Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu!

Top20Nastrój wakacji znalazł odzwierciedlenie w naszym comiesięcznym* podsumowaniu najpopularniejszych artykułów i notek na polska-azja.pl. Roi się w nim od wydarzeń, zarówno naukowych (spotkanie z ambasador Indii – 3. miejsce, spotkanie z Ryszardem Zalskim o Cieśninie Tajwańskiej – 5. miejsce; mimo wakacyjnej pory na obu zjawiły się tłumy), jak i towarzyskich (spotkanie CSPA Community – 16. miejsce).

Szczęśliwie nie ogłaszaliśmy daty i godziny obrony pracy doktorskiej Krzysztofa Iwanka, gdyż na nią również mogły przybyć tłumy. Informacja o pomyślnie zakończonej obronie znalazła się na 10. miejscu. Tradycyjnie wysoko znalazła się informacja o dostępnych praktykach w CSPA (2. miejsce). Wszystkim zgłaszającym się bardzo dziękujemy i z góry przepraszamy, że nie dla wszystkich starczy miejsc. Tradycyjnie przyjmujemy o jak najlepszych predyspozycjach.

W lipcu warte podkreślenia są także dwa inne zjawiska. Pierwsze z nich to wysoka pozycja newsów i notek blogerskich , zwłaszcza Piotra Druzgały (7. i 12. miejsce) i zdobywającego coraz większą popularność Piotra Chodaka (14. miejsce). Dołączył do nich znany od dawna Adam Machaj, który swoim tekstem o chińskim śnie dla Polaków uplasował się na 17. miejscu. Lipiec to także popularność licznych newsów, które stały się bardzo popularne również poza polska-azja.pl. Tak stało się np. z relacjonowanym przez M.M. Kozioła incydentem, do którego doszło na Tajwanie, gdzie nasz rodak, Pan Andrzej, został pobity na jednym z nocnych marketów (prawdopodobnie przez miejscową konkurencję lub miejscową triadę, której nie chciał opłacać). Ten news szybko zdobył rozgłos w polskim Internecie i zdecydowanie uplasował się na 1. miejscu w naszym zestawieniu za lipiec.

Drugie zjawisko to zdecydowana przewaga Azji Południowej. Po miesiącach północnokoreańskich, mongolskich czy chińskich, przyszedł czas na miesiąc indyjski (czy też miesiąc Azji Południowej), a takim, jeśli spojrzymy na zestawienie, okazał się lipiec 2013 roku.

Oto zestawienie TOP 20 najczęściej czytanych artykułów polska-azja.pl (20.06-20.07.2013):

1. Polski handlarz pobity na targu na Tajwanie

2. Praktyki w CSPA – rekrutacja chińsko-koreańska

3. 30. Spotkanie CSPA: JE Ambasador Indii Monika Kapil Mohta – „India’s Soft Power”

4. Nie ma sprawy marszałek Kopacz i 4.06, CSPA to brytyjskie snoby i nudziarze, czyli triumf hejterów – wyniki czerwcowych ankiet CSPA

5. 31. Spotkanie CSPA: Ryszard Zalski – Stosunki Tajwan vs. Chiny oraz tendencje w zakresie bezpieczeństwa w regionie

6. K. Elert: Małżeńskie kontrowersje Tamilnadu

7. Duchowość po tajsku – Piotr Druzgała – Prosto z Tajlandii!

8. K. Iwanek: Turyści – nowy cel talibów pakistańskich

9. Prof. B. Góralczyk: Wokół chińskiego modelu rozwojowego. W odpowiedzi R. Pyfflowi

10. Krzysztof Iwanek doktorem kulturoznawstwa in spe!

11. Korea Płd. nie chce rozmów z Japonią

12. TRANSWESTYCI – Prosto z Tajlandii! Piotr Druzgała

13. A. Maksymowicz: Permanentna reforma chińskiego górnictwa

14. Piotr Chodak, Chiny – tak to widzę: Stoi na stacji lokomotywa

15. Tajlandia: Skandal na zakończeniu roku akademickiego

16. Spotkanie CSPA Community – „Powitanie wakacji”

17. Adam Machaj, Raport z Państwa Środka: Chiński sen dla Polaków?

18. K. Iwanek: Starsi panowie dwaj. L.K. Advani versus Narendra Modi

19. Japonia: Bezdomni pozbawieni praw wyborczych

20. Polski biznes w Chinach – Część 8: Prawo w Chinach – Filip Kenig i O. Pietrewicz: Trudny uścisk dłoni ponad Pacyfikiem

* Mamy na myśli okres od 20. dnia poprzedniego miesiąca do 20. dnia miesiąca aktualnego, a więc w tym wypadku od 20 czerwca do 20 lipa. Metoda jaką przyjęliśmy jest niedoskonała, bowiem artykuł, który ukazał się 21 czerwca ma dużo większe szanse trafić na naszą listę TOP 20 niż publikacja np. z 15 lipca, ale uznaliśmy, że mimo tej niedoskonałości publikowanie najbardziej poczytnych notek będzie ciekawe i pożyteczne, bo pokaże, co czytają osoby, które wchodzą na polska-azja.pl (i nie zawsze zostawiają po sobie ślad w formie komentarza czy lajku), co pokaże pewne trendy itd.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu! Reviewed by on 22 lipca 2013 .

Nastrój wakacji znalazł odzwierciedlenie w naszym comiesięcznym* podsumowaniu najpopularniejszych artykułów i notek na polska-azja.pl. Roi się w nim od wydarzeń, zarówno naukowych (spotkanie z ambasador Indii – 3. miejsce, spotkanie z Ryszardem Zalskim o Cieśninie Tajwańskiej – 5. miejsce; mimo wakacyjnej pory na obu zjawiły się tłumy), jak i towarzyskich (spotkanie CSPA Community – 16. miejsce).

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź