News,Singapur news

Świetna jazda polskich kolarzy

cycklingBardzo wysokie trzecie miejsce zajmują nasi zawodnicy po pierwszym dniu kolarskich zawodów drużynowych rozgrywanych na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze.

Kolarskie zawody w Singapurze mają nietypową formułę. Każda reprezentacja składa się z czterech zawodników – trzech mężczyzn i jednej kobiety – którzy w sumie zaliczą siedem startów w czterech rodzajach wyścigów: cross country, czasówce, bmx i wyścigu szosowym.

Nasi reprezentanci bardzo dobrze zaprezentowali się we wtorkowych wyścigach cross country. Monika Żur pokonała trasę o długości 15.5 km. w 50:23. zajmując szóste miejsce. Na dystansie dłuższym o sześć kilometrów czwarte miejsce zajął Bartłomiej Wawak, który zameldował się na mecie z wynikiem 1:00:13. Wyniki te pozwoliły Polakom na zajęcie wysokiego, trzeciego miejsca po pierwszym dniu zawodów.

Dwudziestą lokatę po dwóch wyścigach żeglarskich w klasie Byte zajmuje Sara Piasecka. Zawodniczka Bazy Mrągowo w pierwszym wyścigu zajęła piąte miejsce, ale została zdyskwalifikowana przez sędziów (więcej na ten temat znajdziecie na blogu Sary). W drugim linię mety minęła jako czwarta.

W klasie Techno 293, 13. miejsce zajmuje Robert Pellowski, który wtorkowe wyścigi ukończył kolejno na 15. i 10. miejscu. W tej samej klasie, w wydaniu pań, nieco lepiej wiedzie się Hannie Idziak, która dwukrotnie dopłynęła do mety na siódmym miejscu i w klasyfikacji generalnej jest również siódma.

Startujący w wioślarskiej „jedynce”, Konrad Raczyński, w swoim wtorkowym wyścigu zajął drugie miejsce, co pozwoliło mu awansować do finału C, w którym będzie walczył o miejsca 12-17.

Na ćwierćfinale zmagania w Taekwondo Olimpijskim w kategorii do 63 kg. zakończył Marcin Anikiej. Polak przegrał 7:10 z reprezentantem Turcji, Berkiem Sungu, i ostatecznie – wraz z trzema innymi zawodnikami – został sklasyfikowany na 5. miejscu.