Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu!

Top20Tradycyjnie 20. dnia każdego miesiąca publikujemy listę 20 najpopularniejszych notek i artykułów, które ukazały się  w ostatnim miesiącu na polska-azja.pl.*

Tym razem wyniki poszły trochę pod prąd wydarzeń aktualnie rozgrywających się w Azji, choć jak się okaże w dalszej części tego omówienia niekoniecznie.

Największą popularnością cieszył się szeroko komentowany na portalu tekst Radosława Pyffla komentujący trendy jakie od co najmniej kilku lat zachodzą w świecie, a które sprawiają, iż zasadne staje się pytanie czy model chiński może być atrakcyjny w czasach kryzysu demokracji i czy może stać się dla niego alternatywą.

Aktualne wydarzenia także znalazły swoje odzwierciedlenie w naszym zestawieniu. To komentarz Stanisława Niewińskiego do ostatnich wydarzeń na Półwyspie Koreańskim i analiza wyborów w Pakistanie autorstwa Krzysztofa Iwanka.

Tradycyjnie w TOP 20 znalazł się też tekst Adama Machaja (jak zostać celebrytą w Chinach nr 6).

Pewnym novum jest pojawienie się w czołowym zestawieniu tekstu o tak mało popularnym dotychczas kraju, nie tylko w Polsce, ale nawet na polska-azja.pl, jak Bangladesz. To korespondencja Bartka Bernabiuka „Jak zostać zwiedzonym w Bangladeszu (nr 8 w zestawieniu za maj).

Cieszy udane wejście nowych autorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego: Ł. Czarneckiego (Oda Obunaga nr 9) i B. Żurka (Wietnam Południowy nr 17), a także prof. Juliana Koraba- Koralewicza (Konflikt koreański i potrzeba realizmu politycznego nr 14)

Dość dużym zainteresowaniem cieszyły się też teksty odnoszące się do aktualnych wydarzeń azjatyckich w kraju, czy to praktyk CSPA (wysoka czwarta pozycja), czy relacji z konferencji Ciemna Strona Japonii (która odbyła się w Krakowie na UJ) czy chińskiej imprezy organizowanej przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego (Dzień Chiński w Pięciu Smakach nr 18).

Oto zestawienie TOP 20 najczęściej czytanych artykułów polska-azja.pl

(20.04-20.05.2013):

1. R. Pyffel: Chiny a kryzys demokracji. Czy model chiński zagrozi demokracji?

2. A. Maksymowicz: Chiński tunel

3. S. Niewiński: Nie oceniajmy pochopnie Kim Jeong Una – komentarz do wydarzeń na Półwyspie Koreańskim

4. Rekrutacja: Praktyki w CSPA – dział News

5. K. Iwanek: Kto rządzi Pendżabem, ten rządzi krajem. O wynikach wyborów w Pakistanie

6. Adam Machaj, Raport z Państwa Środka: Jak zostać lokalnym celebrytą w Chinach

7. S. Niewiński: Stosunki chińsko-tajwańskie cz.2

8. B.Bernabiuk Jak zostać zwiedzonym w Bangladeszu?

9. Ł. Czarnecki: Oda Nobunaga – pierwszy z trzech ojców zjednoczycieli Japonii

10. Indie jako współczesna potęga gospodarcza

11. Wariant Zalskiego: Od porzucenia sojusznika do jego obrony. Ewolucja polityki USA wobec Republiki Chińskiej w latach 1971–1996 cz.1

12. Współpraca Chin i UE: Specyfika wzajemnych stosunków handlowych

13. S. Niewiński: Stosunki chińsko-tajwańskie cz.1

14. W. Julian Korab-Karpowicz: Konflikt koreański i potrzeba realizmu politycznego

15. Relacja z konferencji „Ciemna Strona Japonii”

16. G. Szymańska-Matusiewicz: Niezupełnie bliźniacze społeczności. Wietnamczycy w Polsce i Czechach

17. B. Żurek: Wietnam Południowy – azjatycki tygrys, który nie zdążył zaryczeć

18. Patronat CSPA: Dzień Chiński w Pięciu Smakach na Uniwersytecie Warszawskim

19. K. Iwanek: Recenzja książki „Indie. Zarys historii” M. Boivina

20. A.Wojnar Trzęsienie ziemi, H7N9, afery mięsne, USA a prawa człowieka? – Przegląd prasy chińskiej

* Pisząc w ostatnim miesiącu mamy na myśli okres od 20. dnia poprzedniego miesiąca do 20. dnia miesiąca aktualnego, a więc w tym wypadku od 20 kwietnia do 20 maja. Metoda jaką przyjęliśmy jest niedoskonała, bowiem artykuł, który ukazał się 21 kwietnia ma dużo większe szanse trafić na naszą listę TOP 20 niż publikacja np. z 15 maja, ale uznaliśmy, że mimo tej niedoskonałości publikowanie najbardziej poczytnych notek będzie ciekawe i pożyteczne, bo pokaże, co czytają osoby, które wchodzą na polska-azja.pl (i nie zawsze zostawiają po sobie ślad w formie komentarza czy lajku), co pokaże pewne trendy itd.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu! Reviewed by on 21 maja 2013 .

Tradycyjnie 20. dnia każdego miesiąca publikujemy listę 20 najpopularniejszych notek i artykułów, które ukazały się  w ostatnim miesiącu na polska-azja.pl.* Tym razem wyniki poszły trochę pod prąd wydarzeń aktualnie rozgrywających się w Azji, choć jak się okaże w dalszej części tego omówienia niekoniecznie. Największą popularnością cieszył się szeroko komentowany na portalu tekst Radosława Pyffla komentujący

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź