Zespół

 › Zespół

Zespół


EKSPERCI I ANALITYCY CENTRUM STUDIÓW POLSKA-AZJA:


 • PyffelRadosław Pyffel/ chiń 瑞德兴/ Rui De Xing – Prezes Centrum Studiów Polska Azja, konsultant ds. rynku chińskiego, a także przedstawiciel handlowy firm polskich w Chinach i autor szkoleń z zakresu chińskiego biznesu. Autor kilku książek o Chinach ( m in: “Chiny w roku Olimpiady” i Chińska ruletka, Olimpiada i co dalej? i na zlecenie projektu Go China „Jak osiągnąć sukces w Chinach?”) oraz ponad stu artykułów w polskiej prasie poświęconych Chinom i Azji. Częsty komentator wydarzeń azjatyckich w polskich mediach. Obecnie prowadzi zajęcia z chińskiego biznesu na kilku uczelniach wyższych, a także kilka projektów na terenie Chin. Posługuje się językiem chińskim. Mieszka w Warszawie. Znajomość języków: angielski, chiński, rosyjski.
  Ekspert CSPA: Chiny, Tajwan, Hongkong.
 • ProkuratDr Sergiusz Prokurat, Dyrektor CSPA, doktor nauk ekonomicznych (PhD) oraz absolwent studiów MBA. Wykładowca Euroregional University of Economy oraz Universidad de Jaume I (Hiszpania), Universidad de Granada (Hiszpania). Wykłada też na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie (Polska). Autor bestsellerowej książki „Work 2.0: nowhere to hide” wydanej w USA w 2013 roku, książki „Archipelag znikających wysp”(2015) na temat współczesnej Indonezji oraz „Niezwykłe początki znanych firm”(2015) i „To nie jest miejsce dla Gringo”(2015). W przeszłości stypendysta Uniwersytetu Udayana w Indonezji, konsultant biznesowy. Wspołpracował z PWC, KPMG, Accenture, A.T.Kearney, Capgemini, IBM, Ernst&Young. Ekspert z zarządzania projektami i IT- posiada certyfikaty: PMP, ITIL, PRINCE2, MOR, SixSigmaBB. Jego artykuły, opinie pojawiały się m.in w waszyngtońskiej gazecie „The Hill”, brytyjskim „The Journal”, „Yahoo”, południowoamerykańskim „America Latina Business Review”, „Harvard Business Review”, „Wprost”, „Gazeta Bankowa”, „Gazeta Finansowa”, „Metropolia Bussiness Magazine”, „Rynki Zagraniczne”, „Warsaw Business Journal”, „The Observer”, „Stosunki Międzynarodowe”, „Puls Biznesu”, „Mówia Wieki”, “Proseed”, „National Geographic Traveler”, “Najwyższy Czas”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Focus Historia”, Polska The Times”, „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”” i wielu innych. Autor kilkunastu publikacji naukowych. Zainteresowania naukowe: ekonomia, instytucjonalizm, systemy gospodarcze, gospodarki azjatyckie, Azja Południowo-Wschodnia, w szczególności Indonezja. Autor bloga na tematy ekonomiczne proeconomics.pl. Znajomość języków: angielski, hiszpański, indonezyjski.
  Ekspert CSPA: Indonezja, Malezja, Unia Europejska
 • nicolas1Dr Nicolas Levi (po koreańsku – 니콜라스 레비), absolwent ekonomii (Uniwersytet w Paryżu), doktor nauk humanistycznych (Polska Akademia Nauk), absolwent francusko-polskich studiów MBA (ESSEC-SGGW). Adiunkt w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk, wykładowca Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej. Analityk specjalizujący się w zagadnieniach międzynarodowych, ekspert ds. obu Korei, ekonomista. Autor książek: „Kto rządzi w Korei Północnej” (2015), „System Polityczny Korei Północnej-aspekty kulturalne” (2014), redaktor książki „Korea Północna: Poszukując Prawdy” (2013). Jest niezależnym konsultantem mediów polskich, francuskojęzycznych, anglojęzycznych i południowokoreańskich, autorem kilkudziesięciu artykułów publicystycznych i naukowych. Współpracuje z ośrodkami badawczymi w Polsce (PISM,…) i zagranicznymi. Stały konsultant amerykańskiego serwisu Radio Free Asia i południowokoreańskiego serwisu ds. Korei Północnej DailyNK.com. Autor blogu o elitach północnokoreańskich nicolaslevi.wordpress.com. Prelegent na konferencjach ds. Korei w Europie i Azji. Znajomość języków: angielski, francuski, niemiecki, solidne podstawy koreańskiego. Mieszka w Warszawie.
  Ekspert CSPA: Korea Północna, Korea Południowa.
 • Dr Krystyna Palonka, absolwentka SGH (dawniej SGPIS), doktorat z ekonomii na Politechnice Warszawskiej (PW). Wieloletni wykładowca na Politechnice Warszawskiej, następnie pracownik Instytutu Studiów nad Japonią w Stockholm School of Economics i Centrum Badań Ekonomii Chin tamże. Spędziła kilkanaście lat na wielu uniwersytetach Dalekiego Wschodu, między innymi w Australii, Chinach, Japonii, Korei, Wietnamie i Singapurze. Po powrocie do Polski, pragnie włączyć się w nurt badań a także popularyzacji wszelkiej wiedzy o krajach Azji Południowo-Wschodniej i ich kontaktach z Polską. Mieszka w Warszawie.
  Ekspertka CSPA: Singapur, Wietnam, Chiny.
 • nicolas1Dr Krzysztof Iwanek, absolwent historii, indologii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca historii Indii i języka hindi na Hankuk University of Foreign Studies. Do 2014 r. wykładowca współczesnej polityki w Azji Południowej i historii Indii w Collegium Civitas. W roku akademickim 2012-2013 prowadził także ćwiczenia o hinduskim nacjonalizmie na Uniwersytecie Warszawskim. Do 2014 r. lektor języka hindi w Warszawie, w tym przez trzy lata na kursach organizowanych przez Ambasadę Republiki Indii w Warszawie. Autor publikacji dla Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP i Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Autor licznych artykułów publicystycznych poświęconych współczesnym Indiom, Nepalowi i Pakistanowi. Autor blogów ,,O Korei, chociaż się na niej nie znam” (na polska-azja.pl) i ,,Blog o wymyślonym kraju” Z dr. Adamem Burakowskim współautor książki „Indie. Od kolonii do mocarstwa. 1857-2013” (PWN 2013). Znajomość języków: angielski, hindi. Mieszka w Seulu.
  Ekspert CSPA: Indie, Pakistan.
 • nicolas1Dr Michał Lubina, doktor nauk społecznych UJ, pracownik w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, magister rosjoznawstwa oraz studiów dalekowschodnich UJ, absolwent Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich UJ. Kilkukrotny stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (m.in. w latach 2009/2010 w Pekinie). Laureat grantu Narodowego Centrum Nauki na badanie współczesnych stosunków rosyjsko-chińskich. Oprócz tego w kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się przede wszystkim Azja Południowo-Wschodnia, w szczególności zaś Birma. Jest autorem trzech książek. Pierwszej w Polsce historii Birmy („Birma. Historia państw świata w XX i XXI w.”, Trio, Warszawa 2014) oraz monografii „Birma: centrum kontra peryferie. Kwestia etniczna we współczesnej Birmie 1948-2013”; (Kon-Tekst, Kraków 2014), pierwszego poświęconego temu zagadnieniu opracowaniu w języku polskim oraz – również pierwszej w Polsce – książki o współczesnych stosunkach rosyjsko-chińskich („Niedźwiedź wcieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014”, Akademicka, Kraków 2014), która stała się naukowym bestsellerem. Ponadto jest autorem dwóch przewodników turystycznych po Litwie i Rosji (współautorstwo) oraz internetowych przewodników po Chinach, Hongkongu, Laosie i Bangladeszu. Publikował artykuły m.in. w „Rzeczpospolitej”(Plus/Minus), „Tygodniku Powszechnym”, „Wprost”, „Do Rzeczy”, „Nowej Europie Wschodniej”, „Nowej Konfederacji” i „National Geographic Traveller”. Znajomość języków: angielski, rosyjski, ukraiński, chiński(komunikatywnie). Mieszka w Krakowie.
  Ekspert CSPA: Birma, Chiny-Rosja.
 • Agnieszka Kuszewska, doktor habilitowany w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie: nauki o polityce (doktorat: Uniwersytet Śląski, habilitacja w Polskiej Akademii Nauk). Pracuje w Katedrze Polityki Międzynarodowej Uniwersytetu SWPS. Na uczelni prowadzi szereg wykładów i warsztatów autorskich związanych z wyzwaniami współczesnego bezpieczeństwa i konfliktów międzynarodowych. Ekspertka ds. Indii i Pakistanu w Centrum Studiów Polska-Azja. Przedmiotem jej badań są polityczne, społeczne i gospodarcze problemy Azji Południowej, znaczenie Indii i Pakistanu we współczesnych stosunkach międzynarodowych, geostrategiczne wyzwania mocarstw i konflikty międzynarodowe, prawa człowieka, zwłaszcza w kontekście konfliktu kaszmirskiego. Regularnie prowadzi badania w regionie, zwłaszcza w Pakistanie, wykładała m. in. na uniwersytetach w Islamabadzie, Lahaur i Fajsalabadzie. Autorka licznych publikacji dotyczących ww. zagadnień, w tym trzech monografii: Indyjsko-pakistański konflikt o Kaszmir (PWN, 2010), Indie i Pakistan w stosunkach międzynarodowych. Konflikty, strategie, bezpieczeństwo (Wyd. Difin, 2013) oraz Zrozumieć Pakistan. Radykalizacja, terroryzm i inne wyzwania (PWN, 2015). Należy do Zarządu Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych oraz do European Association for South Asian Studies.
 • Paweł Behrendt, absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Szczecińskim, publicysta, tłumacz, redaktor na portalu konflikty.pl. Interesuje się wojskowością Dalekiego Wschodu ze szczególnym uwzględnieniem Japonii. Mieszka w Szczecinie. Znajomość języków: angielski, niemiecki, francuski.
  Ekspert CSPA: Japonia, Azja.
 • foto_pietrewiczOskar Pietrewicz, absolwent studiów pierwszego i drugiego (specjalizacja wschodnioazjatycka) stopnia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Doktorant na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Autor artykułów naukowych i publicystycznych poświęconych Półwyspowi Koreańskiemu oraz polityce wewnętrznej i zagranicznej Chin.
  Ekspert CSPA: Korea Północna, Korea Południowa.
 • CV picJakub Piasecki, (謝佳倫 – Xie Jia-lun), 2009 – 2012 Press Officer and Policy Advisor on China at the European Parliament; 2013 Visiting Fellow at the Taiwan Foundation for Democracy; 2015 Fellow at the EU Centre in Taiwan, National Taiwan University (Taiwan MOFA Fellow); Main areas of expertise: Taiwan and cross-strait relations, Taiwan’s relations with the European Union; Fluent in English and Mandarin Chinese; You can follow him on Twitter: @piasecki82.
  Ekspert CSPA: Chiny, Tajwan
 • Zrzut ekranu 2016-07-22 o 18.03.55Adrian Brona, absolwent studiów licencjackich na kierunkach stosunki międzynarodowe (specjalizacja: dyplomacja współczesna) oraz studiach dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nagrodzony stypendium MNiSW za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015. W 2015 roku otrzymał prestiżowy „Diamentowy Grant” na badanie procesu rekrutacji i socjalizacji chińskich elit politycznych. Związany z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Shanghai Jiaotong University. Autor artykułów naukowych i publicystycznych dotyczących polskiej polityki zagranicznej w Azji oraz sytuacji politycznej w Chinach. Można znaleźć go na Twitterze @AdrianBrona.
  Ekspert CSPA: Chiny
 • Roman-Husarski-photo-150x150Roman Husarski, absolwent filmoznawstwa i student kulturoznawstwa dalekowschodniego. W latach 2013-2015 przewodniczący Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ. Obecnie przewodniczący Rady Kół Naukowych UJ. Jest autorem filmów dokumentalnych: „Droga do Timbuktu” i „Somaliland is safe!”. Interesuje się kinem, religią i kulturą Korei oraz Azją P-W. Autor wielu artykułów publicystycznych i naukowych. Koordynator wizualnej i technicznej strony internetowej CSPA. Prowadzi bloga wloczykij.org
  Ekspert CSPA: Korea Północna, Korea Południowa.

KOORDYNATORZY CENTRUM STUDIÓW POLSKA-AZJA:


 • Zrzut ekranu 2016-07-04 o 08.00.11Patrycja Pendrakowska, /蒂亚/ koordynatorka projektów CSPA od lipca 2015 roku. Ukończyła sinologię i socjologię na UW, którą studiowała również na Ludwig-Maximilians Universität w Monachium. W najbliższym czasie planuje obronić prace magisterskie na etnologii i antropologii kultury oraz prawie finansowym. W wolnym czasie studiuje swahili i hausa na afrykanistyce. Miłośniczka filozofii niemieckiej i historii sztuki, które studiowała w ramach Kolegium MISH. W 2011 roku badała problem migracji w Nepalu, w Institute of Integrated Development Studies w Katmandu, pracowała również przy projekcie SCIP prowadzonym przez uniwersytet w Getyndze nad integracją Polaków w Niemczech. Była redaktorka TVN24 i wolontariusz w dziale misji PAH. Otrzymała stypendia naukowe na seminaria i badania w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i Chinach. E-mail: [email protected]; twitter: @patrycjapendra
 • Zrzut ekranu 2016-07-04 o 07.59.42Karol Kozłowicz, koordynator działu News, redaktor portalu www.polska-azja.pl, dziennikarz Polskiego Radia. Absolwent drugiego stopnia Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (specjalność: pozaeuropejskie studia regionalne). Główny obszar zainteresowań: stosunki japońsko-chińskie po II wojnie światowej.
 • Wojciech Tomaszewski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na tej samej uczelni ukończył także studia w Instytucie Historii i na Wydziale Zarządzania. Doktorant na WPiA UW. Przez wiele lat pracował w międzynarodowym biznesie. Zajmował się także doradztwem prawnym. Głowna tematyka zainteresowań: cywilizacja chińska i cywilizacja sowiecka. Pasję poznawania innych cywilizacji łączy z wielokrotnymi podróżami po Europie, Afryce i Azji. Autor licznych historycznych artykułów na portalach polska-azja.pl i histmag.org. Publikuje również artykuły dotyczące aktualnych spraw Azji Wschodniej w prasie bieżącej. W CSPA zajmuje się kwestiami prawnymi i księgowymi.

PRAKTYKANCI CENTRUM STUDIÓW POLSKA-AZJA:


fotoKatarzyna Dombrowicz, absolwentka Wydziału Orientalistycznego UW. Ukończyła studia indologiczne pierwszego stopnia, które ma nadzieję kontynuować na drugim stopniu. W październiku podejmie kolejne studia na warszawskiej kryminologii. Interesuje się problemami społeczno-kulturowymi Azji Południowej, ze szczególnym uwzględnieniem Pakistanu i Indii. Miłośniczka południowo-azjatyckiej kinematografii i koreańskich dram. Przygodę z publicystką rozpoczyna w CSPA, gdzie wraz z Mileną Borkowską redaguje cotygodniowy przegląd najważniejszych informacji z Azji Południowej.

.

1Milena Borkowska, absolwentka indologii na Wydziale Orientalistycznym UW, od października studentka SGH. Pierwsze kroki związane z publicystyką stawiała na Portalu Spraw Zagranicznych, gdzie skupiała się na wiadomościach z Indii i Chin. W przeszłości au-pair w Szanghaju i pracownik Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu w Warszawie. W CSPA, wspólnie z Katarzyną Dombrowicz zajmuje się cotygodniowym przeglądem informacji z Azji Południowej. W przyszłości chciałaby się zająć tematyką gospodarczą tego regionu.


WSPÓŁPRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW POLSKA-AZJA:


 

Bez tytułu (2)Natalia Mandrysz, Od marca 2016 roku zajmuje się obsługą konta CSPA na Instagramie. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W przeszłości pracowała jako dziennikarz i fotograf, obecnie jest księgową. Interesuje się literaturą angielską, filmem współczesnym, podróżami, postcrossingiem i protokołem dyplomatycznym. Pasjonują ją literatura i kultura Dalekiego Wschodu, w szczególności Chin i Japonii.

.

Zrzut ekranu 2016-09-01 o 17.30.35

Kinga Rokita, studentka kulturoznawstwa dalekowschodniego. Interesuje się problematyką społeczną i kulturową w Japonii. W wolnych chwilach uczy się japońskiego, zgłębia książki psychologiczne i podróżnicze. Pracowała jako wolontariuszka na Sri Lance i planuje podróże w inne rejony Azji. Dla CSPA pisze artykuły o Japonii na bieżące tematy społeczne, polityczne i kulturowe.

 

.

ada_Ada Dyndo, doktorantka na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Magister orientalistyki (indologia) i studiów euroazjatyckich, absolwentka studiów licencjackich w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW (specjalizacja rozwiązywanie konfliktów). Studiowała w Nepalu (Peace, Conflict and Development Studies, Tribhuvan University, 2010 r.) i w Indiach (Defence Studies, Sociology of India, University of Pune, 2013 r.). Pracowała w Indiach jako stażystka w Konsulacie Generalnym RP w Mumbaju (2013 r.) oraz w biurze UNESCO w New Delhi (2014 r.). Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół społecznych i politycznych problemów Azji Południowej, zwłaszcza Kaszmiru oraz badań nad konfliktami. Obecnie mieszka w Pattani, w Tajlandii, gdzie prowadzi badania porównawcze konfliktu w Kaszmirze i w południowej Tajlandii w ramach sześciomiesięcznego stypendium Erasmus Mundus Mobility with Asia Programme do Prince of Songkla University.

Znajomość języków obcych: angielski, francuski, hindi, urdu.

akDr hab. Arkadiusz Michał Kowalski jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Gospodarki Światowej SGH. Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskał w Kolegium Analiz Ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 2006 roku, natomiast stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 2006 roku. Specjalizuje się w tematyce konkurencyjności międzynarodowej, systemów innowacji, klastrów, bezpośrednich inwestycji zagranicznych, internacjonalizacji działalności badawczo-rozwojowej (B+R) oraz gospodarek azjatyckich. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz uczestniczył jako kierownik lub współwykonawca w różnego rodzaju krajowych i międzynarodowych projektach badawczych. Był także ekspertem w pracach na rzecz Komisji Europejskiej, administracji rządowej, przedsiębiorstw lub klastrów. Jest także członkiem sieci Microeconomics of Competitiveness (MOC) Network, koordynowanej przez Harvard Business School, USA. W okresie od września 2016 r. do lutego 2017 r. odbywa staż naukowy w Chulalongkorn University w Bangkoku w Tajlandii.

.

zrzut-ekranu-2016-11-14-o-17-52-07Magdalena Rybczyńska, absolwentka Indologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Informatyki i Ekonometrii (spec. Zarządzanie Informacjami) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Koordynatorka projektu naukowo-badawczego „Szlakiem Gandhiego,” zrealizowanego w 2008 roku w Indiach.Posiada kilkuletnie doświadczenie w firmie outsourcingowej w pracy dla zagranicznego klienta. Pracowała również dla różnych organizacji w Holandii. Interesuje się przeobrażeniami zachodzącymi w Azji, a mającymi wpływ na gospodarkę światową; związkiem filozofii z ekonomią i polityką Indii. Pasjonatka jogi, zgłębiająca osadzenie jej praktyk w indyjskich tradycjach religijnych.Podróżniczka, fascynuje ją nieustanne poznawanie nieznanego. =Znajomość języków: angielski, sanskryt, hindi, urdu oraz podstawy tamilskiego.

.

czarnJan Czarnocki, student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Samorządu Studentów WPiA UW i były przewodniczący Komisji Wyborczej Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jego pasją jest historia, prawo i geopolityka. Azją i Chinami szczególnie zainteresowany od swojej podróży do Singapuru, gdzie reprezentował Uniwersytet Warszawski na targach edukacyjnych organizowanych przez Komisję Europejską. Jako praktykant w CSPA rozwija swoją wiedzę na temat regionu i szuka odpowiedzi na pytanie jak powstanie azjatyckich potęg w XXI wieku zredefiniuje naszą rzeczywistość i w związku z tym jaka jest, powinna być i będzie rola Polski w globalizującym się świecie.

dsc_7847Jan Kajetan Wojtyński, student stosunków międzynarodowych Azji Wschodniej na Uniwersytecie Edynburskim. Ukończył stosunki międzynarodowe oraz politologię z germanistyką na Uniwersytecie w Dundee, w Wielkiej Brytanii. Studiował również na uniwersytecie Albert-Ludwigs-Universität we Fryburgu, w Niemczech. W obu krajach otrzymał granty i stypendia naukowe. Biegle włada językami angielskim i niemieckim. Swoją nową przygodę naukową rozpoczął z j. chińskim (Mandaryński). Założyciel i przewodniczący Polish Society na Uniwersytecie w Dundee.  Jego największe zainteresowania to geostrategia oraz geopolityka regionu Azji Wschodniej, podróże i języki.

.

Dr. Krzysztof M. Zalewski, historian, sociologist, expert in EU and international affairs. Previously he served at the EU Agency for Fundamental Rights (2014-2016) where he i. a. co-organized Fundamental Rights Forum 2016 and at the Foreign Relations Office of the Chancellery of the President of Poland. In 2009 at the Centre for Eastern Studies (Warsaw), 2009-2010 advisor to the Speaker of the Sejm. Member of the German-Polish Youth Office Board (2011-2015).

.

 

Antonina Łuszczykiewicz, absolwentka kulturoznawstwa dalekowschodniego, które ukończyła z wyróżnieniem, obecnie doktorantka na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureatka stypendium konfucjańskiego na uniwersytecie Xi’an Jiaotong Daxue. Autorka monografii „Psalmista szowinizmu”. Rudyard Kipling wobec Indii i Indusów (2014) oraz Azjata jako źródło zagrożenia. Rekonstrukcja wizerunku Indusów i Chińczyków w literaturze brytyjskiej przełomu XIX i XX wieku (2016). Interesuje się historią relacji chińsko-indyjskich oraz tematyką związaną z uprzedzeniami i stereotypami. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą kulturowej interpretacji Pancha Shila. Pasjonatka języka chińskiego i hindi.

.

 

Pozostaw odpowiedź