News,Singapur news

Żeglarstwo: Singapur wygrywa swój pierwszy tytuł żeglarski w klasie 420

sailSingapur: W sobotę, reprezentanci Singapuru w żeglarstwie Justin Liu i Sherman Cheng zdobyli koronę w Haifie (Izrael) w ramach  International 420 World Sailing.

Liu, 19, i Cheng, 18, zdobyli we wszystkich 11. konkurencjach 36 punktów. Ostatnie dwa wyścigi skończyli odpowiednio na 12. i 3. pozycji, ale punkty zdobyte w pozostałych występach wystarczyły, żeby dać im tytuł zwycięzcy. To zwycięstwo oznacza 17 tytuł żeglarski zdobyty przez Singapur.

Drugie miejsce przypadło Włochom: Francesco Falcetelli i Gabriele Franciolini zakończyli mistrzostwa z 57 punktami.

Serena Wong, manager drużyny, powiedziała:”Wszyscy członkowie drużyny są szczęśliwi z powodu zwycięstwa tym bardziej, że ich zwycięstwo w tych mistrzostwach jest pierwszym w historii Azji i Singapuru. Jesteśmy z nich bardzo dumni”.

Drużyna wróci do Singapuru we wtorek o 7.40 rano.

Opracowanie: Martyna Magnowska