Wydarzenia i zapowiedzi

Wyniki konkursu fotograficznego CSPA „Bliżej Azji”

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Kilkadziesiąt wysłanych fotografii, kosmiczny poziom i… trudny orzech do zgryzienia dla naszych ekspertów. Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu CSPA „Bliżej Azji”!

Jesteśmy zaskoczeni odzewem i ilością nadesłanych prac. Serdecznie wszystkim dziękujemy. Azja w waszym wydaniu zdecydowanie zachwyca :).

Z powodu ogromnej konkurencji postanowiliśmy w drodze wyjątku wyróżnić nie pięć, a siedem fotografii. A o to wyróżnione prace z uzasadnieniem naszych ekspertów (kolejność przypadkowa):

Sobiesław Franczak:

Sobiesław Franczak

Sobiesław Franczak

Sergiusz Prokurat (uzasadnienie): Ta koncepcja jest interesująca ze strony fotograficznej. Poza tym jest bliska prawdziwej, naturalnej Azji i pokazuje poprzez detale jej odmienność od innych miejsc na świecie, wyjątkowość.

Aleksandra Dąbrowska

Aleksandra Dąbrowska

Aleksandra Dąbrowska

Oskar Pietrewicz: Za uchwycenie momentu. Za to, że sam chciałbym być na miejscu fotografowanej osoby. Za bijący ze zdjęcia spokój, który pozwoliłby oderwać się od bieżących zmartwień.

Grzegorz Kłeczek

Grzegorz Kłeczek

Grzegorz Kłeczek

Michał Lubina: Zdjęcie to ma w sobie jakąś magię i tęsknotę za dawnymi czasy. Chociaż przedstawia dość typową scenę – gdzieś w Chinach bądź w Wietnamie (raczej w Chinach) – to czarno-białe kolory i kompozycja sugeruje zdjęcie sprzed 100 lat. To zdjęcie świetnie wyraża tęsknotę za dawną Azją, tęsknotę, której nie da się zrealizować, bo ta dawna Azja już odeszła.

Małgorzata Lisowska

Małgorzata Lisowska

Małgorzata Lisowska

Paweł Szczap: Lubię takie zdjęcia i w ogóle zdjęcia chińskich ulic. Fajnie, że jest brudno, są wentylatory, szyld i detale architektoniczne.

Małgorzata Lisowska

Małgorzata Lisowska

Małgorzata Lisowska

Paweł Behrendt: Szanghaj nocą, obraz zupełnie nie kojarzony z Azją, za to zdecydowanie bliższy rzeczywistości. Doskonale widać czym są dzisiejsze Chiny. Na plus świetna kolorystyka.

Radosław Szczepański

Radosław Szczepański

Radosław Szczepański

Radosław Pyffel: Bo pokazuje pewną praktyczność, czy zmysł chińczyków. Przez wiele lat to obserwowałem, znam bardzo wielu takich chińczyków, bo z nimi rozmawiałem i przez to to zdjęcie bardzo mi się podoba. Widzę w nim wiele historii, które kiedyś wysłuchałem i dlatego darze je ogromnym sentymentem.

Aleksandra Dąbrowska

Aleksandra Dąbrowska

Aleksandra Dąbrowska

Adrian Brona: Potoczne skojarzenia z Mongolią w Polsce to bieda, step, nomadzi i jurty. Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej. Pani Aleksandra pokazuje nam swoim zdjęciem, że jest to dynamicznie rozwijające się państwo, które nadal jest jednak zapatrzone w wielowiekową tradycję i dawną świetność. Ten dualizm świetnie pokazuje plac Czingis-chana, który jest sercem życia politycznego i biznesowego Mongolii. Z jednej strony mamy pomnik dawnego władcy, który stworzył najrozleglejsze imperium w historii świata. Z drugiej, przemiany państwa najlepiej widoczne są w tym sercu – gdzie budynki socrealistyczne są burzone i na ich miejsce powstają nowoczesne biurowce, które na zdjęciu tworzą tło dla wielkiego zdobywcy. Zdjęcie Pani Aleksandry przez to jest niesamowicie symboliczne. 

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Wręczenie nagród w postaci książek związanych z tematyką azjatycką odbędzie się w trakcie październikowego spotkania CSPA Community (29.10.2016) w siedzibie CSPA w Warszawie.

Tym samym przypominamy, że w trakcie wspomnianego spotkania wyróżnione fotografie oraz cześć innych, które od Was otrzymaliśmy będzie można oglądać w formie specjalnej wystawy.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy i jeszcze raz gratulujemy!

Udostępnij:
 • 231
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  231
  Udostępnienia
Wyniki konkursu fotograficznego CSPA „Bliżej Azji” Reviewed by on 21 października 2016 .

Kilkadziesiąt wysłanych fotografii, kosmiczny poziom i… trudny orzech do zgryzienia dla naszych ekspertów. Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu CSPA „Bliżej Azji”! Jesteśmy zaskoczeni odzewem i ilością nadesłanych prac. Serdecznie wszystkim dziękujemy. Azja w waszym wydaniu zdecydowanie zachwyca :). Z powodu ogromnej konkurencji postanowiliśmy w drodze wyjątku wyróżnić nie pięć, a siedem fotografii. A o to

Udostępnij:
 • 231
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  231
  Udostępnienia

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź