Chiny news,Hongkong news,Singapur news,Tajwan news,Wydarzenia i zapowiedzi

Zapisz się na II edycję kursu skutecznej komunikacji z Chińczykami współorganizowanego przez CSPA!

Szanowni,

W poprzednim semestrze razem z Akademią Henhao zorganizowaliśmy pierwszą edycję  kursu skutecznej komunikacji z Chińczykami (zajęcia poprowadził Radosław Pyffel z CSPA). Próba ta wypadła na tyle pomyślnie, iż wkrótce odbędzie się druga edycja kursu.

Z pewnością będzie ona doskonałą inwestycją dla wszystkich, którzy często kontaktują się z mieszkańcami Państwa Środka.

Kurs dzieli się na część objaśniającą i praktyczną, w której uczestnicy zapoznają się z licznymi case study, a także wezmą udział w specjalnych ćwiczeniach. Obiecujemy to co zawsze – autentyczne informacje i rzetelną sprawdzoną doświadczeniem wiedzę. Bez sensacji i bez pływania w obłokach. Na pewno nie pożałujecie!

Wszystko o kursie (jego opis, plan zajęć, informacje gdzie i do kiedy przyjmowane są zapisy) znajdziecie poniżej.

Szybki rozwój gospodarczy Chin, a co za tym idzie zwiększenie ich znaczenia w świecie tworzy nieograniczone szanse i możliwości nie tylko dla samych Chińczyków, ale także obcokrajowców. I to nie tylko w samych Chinach jak było to w ostatnich dekadach, ale wraz z chińską polityka Go Global coraz częściej także w miejscach, gdzie zjawiają się inwestorzy z Chin.

Chiny są więc szansą, ale także wyzwaniem. Są bowiem wciąż słabo rozpoznane i mimo, że staja się krajem coraz bardziej nowoczesnym, to w wielu aspektach jednak zupełnie innym od dobrze nam znanego Zachodu.

Cywilizacja chińska bowiem opiera się na starożytnej myśli chińskiej: konfucjanizmie i taoizmie, a także buddyzmie do czego dochodzą dwa współczesne komponenty: chiński komunizm i globalna kultura zachodnia.

Znajomość tylko tej ostatniej nie daje pełnej swobody w kontaktach z Chińczykami, nie daje też gwarancji skutecznej komunikacji. Jak pokazuje wiele doświadczeń, nie daje jej również sam język jeśli nie zna się gestów, mowy ciała, błędnie interpretuje się odpowiedzi czy zachowania, nie zna technik komunikacji, nie rozumie kontekstu.

Celem niniejszego 8-godzinnego autorskiego szkolenia prowadzonego wspólnie przez Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA) oraz Akademię HENHAO jest zapoznanie uczestników z werbalną i niewerbalną mową Chińczyków oraz nauczenie ich skutecznych metod dotarcia ze swoim przekazem do osób wywodzących się z chińskiego kręgu kulturowego. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności będą przydatne wszystkim osobom utrzymującym częste kontakty z Chińczykami.

Dla Akademii HENHAO szkolenie to ma jeszcze dodatkowy wymiar. Gwarantuje, że kursanci uczący się chińskiego będą umieli nie tylko mówić po chińsku, ale także dogadywać się z Chińczykami. Gwarantujemy, że ta umiejętność robi różnicę!

Szkolenie prowadzi Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska-Azja.

Serdecznie zapraszamy!

Czas trwania:

8 godzin lekcyjnych (4 x 2 godziny lekcyjne). Spotkanie raz w miesiącu.

Termin szkolenia:

Czwartek, godz. 19.00 – 20.30, dni: 4 kwietnia, 25 kwietnia, 23 maja, 20 czerwca

Uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu otrzymują dyplom.

Koszt dla osób spoza Akademii HENHAO: 300 zł netto + 23% VAT.

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

 

Zapisy:

Akademia HENHAO

Warszawa, ul. Widok 20 lok. 2.

tel. 22 654 12 11 lub 697 28 28 29

[email protected]

 

SKUTECZNA KOMUNIKACJA Z CHIŃCZYKAMI (część TEORETYCZNA)

I. Wprowadzenie (1h)

1.      Główne cechy cywilizacji chińskiej.

2.      Główne różnice między Europą a Chinami.

3.      Współczesne Chiny czyli między teorią książek o klasycznej chińskiej cywilizacji a rzeczywistością.

II. Komunikacja (1h)

1.      Definicja świata przeciętnego Chińczyka. Ujęcie społeczne i psychologiczne.

2.      Różnice regionalne (chińskie wybrzeże, Zachód, Północ, Południe Chin), różnice wieku i statusu.

3.      Obcokrajowiec w Chinach – jak jest postrzegany, jakie są oczekiwania wobec niego. Jego zalety i wady w oczach Chińczyków.

III. Techniki komunikacji (2h)

1.      Kiedy używać języka chińskiego?

2.      Jak dostosować swoje zachowanie do konkretnej sytuacji ( społecznego kontekstu).

3.      Chińskie style komunikacji – mowa pośrednia i mowa bezpośrednia.

4.      Rola kontekstu wypowiedzi.

5.      Tabu.

6.      Jak zrobić dobre wrażenie w Chinach?

SKUTECZNA KOMUNIKACJA Z CHIŃCZYKAMI (część PRAKTYCZNA)

IV. Case studies (4h) i ćwiczenia praktyczne (2h)

1.      Konkretne przykłady nieporozumień i kłopotliwych sytuacji. Dlaczego do nich doszło? Czy można było ich uniknąć? Gdzie popełniono błąd? Przykłady z wyjaśnieniem, ćwiczenia praktyczne, pytania.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Zapisz się na II edycję kursu skutecznej komunikacji z Chińczykami współorganizowanego przez CSPA! Reviewed by on 3 marca 2013 .

Szanowni, W poprzednim semestrze razem z Akademią Henhao zorganizowaliśmy pierwszą edycję  kursu skutecznej komunikacji z Chińczykami (zajęcia poprowadził Radosław Pyffel z CSPA). Próba ta wypadła na tyle pomyślnie, iż wkrótce odbędzie się druga edycja kursu. Z pewnością będzie ona doskonałą inwestycją dla wszystkich, którzy często kontaktują się z mieszkańcami Państwa Środka. Kurs dzieli się na

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź