Wydarzenia i zapowiedzi

Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu!

Top20Tradycyjnie 20ego dnia każdego miesiąca publikujemy listę 20 najpopularniejszych notek i artykułów, które ukazały się  w ostatnim miesiącu na polska-azja.pl.*

I tradycyjnie zestawienie to jest wyrazem tego, co działo się w Azji w ostatnim miesiącu. Stąd mamy wysoką pozycję wielu notek o Chinach, gdzie odbywały się obrady OZPL i gdzie formalnie zatwierdzono Xi Jinpinga jako prezydenta ChRL (wysoka pozycja przeglądów prasy chińskiej), a także KRLD (komentarz Nicolasa Levi o sytuacji na Półwyspie, a także wizyta Denisa Rodmana w tym kraju, który kilka dni później w czasie konklawe widziany był także na Placu Świętego Piotra).

Wysoko uplasował się rocznicowy artykuł Wojciecha Tomaszewskiego (Wute) o er er pa, czyli „masakrze tajwańskiej” która miała miejsce 28.02.1948 roku.

Polska-azja.pl nie byłaby polską-azją.pl gdyby nie sporo artykułów z „polską specyfiką”. To przede wszystkim ‚number one’ lutowo-marcowego zestawienia, czyli szeroko komentowana (i chyba temu zawdzięczająca swoją wysoką pozycję) ankieta wśród wybitnych przedstawicieli polskiego życia publicznego (z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim na czele), ale także artykuł Stanisława Niewińskiego o stosunkach PRL-ChRL.

Jako iż w Polsce, jakby nie było, kraju katolickim, uwaga wielu była w ostatnich tygodniach skupiona na wyborach nowego papieża, znalazło to swoje odzwierciedlenie także na naszej stronie, gdzie notki o naszym cichym faworycie, filipińskim kardynale Luisie Antonio Tagle cieszyły się bardzo dużą klikalnością.

Oto zestawienie TOP 20 najczęściej czytanych artykułów polska-azja.pl

(20.02-20.03.2013):

1. Ankieta CSPA „Wydarzenie 2012 w Azji” wśród wybitnych przedstawicieli polskiego życia publicznego – ogłaszamy wyniki (Wydarzenia i zapowiedzi)

2. Kardynał Tagle następnym papieżem? (Filipiny News)

3. R. Pyffel: Czy będziemy mieli „pacyficznego” papieża? Trzymam kciuki za kardynała Luisa Antonio Tagle z Filipin (Komentarz eksperta)

4. Kartki z kalendarza W. Tomaszewskiego: Masakra Tajwańska (Publicystyka)

5. M. Lubina: Birma: o co chodzi w wojnie z Kaczinami? Czyli o konflikcie w sercu geopolitycznej rozgrywki (Komentarz eksperta)

6. S. Niewiński: Stosunki PRL-ChRL w latach 80. XX wieku – przyczynek do szerszych rozważań (Artykuły)

7. A. Maksymowicz: Górnicza aktywizacja Syberii (Publicystyka)

8. Rok Węża, wiosenna migracja, wsie nowotworowe, polemika z Shinzō Abe – Przegląd prasy chińskiej (Artykuły)

9. J. A. Olędzki: Regionalne zagrożenia dla stabilności politycznej Azji Centralnej (Publicystyka)

10. M. Jarocki: Militaryzacja sporu o wyspy Senkaku/Diaoiu (Publicystyka)

11. Indie jako współczesna potęga gospodarcza (Artykuły)

12. N. Levi: Czy pokój na Półwyspie Koreańskim jest zagrożony? (Komentarz eksperta)

13. Patronat CSPA: Konferencja „Ciemna strona Japonii” (Wydarzenia i zapowiedzi)

14. K. Palonka: Chiny zdobywają następny tytuł – Pierwszej Potęgi w Handlu Międzynarodowym (Komentarz eksperta)

15. Dennis Rodman z wizytą w KRLD (Blogosfera)

16. Wielki Chiński Smog, czas podsumowań, polityka jednego dziecka – Przegląd prasy chińskiej (Artykuły)

17. A.Szaga: Laos – nowy azjatycki tygrys? (Publicystyka)

18. W. Jakóbik: Amerykanie wracają do Europy by być bliżej Azji? (Publicystyka)

19. 24. spotkanie CSPA: Tomasz Grzywaczewski i Wojciech Górecki – „Przez dziki Wschód” (Wydarzenia i zapowiedzi)

20. P. Behrendt: Chińskie nowości militarne AD 2012 (Komentarz eksperta)

* Pisząc w ostatnim miesiącu mamy na myśli okres od 20-ego dnia poprzedniego miesiąca, do 20-ego dnia miesiąca aktualnego, a więc w tym wypadku od 20 lutego do 20 marca. Metoda jaką przyjęliśmy jest niedoskonała, bowiem artykuł który ukazał się 21 lutego, ma dużo większe szanse trafić na naszą listę TOP 20 niż publikacja np. z 15.03, ale uznaliśmy, że mimo tej niedoskonałości publikowanie najbardziej poczytnych notek będzie ciekawe i pożyteczne, bo pokaże, co czytają osoby, które wchodzą na polska-azja.pl (i nie zawsze zostawiają po sobie ślad w formie komentarza czy lajku), co pokaże pewne trendy itd.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Top 20 polska-azja.pl – prezentujemy listę najpopularniejszych notek i artykułów w ostatnim miesiącu! Reviewed by on 20 marca 2013 .

Tradycyjnie 20ego dnia każdego miesiąca publikujemy listę 20 najpopularniejszych notek i artykułów, które ukazały się  w ostatnim miesiącu na polska-azja.pl.* I tradycyjnie zestawienie to jest wyrazem tego, co działo się w Azji w ostatnim miesiącu. Stąd mamy wysoką pozycję wielu notek o Chinach, gdzie odbywały się obrady OZPL i gdzie formalnie zatwierdzono Xi Jinpinga jako

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź