BLOGOSFERA

Adam Machaj, Raport z Państwa Środka: Harcerski Biwak z Językiem Chińskim – relacja

 

  Poniżej zamieszczam relację z imprezy nadesłaną przez druha Konrada Błaszaka, organizatora Harcerskiego Biwaku z Językiem Chińskim.


Wiem, że w trakcie biwaku nie było żadnego wpisu ale było tyle ciekawych zajęć, żenie było na to czasu. Poza tym problemy z internetem też przyczyniły się do tego. Dzisiaj postaram się nadrobić te zaległości i napisać krótka relacje z tego co już zrobiliśmy.

Niedziela zaczęłasię świeczniskiem połączonym z podstawami języka chińskiego,które przedstawiła Nam pani Monika Zapała. Poznaliśmy co i jak ztym wydawało by się trudnym językiem. Poza tym pośpiewaliśmy, popląsaliśmy i oczywiście zapoznaliśmy się z innymi drużynami. Noc na harcerskiej imprezie nie była by udana gdyby nie wypad nocny.Były punkty do zebrania i wiedza do przyswojenia, oczywiście tematyka związana z chińska historią.

Drugi dzień zaczął się wcześnie rano oficjalnym apelem rozpoczynającym z udziałem prasy. Potem pani Hanna Kupś przedstawiła Nam niuanse kultury chińskiej. Nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Wiele z tych ciekawostek było bardzo zabawnych i na pewno na długo zapadnie Nam w pamięć. Potem dzięki uprzejmości zamku w Biedrusku udaliśmy się tam na obiad oraz zwiedzanie tego bardzo ciekawego miejsca,które teraz rozkwita i można je zobaczyć w pełnej okazałości. Czekając na zajęcia z Chińskich Sztuk Walki prowadzonych przez pana Piotra Ziembę wzięliśmy udział w grze o mitologii chińskiej, było w niej kilka trudnych zagadek ale w końcu udało Nam się rozwiązać hasło. Potem pan Piotr Ziemba zrobił dla Nas pokaz taichi i sanda oraz nauczył Nas kilku podstawowych ruchów. Ukoronowaniem tego występu był pokaz z chińskimi szablami. Nie było czasu nawet na przerwę bo od razu potem zaczęliśmy zajęcia z chińskich wycinanek. Prowadzone przez panią Asię Hiler zajęcia były bardzo interesujące i każdy zrobił dla siebie i swoich najbliższych pamiątki z tego niezwykłego pokazu. Dzień już teraz można by uznać za niezwykle udany ale został jeszcze wieczór, którego nikt z Nas nie chciał zmarnować. Każda drużyna przygotowała 2 dowolne pokazy z elementem chińskim. Hitem zostali Druhowie Bebe i Siemomysł zwany Oskarem, którzy wykonali utwór, przy którym nogi aż rwały się do tańca.

Nastał dzień trzeci czyli wtorek. Dzień zaczęliśmy od podstaw języka chińskiego, prowadzonych przez Druha Konrada Błaszaka i szybko potem zaczęliśmy kaligrafię chińską prowadzoną ponownie przez panią Asię Hiler. Lista własnoręcznie zrobionych pamiątek wzrosła znacząco, wszak kaligrafia jest bardzo cennym podarkiem. Obiad tym razem przyjechał do Nas z restauracji Azja w Poznaniu. Po krótkim odpoczynku zaczęła się gra terenowa po całym Biedrusku. Było sporo punktów do zebrania, lecz wszystkie ekipy wywiązały się z tego zadania wzorowo. Rozwiązanie hasła ułożonego ze znaków chińskich i odpowiedź na nie tez nie sprawiła większych problemów. Różnice punktowe między drużynami jeszcze się zmniejszyły i teraz wszystkie ekipy miały prawie tyle samo punktów. Ale kto wygrał powiem za chwilę. Bowiem jeszcze nie koniec atrakcji. Wieczorem po kolacji pani Kamila Segień zapoznała nas z tajnikami Terakotowej Armii a potem została jeszcze na quizie, który wyjątkowo był konkurencją indywidualną. Quiz był językowo-kulturalno-historyczny, był to przekrój wiedzy którą poznaliśmy na biwaku. Tutaj Drużyna ze Środy Wielkopolskiej zdominowała konkurencję (całe podium należało do nich), ale inni też wykazywali się sporą wiedzą. Późnym wieczorem zrobiliśmy jeszcze bitwę na śnieżki, ale już poza punktacją.

Środa to dzień ostatni w którym nie było już tak wielu atrakcji jak wcześniej. Odbył się apel kończący i wręczenie nagród i dyplomów. Wyniki Harcerskiego Biwaku z Językiem Chińskim wyglądają następująco:

Szablozębne Kaloryfery (Bolechowo) 1 miejsce – 155 punktów

Driady (ŚrodaWielkopolska) 2 miejsce – 154 punkty

Widmo (Biedrusko) 3miejsce – 153 punkty

Wszystkim gratulujemy i jak widać po punktacji tutaj każdy mógł być zwycięzcą. Rywalizacja była bardzo wyrównana i mam szczerą nadzieję, że do tych ekip za rok dołączy kilka innych.

Już niedługo kilka wpisów związanych z Harcerskim Biwaku z Językiem Chińskim.

Czuwaj!

Kondux

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Adam Machaj, Raport z Państwa Środka: Harcerski Biwak z Językiem Chińskim – relacja Reviewed by on 27 lutego 2012 .

    Poniżej zamieszczam relację z imprezy nadesłaną przez druha Konrada Błaszaka, organizatora Harcerskiego Biwaku z Językiem Chińskim. Wiem, że w trakcie biwaku nie było żadnego wpisu ale było tyle ciekawych zajęć, żenie było na to czasu. Poza tym problemy z internetem też przyczyniły się do tego. Dzisiaj postaram się nadrobić te zaległości i napisać

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź