Publicystyka,Wywiady

Wywiad z Danielem Jabłońskim, współorganizatorem targów Real Connect

Targi Real Connect 2017 (26-27.04) zbliżają się wielkimi krokami. W celu przybliżenia tematyki wydarzenia zadaliśmy kilka pytań Danielowi Jabłońskiemu, współorganizatorowi targów

CSPA, dla kogo przede wszystkim skierowane są targi Real Connect?

Daniel Jabłoński, Real Connect to nowa impreza targowo konferencyjna w Polsce, skierowana do szeroko pojętej branży inwestycji w nieruchomości. Do udziału w panelach tematycznych zaprosiliśmy przedstawicieli firm specjalizujących się w inwestowani i zarządzaniu nieruchomościami. Impreza adresowana jest do wszystkich interesujących się inwestycjami w branży nieruchomości, a także ze względu na swoje międzynarodowe odniesienia, również do ekspertów i analityków rynku. Wystawcami będą duże instytucje Państwowe jak ARP SA. Patronat Honorowy objęło Ministerstwo Rozwoju.

Jakie obserwują Państwo trendy inwestycyjne w ostatnich latach i czego spodziewają się Państwo teraz?

Jeśli chodzi o inwestycje w branży, myślę, że warto tutaj powiedzieć o rosnącej atrakcyjności Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Może o tym świadczyć chociażby ilość nowej i będącej jeszcze w budowie powierzchni biurowej, nie tylko w większych miastach kraju, ale również na rynkach regionalnych. Rok 2016 był pod tym względem rekordowy. Według danych Colliers International na polski rynek trafiło aż 900 tysięcy mkw. nowej powierzchni. Dominowała tutaj głównie Warszawa z ilością 407 tys. mkw. oddanej powierzchni, ale dobrze wypadł również Kraków, który zaproponował potencjalnym najemcom 146 tys. mkw. powierzchni i Wrocław – z ilością 139 tys. mkw. W tej chwili w Polsce buduje się ponad 1,5 mkw., z czego około połowa w Warszawie. Te liczby świadczą też o rosnącej konkurencji między inwestorami, którzy budując obiekt, muszą przygotować nie tylko odpowiednie miejsca do pracy, ale również szereg innych udogodnień. Obecnie biura budowane są w sposób ekologiczny, z wykorzystaniem odpowiednich materiałów. Jednak dziś certyfikat nie jest już czymś wyjątkowym, stał się raczej wymogiem, którego realizacja jest konieczna do przyciągnięcia najemców. Stąd inwestorzy muszą stawiać sobie nowe cele i tworzyć kolejne trendy na rynku. Coraz częstszym zjawiskiem jest wykorzystywanie powierzchni przemysłowo-magazynowych na cele produkcyjne, co pozwala na wykorzystanie kapitału na podstawową działalność przedsiębiorstwa.

W jaki sposób już teraz można się przygotować do targów?

Targom towarzyszy konferencja, która zawiera ciekawe w naszej ocenie wątki i trendy rynkowe. Staramy się w niej pokazać jaki wpływ maja nieruchomości na gospodarkę i na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Targi będą także okazją do przedstawienia inwestycji przy naszych granicach z Ukrainą, Czechami czy Słowacją. Zgromadziliśmy grono ekspertów z różnych dziedzin branży, którzy podczas panelów dyskusyjnych podzielą się swoją wiedzą, przedstawią najnowsze prognozy dla Polski. Będziemy także rozmawiać o wpływie BREXIT-u na nasz region, sytuacji gospodarczej Ukrainy i wspólnych kierunkach rozwoju, jak również o budowie nowego Jedwabnego Szlaku i oczekiwaniach chińskich inwestorów. Targi będą dobrą okazją do poznania nowych trendów i kierunków rozwoju rynku nieruchomości. Oczywiście to także szansa na zyskanie nowych kontaktów biznesowych.

Centrum Studiów Polska-Azja

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Wywiad z Danielem Jabłońskim, współorganizatorem targów Real Connect Reviewed by on 14 kwietnia 2017 .

Targi Real Connect 2017 (26-27.04) zbliżają się wielkimi krokami. W celu przybliżenia tematyki wydarzenia zadaliśmy kilka pytań Danielowi Jabłońskiemu, współorganizatorowi targów CSPA, dla kogo przede wszystkim skierowane są targi Real Connect? Daniel Jabłoński, Real Connect to nowa impreza targowo konferencyjna w Polsce, skierowana do szeroko pojętej branży inwestycji w nieruchomości. Do udziału w panelach tematycznych zaprosiliśmy

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź