Współpraca

Zapraszamy do współpracy z Centrum Studiów Polska-Azja i dołączenia do grona kilkuset osób związanych z naszą społecznością.

Każdy jest potrzebny i każdy może swoją pracą i wsparciem przyczynić się do tego, byśmy jeszcze lepiej realizowali naszą misję, jaką jest rzetelne opisywanie wydarzeń w krajach azjatyckich, a także przygotowywaniem raportów, opracowań, rekomendacji i inicjatyw budujących i wzmacniających relacje Polski z Azją.

Serdecznie zapraszamy do współpracy:

Sponsorów i reklamodawców – jeśli podoba Ci się nasza idea, wesprzyj nas swoją darowizną. Możemy wiele zaoferować w zamian. O wsparcie apelujemy zarówno do dużych firm, z którymi możemy wspólnie realizować wielkie projekty i konferencje, jak i do każdego, komu podoba się sposób, w jaki naszą ideę staramy się wcielać w życie i który zechce nas wesprzeć drobną kwotą, określając dokładnie na co ma zostać przeznaczona.

Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z działem Partnerów i Sponsorów (w zakładce Kontakt).

Partnerów instytucjonalnych  jeśli organizujesz imprezę związaną z Azją i potrzebujesz wsparcia merytorycznego naszych ekspertów bądź jej nagłośnienia wśród naszych czytelników poprzez network CSPA, chętnie pomożemy, obejmując wydarzenie naszym patronatem. Zastrzegamy jednak, że wspieramy imprezy, co do których merytorycznego poziomu jesteśmy przekonani (a także odpowiadających tematyce naszego portalu i działalności CSPA), a podejmujemy współpracę tylko z rzetelnymi partnerami na warunkach korzystnych dla obu stron. Takie działanie zjednało nam w całym kraju sympatię wielu instytucji, z którymi cyklicznie realizujemy wspólne imprezy lub pomagamy w ich organizacji jako partner wspierający.

Także w tym wypadku prosimy zainteresowanych o kontakt z działem Partnerów i Sponsorów (w zakładce Kontakt).

Autorów tekstów – jeśli potrafisz pisać i chciałbyś podzielić się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami, serdecznie zapraszamy. Szczególnie zachęcamy tych z Was, którzy mieszkają lub mieszkali przez wiele lat w którymś z krajów azjatyckich i zajmują się zawodowo dziennikarstwem lub zawodem związanym z biznesem, ekonomią, finansami, stosunkami międzynarodowymi, działalnością w organizacjach pozarządowych, a więc tym, czym zajmuje się Centrum Studiów Polska-Azja i co opisuje portal www.polska-azja.pl.

Pomimo znacznie większego zainteresowania masowej publiczności relacjami z podróży, przepisami kulinarnymi czy egzotycznymi obyczajami, my jesteśmy nimi zainteresowani w znacznie mniejszym stopniu. Teksty o tej tematyce również jesteśmy skłonni publikować, ale pod warunkeim jeśli będą one pokazywać te zjawiska w szerszym kontekście, który zadowoli naszego wymagającego czytelnika, poszukującego ambitnej treści, a także wzbogaci stan polskiej wiedzy o Azji i o rozgrywających się tam wydarzeniach oraz ich tle społecznym, politycznym i ekonomicznym.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, prześlij nam proszę swoje teksty na [email protected]

Ekspertów i współpracowników – jeśli masz dobre przygotowanie merytoryczne i odpowiada Ci formuła Centrum Studiów Polska-Azja, zachęcamy do regularnej współpracy. Wielu z naszych ekspertów to dawni czytelnicy, autorzy czy osoby związane ze społecznością polska-azja.pl. Od początku naszego istnienia wypromowaliśmy kilku znanych już ekspertów ds. azjatyckich w naszym kraju i chętnie przyjmiemy do naszego zespołu i pomożemy zaistnieć innym.

Nie każdy jednak może zostać ekspertem CSPA. Poza deklaracją regularnej współpracy, trzeba wykazać się jeszcze kilkoma innymi przymiotami. Przede wszystkim dobrym przygotowaniem i pewnym dorobkiem – zawsze bowiem polecamy osoby, co do których kwalifikacji intelektualnych jesteśmy przekonani w stu procentach – i to jest też przyczyną naszego sukcesu.

Istotne są też takie cechy jak komunikatywność, a więc prezentowanie swojej wiedzy w sposób atrakcyjny i zrozumiały, a także umiejętność współpracy i team spirit, bowiem CSPA to grupa ludzi, która stawia sobie pewne cele i wspólnie je realizuje, a polska-azja.pl to społeczność, której członkowie, pomimo częstych różnic poglądów, darzą się szacunkiem i sympatią.

Jeśli zatem jesteś zainteresowany współpracą jako ekspert lub współpracownik, pamiętaj, że wiąże się to z pewnym zobowiązaniem (np. do regularnego pisania czy koordynowania swoich działań z działaniami innych osób zaangażowanych w naszą pracę). Jeśli brzmi to dla Ciebie złowrogo, polecamy po prostu założenie własnego bloga gdzieś w Internecie, jeśli jednak lubisz ludzi i czerpiesz radość ze współpracy z innymi i zależy Ci na własnym sukcesie, ale także sukcesie Twoich koleżanek i kolegów i całego teamu – to jest to miejsce dla Ciebie.

Wówczas prześlij nam proszę swoje CV, kilka tekstów oraz wizję współpracy. Jeśli dostrzeżemy potencjał na udaną i długoletnią współpracę, na pewno omówimy jej szczegóły osobiście. Odmowa z naszej strony nie musi być negatywną oceną dorobku czy kwalifikacji. Powód jest banalny: CSPA to team i nie każdy może do niego pasować, często nie ze swojej winy.

Jednakże zawsze jesteśmy otwarci na nowych ekspertów i będzie nam miło powitać na pokładzie kolejne osoby!

Prosimy o kontakt na [email protected]

Wolontariuszy – jeśli interesujesz się Azją, a na Twoich studiach istnieje wymóg zaliczenia praktyk, to jesteśmy miejscem, gdzie owe praktyki możesz zaliczyć. Po ich zakończeniu wystawiamy oficjalne zaświadczenie ich odbycia. Ale u nas to nie tylko odbębnienie praktyk i papierek. W CSPA możesz stać się częścią ciekawego zespołu, poznać wielu interesujących ludzi i przy okazji czegoś nauczyć, a w przyszłości być może związać się z naszą instytucją na stałe. Tak stało się w przypadku wielu z naszych wolontariuszy.

Obecnie otrzymujemy jednak od kilku do kilkunastu zgłoszeń tygodniowo i nie dajemy rady stwarzać miejsc na kolejne praktyki (dotychczasowe mamy już w całości obsadzone).

To powoduje, że istnieją dwie formy zdobycia praktyk w CSPA. Pierwsza to śledzenie naszej strony, na której co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia o naborze na nowe praktyki. Sposób drugi to zaproponowanie własnej praktyki: w czym jesteś dobry/dobra? Czego brakuje CSPA i polska-azja.pl i co mógłbyś/mogłabyś zrobić, żeby było lepiej?  W jaki sposób chciałbyś/chciałabyś dołożyć swoją cegiełkę do CSPA Community? Jeśli w aplikacji uzyskamy ciekawe odpowiedzi na te pytania, to obiecujemy jedno: od razu rozpoczniemy współpracę!

Prosimy też o wyrozumiałość, jeśli nie uda nam się odpowiedzieć na wszystkie zgłoszenia – zbyt dużo ich otrzymujemy! Możecie być jednak pewni, że adresy e-mailowe ich autorów umieszczamy w bazie w celu późniejszego nawiązania kontaktu.

Wszystkich zainteresowanych oczywiście prosimy o kontakt na [email protected]

Serdecznie zapraszamy,
Zespół Centrum Studiów Polska-Azja

Jeśli sympatyzujesz z CSPA, uważasz, że promocja Azji w Polsce i Polski w Azji jest ważna i chciałbyś/abyś, aby więcej osób dowiedziało się o naszej stronie, to zachęcamy Cię do umieszczenia w sieci naszych banerów:


Pozostaw odpowiedź