.

Myśląc o ekologii Think Green Japonia, 13:00 | Travel Channel  

Priscilla Telmon zabierze widzów do Japonii, gdzie zobaczą oni, jak nowoczesne technologie mogą pomagać w ochronie środowiska.

Najlepsza podróż Top Travel Wietnam, 16:30 | Travel Channel

Odwiedzając Ho Chi Minh Jeannie D i Janez zobaczą życie tego gwarnego miasta oraz zaczną poznawać kulturę Wietnamu. Na trasie podróży po kraju znajdą znane Cu Chi Tunnels – ponad 200-kilometrową sieć podziemnych tuneli używanych podczas ostatniej wojny oraz Cai Be – niezwykłe targowisko na wodach rzeki Mekong. Ponadto spotkają rodzinę zajmującą się biznesem związanym z papierem ryżowym.

Kaidan Kaidan, Horror – Japonia 2007, 21:50 | CANAL+ Film

Japonia przed 250 laty. Soetsu Minagawa upomina się o zwrot pieniędzy, które pożyczył od niego Shinazemon Fukai. Samuraj zabija wierzyciela. Umierający Minagawa rzuca klątwę na dłużnika i jego ród. Wkrótce Fukai traci zmysły, zabija żonę i popełnia samobójstwo, pozostawiając przy życiu syna. 25 lat później ubogi Shinkichi trudni się sprzedażą wyrobów tytoniowych. Pewnego dnia poznaje Toyoshigę, bogatą nauczycielkę muzyki. Nie zdając sobie sprawy, że jest ona córką zamordowanego przez jego ojca Minagawy, wdaje się z nią w romans.

Środa  10.08.2011

Myśląc o ekologii Think Green Japonia, 07:00 | Travel Channel
Priscilla Telmon zabierze widzów do Japonii, gdzie zobaczą oni, jak nowoczesne technologie mogą pomagać w ochronie środowiska.

Szpiegowskie porachunki: ZSRR – Japonia Spy Duel: UDSSR-Japan, 21:00 | Discovery Historia , odc. 2

Historia tajnych relacji pomiędzy Rosją a Japonią od początku XX wieku do lat 20.

Czwartek  11.08.2011

Tenzin Palmo – kobiece oblicze buddyzmu, 11:00 | Religia TV

W latach siedemdziesiątych młoda Dianne Perry odwiedziła Północne Indie. Wyruszyła w niebezpieczną wędrówkę w Himalaje. Poszukiwania doskonałości przywiodły ją do buddyzmu tybetańskiego. Przyjęła imię Tenzin Palmo i odizolowała się od świata w jaskini położonej 4 tysiące metrów nad poziomem morza. Rozpoczęła trwające 12 lat intensywne medytacje. Tenzin Palmo jest obecnie jedną z najbardziej uczonych i wpływowych mniszek buddyzmu tybetańskiego na świecie.

Piątek  12.08.2011

Kuchnie świata Planet Food Singapur i Chennai – kieszonkowy przewodnik, 09:00 | Travel Channel

W każdym z odcinków autorzy będą podążać za szefem kuchni w jego kulinarnej podróży po miejscach słynących z bogactwa i rozmaitości kuchni. Poznają osoby, które ze względu na wiedzę i gościnność opowiedzą o miejscowej diecie i zwyczajach. Gospodarze spróbują wyśmienitych dań i lokalnych specjałów, sami przygotują niektóre posiłki, a także będą brać udział w rozmaitych świętach i rytuałach związanych z przygotowywaniem różnych potraw i dań.

Trzy królestwa Chi bi / Red Cliff, Dramat historyczny – Chiny 2009, 22:10 | TVN

Chiny, rok 208 n.e. Żądny władzy kanclerz Cao Cao otrzymuje od cesarza z dynastii Han zgodę na wyprawę wojenną. Jej celem ma być zniszczenie dwóch wrogich, skłóconych armii. Jednej z nich przewodzi Liu Bei, drugiej Sun Quan. Cao Cao zaczyna wojnę od napaści na Liu Beia, zmuszając go do odwrotu. Po porażce strateg wodza, Zhuge Liang, sugeruje, by zwrócić się do trzeciego ze skłóconych królestw z propozycją sojuszu. Kontaktuje się z wojownikiem Sun Quana, Zhou Yu. Dwie, niegdyś wrogie armie łączą siły.

Sobota  13.08.2011

Trzeba sobie radzić D comme débrouille… Filipiny, 15:50 |Planete

Koloryt Filipin to 300 lat hiszpańskiej kolonizacji, 100 lat dominacji Ameryki, a obecnie 160 grup etnicznych. Lecz Filipińczycy, mimo wszystkich różnic, są najbardziej radośni na świecie. Z punktu widzenia ludzi z różnych klas społecznych reżyser pokazuje, jak bardzo potrafią być pomysłowi w biedzie. Proste rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne. Plastikowe butelki jako doniczki do kwiatów i gaz metanowy z odchodów świń to tylko niektóre z wprowadzonych innowacji.

Czas na Indie Indian Times Varanasi, Lucknow i Agra, 13:00, 19:00, 24:00 | Travel Channel

W Varansai Julian próbuje zgłębić tajemnice najświętszego miasta Indii. Kończy podróż u stóp największego na świecie pomnika wzniesionego miłości – majestatycznego Taj Mahal.

Trzy królestwa: Wskrzeszenie smoka Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon, Dramat historyczny – Chiny/ Hongkong 2008, 18:20 | Ale Kino!

Chiny podzieloną są na trzy walczące ze sobą królestwa – Wei, Shu i Wu. Zhao Zilong jest mieszkańcem królestwa Shu i wojownikiem króla Liu Bai. Jego marzeniem jest zjednoczenie rozbitego kraju. U boku dzielnego weterana Ping-ana młodemu idealiście udaje się, po licznych bohaterskich walkach z armiami wrogów, wspiąć na szczyty wojskowej kariery. Jednak bratobójcza wojna nadal trwa i pociąga za sobą kolejne ofiary. Po koronacji nowego króla Zhao podejmuje się zadania zgładzenia przywódców pozostałych królestw.

Niedziela  14.08.2011

Obieżyświat Globe Trekker Nieznane Indie, 06:00, 12:00 | Travel Channel

Tym razem gospodarze będą poznawać Indie – kraj, który powinien odwiedzić każdy szanujący się podróżnik. Na Megan McCormick ogromne wrażenie zrobi niezwykle pikantna miejscowa kuchnia, Holly Morris przyjrzy się panującym w tym kraju warunkom sanitarnym, Andrew Dado wypróbuje możliwości swojego ciała podczas ćwiczeń jogi, zaś Justine Shapiro zajmie się szukaniem drogi do duchowego oświecenia.

Top Gear – wydanie specjalne z Wietnamu Top Gear 2008: Vietnam Special, 10:10, 18:00 | BBC Entertainment

Ekipa programu próbuje przedrzeć się przez Wietnam w osiem dni. Do tej pory jeszcze nikomu się to nie udało

Przygody w dżungli – Indie Jungle Hooks: India Górskie potwory, 10:30 | Discovery World

Jeremy Wade wyrusza w Himalaje, by w tamtejszych jeziorach i rzekach poszukać ryby-potwora z wiktoriańskich opowieści.

Czas na Indie Indian Times Varanasi, Lucknow i Agra, 13:00 | Travel Channel

W Varansai Julian próbuje zgłębić tajemnice najświętszego miasta Indii. Kończy podróż u stóp największego na świecie pomnika wzniesionego miłości – majestatycznego Taj Mahal.

W 80 ogrodów dookoła świata Around the World In 80 Gardens Azja Południowo-Wschodnia, 14:45 | Domo TV

Monty Don, dziennikarz i podróżnik, zabiera widzów w podróż po 80 najsłynniejszych i najbardziej interesujących ogrodach świata. Przemierza rozmaite zakątki Ziemi, od Meksyku i Kuby, przez Europę i Południową Afrykę, po Indie, Chiny i Japonię. W każdym odcinku Don nie tylko ukazuje niezwykłe oblicze parków botanicznych, ale także ludzi, którzy są odpowiedzialni za ich kształt i wyraz. Starannie zadbał o to, żeby opowieść o każdym z ogrodów była umieszczona zarówno w kontekście historycznym oraz kulturowym, jak i społecznym.

Dzika natura z Jeffem Corwinem Jeff Corwin Unleashed Nepal, 16:00 | Animal Planet

Jeff udaje się do Nepalu, w którym świat ludzi i natura przenikają się. Podróżnik decyduje się na przejażdżkę na grzbiecie słonia.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Azja w TV 08.08. – 14.08. 2011 Reviewed by on 5 sierpnia 2011 .

Monika Wawrzynowska w swojej rubryce Azja w TV prezentuje przegląd najciekawszych programów, filmów fabularnych i dokumentalnych dotyczących Azji, które będzie można obejrzeć w najbliższym czasie na polskojęzycznych kanałach telewizyjnych. Serdecznie zapraszamy! Poniedziałek  08.08.2011 Dzika natura z Jeffem Corwinem Jeff Corwin Unleashed Nepal, 15:30 | Animal Planet Jeff udaje się do Nepalu, w którym świat ludzi

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź