BLOGOSFERA

„YY”: Japońskie restauracje – kajdanki, seks lub modlitwa

Japonia możkelnerkae nas zadziwiać i szokować równocześnie. To tu znajdują się jedne z najdziwniejszych, najbardziej pomysłowych , a jednocześnie kontrowersyjnych restauracji na świecie. Jeśli chcemy spróbować jak smakuje sushi z nagiej kobiety, wypić drinka na kościelnym ołtarzu, zjeść kolację w więziennej celi to należy udać się do Tokio!

Meido Cafe

W Japonii od niedawna hitem są tak zwane „concept café”. Są to kawiarnie, w których zarówno obsługa, jak i klienci wcielają się w jakieś role, zazwyczaj związane z mangą lub anime. Najwięcej tego typu miejsc m

ożna znaleźć w tokijskiej dzielnicy Akihabara, w której z resztą powstały po raz pierwszy tego typu kawiarnie na świec

ie.
Meido Cafe (od angielskiego słowa „maid” – pokojówka) to miejsce, w których gości obsługują panie przebr

ane za francuskie pokojówki.  Goście nie przychodzą tu dla jedzenia, które jest tu dość przeciętne a ceny są zawyżone, przychodzą tu przede wszystkim dla samej obsługi. Ideą meido cafe jest stworzenie atmosfery  przypominającej bardziej wytworny dom, niż zwykłą kawiarnię.

Od momentu przekroczenia progu lokalu klient ma poczuć się zrelaksowany i traktowany z wielkim szacunkiem. Kelnerki zwracają się do mężczyzn „mój panie”, głaszczą ich po głowach,  na klęczkach nalewają kawę do filiżanki i mieszają cukier. Za dodatkową opłatą goście mogą zagrać z pokojówkami w różne proste gry, np. „kamień – nożyczki – papier”, karty. W niektórych meido cafe jest możliwość zamówienia za dodatkową opłatą masażu rąk lub stóp a nawet czyszczenia uszu!

Odpowiednikiem meido cafe dla pań jest Edelstein cafe, gdzie główną klientelę stanowią bogate kobiety. Tutaj kelnerami są panowie przebrani w szkolne mundurki rodem z japońskich komiksów.

Czas pobytu w meido cafe jest ograniczony, nie można też robić wewnątrz zdjęć.

Christon cafe, czyli kościelna kawiarnia

Christon café to restauracja mająca przypominać swoim wystrojem wnętrze gotyckiego kościoła. W środku znajdziemy statuetki świętych a przy głównym wejściu znajduje się szklany wizerunek Matki Boskiej. W oknach są witraże a z głośników płynie muzyka organowa. Można tu wypić drinka siedząc przy ołtarzu.
Otwarta codziennie od 17.00 do 4 lub 5 rano.

Vampire Café

Gdy ktoś lubi mroczne tematy, może zaglądnąć do Vampire Cafe w dzielnicy Ginza w Tokyo. Łatwo domyślić się panującego tam klimatu i specyfiki owego miejsca. Wprawdzie krwi nie ma w menu, ale jej ślady można dostrzec wszędzie. Wnętrze kawiarni jest w krwistoczerwonych barwach. Na ścianach wiszą krucyfiksy, pająki, czaszki oraz świeczniki, a na ziemi leży trumna samego Draculi. W tle słychać barokową muzykę.
Restauracja serwuje kuchnię włoską i francuską. Podziw może wzbudzić sposób podania potraw np. sałatka w trumnie.

Otwarta od 18.00 – 4.00 (Pon.- Sb.), w święta od 17.00 -23.00. W niedziele zamknięte.
Uwaga! Konieczna rezerwacja.

Restauracja Alcatraz – więzienne klimaty

Zagłębiając się w mroczny temat można również odwiedzić restaurację przypominającą więzienie. Przy wejściu do restauracji każdy z gości zostaje zakuty w kajdanki. Następnie kelner ubrany w strój więziennego strażnika prowadzi gości do jednej z celi. W celach jest dość ciemno, gdyż oświetla ją tylko jedna żarówka. Jeszcze przed złożeniem zamówienia klienci dostają dzienną dawkę witamin. Drinki nalewa się do kieliszka specjalną strzykawką. Podczas posiłku goście doświadczają ucieczki jednego z więźniów, co budzi zawsze wiele emocji.

Nyotaimori – sushi z nagiej kobiety

W języku japońskim istnieje pojęcie nyotaimori znaczące „talerz jako ciało kobiety” i wywodzi się z japońskiej tradycji jedzenia sushi i sashimi z ciała nagiej kobiety. Praktykowanie nyotaimori nie jest czynnością powszechną w Japonii, ale jest to ogólnie akceptowane. Cała ceremonia, dla zapewnienia dreszczyku tajemniczości i elitarności, jest tajna. Odbywa się w różnych lokalizacjach – od luksusowych posiadłości do opuszczonych magazynów.

Cannabalistic Sushi

Natomiast w restauracji Cannabalistic Sushi goście wcielają się w rolę kanibali. Tutaj, aby móc zjeść sushi, najpierw należy rozkroić ciało kobiety. Oczywiście jest to tylko model, jednak mający jak najbardziej realistycznie przypominać prawdziwe ciało. W momencie krojenia wypływa czerwony płyn imitujący krew. Wewnątrz jest sushi, które jest tak zawinięte, by przypominało ludzkie organa.

Restauracja w dzielnicy Roppongi

I ostatnia restauracja, której istnienia nie jestem w stanie do końca potwierdzić. Podobno znajduje się w tokijskiej dzielnicy Roppongi i jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych restauracji na świecie.
Ta ekluzywna restauracja nie ma nazwy i wstęp mają tylko nieliczni. Ceny dań wahają się pomiędzy 2 000 – 8 000 USD (!!!). Aby móc się tu stołować, należy najpierw uzyskać członkowstwo klubu, którego głównym warunkiem jest roczny przychód przekraczający 175 000 USD.
Jeśli ktoś kocha jedzenie, to  tu może je kochać dosłownie. Zanim danie zostanie podane do stołu, klienci tej restauracji mogą uprawiać miłość ze zwierzęciem (kura, świnia, pies, lub koza), z którego ma być zrobiona zamówiona potrawa. Tak więc – po skonsumowaniu związku czas na konsumpcję dosłowną.
Restauracja nie ujawnia wielu detali na swój temat, ale zapewnia, że zwierzęta są po stosunku dokładnie myte.

Artykuł ukazał się na portalu yallayalla.pl, jego autorem jest Sabina Drzymuchowska.

Udostępnij:
 • 26
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  26
  Udostępnienia
„YY”: Japońskie restauracje – kajdanki, seks lub modlitwa Reviewed by on 7 maja 2010 .

Japonia może nas zadziwiać i szokować równocześnie. To tu znajdują się jedne z najdziwniejszych, najbardziej pomysłowych , a jednocześnie kontrowersyjnych restauracji na świecie. Jeśli chcemy spróbować jak smakuje sushi z nagiej kobiety, wypić drinka na kościelnym ołtarzu, zjeść kolację w więziennej celi to należy udać się do Tokio! Meido Cafe W Japonii od niedawna hitem

Udostępnij:
 • 26
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  26
  Udostępnienia

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź