Zespół

 

Patrycja Pendrakowska, /蒂亚/ prezes CSPA od maja 2017 roku, ekspert od polityki zagranicznej Chin. Doktorantka w Instytucie Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła sinologię, etnologię i socjologię na UW, którą studiowała również na Ludwig-Maximilians Universität w Monachium. Z CSPA związana od 2015 roku. Na przełomie 2016/2017 roku pracowała również w Centrum Badań nad Bezpieczeństwem na Akademii Sztuki Wojennej. W 2011 roku badała problem migracji w Nepalu, w Institute of Integrated Development Studies w Katmandu.  Była wolontariuszka w dziale misji PAH. Otrzymała stypendia naukowe na seminaria i badania w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i Chinach. E-mail: [email protected]; twitter: @patrycjapendra

 

 


EKSPERCI I ANALITYCY CENTRUM STUDIÓW POLSKA-AZJA:

 

Paweł Behrendtdoktorant na wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Wiedeńskiego, szef działu aktualności portalu konflikty.pl. Główne obszary zainteresowań: polityka zagraniczna i obronna Japonii oraz Chin, stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo w Azji Wschodniej, konflikty w Azji. Z CSPA związany od roku 2009, jako ekspert zajmuje się sprawami bezpieczeństwa. Autor książek „Chińczycy grają w go” i „Korzenie niemieckich sukcesów w Azji”.

 

 

 

Paweł Szczapmongolista, tłumacz. Absolwent studiów pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, trzykrotny stypendysta Państwowego Uniwersytetu Mongolskiego w Ułan Batorze, obecnie doktorant na Wydziale Orientalistycznym UW. Specjalizuje się w problamatyce współczesnych zagadnień społecznych i kulturowych Mongolii takich jak nacjonalizm, rozwój i wpływ przemysłu wydobywczego na kulturę, urbanizacja (ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ułanbatorskiej), tożsamość ekologiczna, rozwój patriotyzmów lokalnych w ośrodkach górniczych. Twórca projektu „Ulaanbaatar Studies”. Znajomość języków: angielski, mongolski. Ekspert CSPA: Mongolia.

 

Adrian Zwoliński, aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Zajmuje się prawem własności intelektualnej, handlowym oraz sporami gospodarczymi. W latach 2013-2015 pracował w Ministerstwie Gospodarki jako ekspert do spraw prawnych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości. Jako ekspert Centrum Studiów Polska-Azja oraz Business Centre Club, zajmuje się systemami prawnymi państw Azji, prawem handlowym, oraz prawem własności intelektualnej.

 

 

Katarzyna Michalewicz, absolwentka Historii oraz Historii w Przestrzeni Publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła trzyletnie Studium Języka i Kultury Chin w Instytucie Konfucjusza. Członek Sekcji Azjatyckiej Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Doktorantka Nauk Historycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Zainteresowania badawcze: historia i kultura krajów Azji, a szczególnie Chin i Japonii, dzieje Polonii Harbińskiej.

 

 

 

Tomasz Burdzik – doktorant, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Trzykrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe,  stypendysta Ministerstwa Edukacji i Kultury Republiki Indonezji, stypendysta University of Lucerne School of Law, laureat Wyróżnienia Rektora UŚ za działalność naukową oraz popularnonaukową, najlepszy absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2014). Prowadzi badania wśród plemienia Dajaków na Borneo. W przeszłości prowadził zajęcia w indonezyjskich szkołach. Publikował m.in. w „The Jakarta Post”, „Tribun Travel”. E-mail: [email protected]

 

 

Anna Grzywacz – Absolwentka stosunków międzynarodowych (specjalizacja wschodnioazjatycka), doktorantka na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Odbyła stypendia naukowe w Nottingham University (Anglia) i Xiamen University (Chiny). Zainteresowania naukowe: stosunki międzynarodowe w Azji Południowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki zagranicznej Indonezji i Singapuru, a także kulturowych aspektów polityki państw tego regionu, postkolonializm. Autorka m.in. Tożsamość narodowa i polityka zagraniczna Indonezji, Toruń 2014.

 

 


KOORDYNATORZY CENTRUM STUDIÓW POLSKA-AZJA:

 

Antoni Jakubowskiredaktor naczelny portalu www.polska-azja.pl, koordynator działu News, student iranistyki i psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował również jako stypendysta na Université Paris Nanterre. Interesuje się Bliskim Wschodem, psychologią konfliktów grupowych i polityką międzynarodową.

 

 

 

 


WSPÓŁPRACOWNICY CENTRUM STUDIÓW POLSKA-AZJA:

 

Piotr Druzgała, (ur.1978) absolwent Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, instruktor jogi oraz masażu tajskiego. Od 2003 roku mieszka w Tajlandii, gdzie pracuje, jako nauczyciel oraz zajmuje się turystyką pełniąc role pilota i organizatora wyjazdów po Tajlandii i Azji Południowo – Wschodniej (pdluxurytravel.com). Otarł się również o „aktorstwo” grając, jako statysta w tajskich produkcjach. Włada biegle językiem tajskim. Jest pierwszym polskim autorem podręcznika do tajskiego masażu pt. „Masaż Tajski. Między jogą i fizjoterapią”. Prowadzi blog internetowy na temat Tajlandii piotrdruzgala.blogspot.com. Wkrótce ukaże się jego książka na tematu kultury i zwyczajów Tajlandii będąca zapisem jego doświadczeń i obserwacji.

 

Jakub Królczyk, absolwent filologii wietnamsko-tajskiej. Studia ukończył w 2012 roku. Prace magisterską, pod tytułem „Obrzędy pogrzebowe i kult przodków w Wietnamie na przykładzie Hue”, przygotował pod kierunkiem prof. dr Nguyen Chi Thuata. Odbył staż językowy na Uniwersytecie Społecznym w Hanoi. Oprócz studiów na wydziale Neofilologii UAM uzyskał również dyplom licencjacki w zakresie psychologii w zarządzaniu na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, na podstawie pracy dyplomowej dotyczącej wpływu konfucjanizmu na kulturę organizacyjną w przedsiębiorstwach azjatyckich. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Językoznawstwa UAM w Poznaniu oraz pracuje na stanowisku analityk w Akademii Sztuki Wojennej. Zainteresowania naukowe dotyczą głównie pogranicza języka, kultury oraz systemów filozoficznych Azji, a także sytuacji geopolitycznej regionu.

 

Alicja Bachulska, doktorantka w Szkole Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, gdzie zajmuje się ewolucją polityki pamięci w ChRL. Skończyła studia licencjackie na londyńskiej School of Oriental and African Studies (SOAS) oraz magisterskie na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju. Przez rok uczyła się również języka mandaryńskiego na Beijing Normal University. Do jej głównych zainteresowań badawczych należą chińska polityka zagraniczna, nacjonalizm oraz kwestie pamięci historycznej we współczesnych Chinach.

 

 

 

Maja Domagała – absolwentka studiów pierwszego stopnia na kierunku iranistyka Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie rozpoczyna studia magisterskie z iranistyki oraz licencjackie z arabistyki. Pracowała w fundacji Multiocalenie. Odbyła praktyki w ambasadzie Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie oraz wolontariat w Wydziale Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Interesuje się mniejszościami etnicznymi i religijnymi oraz migracjami.

 

 

 

zrzut-ekranu-2016-11-14-o-17-52-07Magdalena Rybczyńska, absolwentka Indologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Informatyki i Ekonometrii (spec. Zarządzanie Informacjami) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Koordynatorka projektu naukowo-badawczego „Szlakiem Gandhiego,” zrealizowanego w 2008 roku w Indiach.Posiada kilkuletnie doświadczenie w firmie outsourcingowej w pracy dla zagranicznego klienta. Pracowała również dla różnych organizacji w Holandii. Interesuje się przeobrażeniami zachodzącymi w Azji, a mającymi wpływ na gospodarkę światową; związkiem filozofii z ekonomią i polityką Indii. Pasjonatka jogi, zgłębiająca osadzenie jej praktyk w indyjskich tradycjach religijnych.Podróżniczka, fascynuje ją nieustanne poznawanie nieznanego. =Znajomość języków: angielski, sanskryt, hindi, urdu oraz podstawy tamilskiego.

 

Dawid Juraszek, pisarz, publicysta, tłumacz, redaktor. Od 2003 r. przepracował dziesięć lat na chińskich uczelniach wyższych (prowincje Hunan, Hainan i Guangdong). Absolwent filologii angielskiej, przywództwa w oświacie, stosunków międzynarodowych i zarządzania środowiskiem. Z CSPA współpracuje od 2010 r. Mieszka w Kantonie.

 

 

 

 

Maciej Maria Jastrzębski, absolwent arabistyki i islamistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia na kierunku International Relations: Middle East, Caucasus and Central Asia Security Studies, uzyskując stopień Master of Letters  na University of Saint Andrews w Szkocji. Spędził 9 miesięcy w Kairze, ucząc się języka arabskiego. Do swoich największych inspiracji naukowych zalicza “securitization theory” Tony’ego Buzana, neorealizm Kennetha Waltz’a, a także podejście konstruktywistyczne do stosunków międzynarodowych. W wolnych chwilach, których praktycznie nie ma, pisze wiersze, jeździ na rowerze górskim i czyta.

 

 

Marek Dzikowicz, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wykładowca Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie na kierunku „Biznes chiński – jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku”. Pasjonat nieruchomości i zarządzania w międzynarodowym środowisku. Jego kariera przez 5 lat była związana z Chinami, gdzie pracował dla jednego z zamkniętych funduszy inwestycji w nieruchomości. Podczas tego czasu poznał Państwo Środka od podszewki. Obecnie prowadzi własną firmę, która działa na rynku inwestycji w nieruchomości. Autor książki „Chiny. O miłości i pieniądzach”.

 

 

Karolina Zdanowicz, studentka filologii japońskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od października planuje rozpocząć badania naukowe na Nara Women’s Univeristy w Japonii. W CSPA publikuje artykuły dotyczące kultury Japonii. Główne obszary zainteresowań: wizerunek kobiet w japońskim kinie, relacje polsko-japońskie oraz religijność w Azji Wschodniej. 

 

 

 

 

Dr Krzysztof M. Zalewski, historian, sociologist, expert in EU and international affairs. Previously he served at the EU Agency for Fundamental Rights (2014-2016) where he i. a. co-organized Fundamental Rights Forum 2016 and at the Foreign Relations Office of the Chancellery of the President of Poland. In 2009 at the Centre for Eastern Studies (Warsaw), 2009-2010 advisor to the Speaker of the Sejm. Member of the German-Polish Youth Office Board (2011-2015).

 

 

 

 

Pozostaw odpowiedź