Spotkania CSPA,Wydarzenia i zapowiedzi

35. Spotkanie CSPA: „Co z tą pracą? Praca 2.0: nowe oblicze pracy w perspektywie jednostek, organizacji i gospodarki”

Centrum Studiów Polska-Azja zaprasza na spotkanie z Sergiuszem Prokuratem, ekspertem CSPA i autorem wydanej w USA bestsellerowej książki „Work 2.0: Nowhere to hide”. W trakcie spotkania zatytułowanego „Co z tą pracą? Praca 2.0: nowe oblicze pracy w perspektywie jednostek, organizacji i gospodarki” będzie można kupić książkę, podyskutować o zmianach na rynku pracy, a także przyjrzeć się najnowszym danym z USA.

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o godz. 18:00 w siedzibie Instytutu Sobieskiego, ul. Nowy Świat 27/1*.
Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

word_2.0._books
Pod wpływem nowych technologii, globalizacji oraz ewolucji potrzeb i postaw społecznych zmieniają się mechanizmy decydujące o charakterze pracy, jej rozumieniu i granicach. Żyjemy w epoce największej rewolucji technologicznej w historii ludzkości, której skale porównać można porównywać jedynie do wynalezienia druku. Zmianie ulega krajobraz ekonomiczny, społeczny świata. Ważnym elementem tej zmiany jest ewolucja pojęcia „praca”. Inaczej niż jeszcze dwadzieścia lat temu są rozumiane jej granice, zakres i charakter. Po pierwsze, praca ucieka do Azji. Po drugie, ulega automatyzacji (ludzie zastępowani są przez aplikacje, software, maszyny, roboty). Po trzecie, obserwujemy hiperspecjalizację (wzrost znaczenia specjalizacji i wąsko rozumianej wiedzy np. certyfikatów IT). To dlatego w świecie praca przy produkcji została zreinterpretowana jako: solidnie, tanio, szybko i w Azji. W Polsce oraz krajach rozwiniętych pracujemy często z nowymi technologiami. Nasza praca przybiera formę PRACY 2.0. To, jak się okazuje, jednak wymaga umiejętności kreatywnego myślenia.

W związku z tym pojawiają się pytania:

Co „Praca 2.0.” oznacza dla samych pracowników, organizacji oraz ich liderów? Dlaczego jest tylu bezrobotnych i jak wygląda obecnie poszukiwanie pracy z perspektywy jednostki? W jaki sposób organizacje powinny dostosowywać się do zmian? Jakie są pułapki technologii? Czy maszyny kradną ludziom pracę? Jakie umiejętności przydatne są w nowej gospodarce? Jak je zdobyć? Czy stajemy się biedniejsi mimo zmian? Kto zyskuje najbardziej na implementacji nowych technologii w gospodarce?

Książka Sergiusza Prokurata, „Work 2.0: Nowhere to hide” (CS, USA 2013), okazała się bestsellerem na Amazonie. W ciągu miesiąca od premiery „Work 2.0: Nowhere to hide” rozeszła się w 16,5 tys. kopii. Była w TOP10 WSZYSTKICH KSIĄŻEK na Amazonie i na pierwszym miejscu w kategorii Business&Economics (wszystkie książki z zakresu biznesu i nauk ekonomicznych) w USA.

SPGiT161Sergiusz Prokurat – historyk, ekonomista. Absolwent programu Executive MBA Weiner Institute /PAN. Autor wydanej w USA książki „Work 2.0: nowhere to hide (2013). Autor licznych szkoleń i ekspert z zakresu negocjacji i zarządzania projektem – posiada certyfikaty PMP, PRINCE2 Foudation, PRINCE2 Practitioner, MOR Foundation, ITIL Foundation. Jest Dyrektorem Centrum Studiów Polska Azja (CSPA), w którym zajmuje się problematyką Azji Południowo-Wschodniej. Prowadzi zajęcia w Euroregional University of Economy w języku angielskim z pograniczna nauk ekonomicznych oraz praktycznych metod zarządzania. Poza tym wykłada także na studiach MBA organizowanych przez ISG Paris/EUE. Długoletni dziennikarz. Jego opinie felietony, artykuły oraz spisane myśli pojawiały się w: m.in. mediach zagranicznych w: waszyngtońskiej gazecie „The Hill”, brytyjskim „The Journal” oraz w Polsce w: „Harvard Business Review”, „Wprost”, „Gazeta Bankowa”, „Gazeta Finansowa”, „Metropolia Bussiness Magazine”, „Rynki Zagraniczne”, „Stosunki Międzynarodowe”, „Mówia Wieki”, „National Geographic Traveler”, “Proseed”, „Nowy Dziennik” (USA), “Najwyższy Czas”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Focus Historia”. Autor kilkunastu artykułów naukowych. Komentator wydarzeń gospodarczych w radiu i telewizji. Prowadzi bloga http://www.proeconomics.pl

*Lokal przy ul. Nowy Świat 27 jest wykorzystywany na cele edukacyjne przez Fundację Instytut Sobieskiego dzięki pomocy m. st. Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
35. Spotkanie CSPA: „Co z tą pracą? Praca 2.0: nowe oblicze pracy w perspektywie jednostek, organizacji i gospodarki” Reviewed by on 17 stycznia 2014 .

Centrum Studiów Polska-Azja zaprasza na spotkanie z Sergiuszem Prokuratem, ekspertem CSPA i autorem wydanej w USA bestsellerowej książki „Work 2.0: Nowhere to hide”. W trakcie spotkania zatytułowanego „Co z tą pracą? Praca 2.0: nowe oblicze pracy w perspektywie jednostek, organizacji i gospodarki” będzie można kupić książkę, podyskutować o zmianach na rynku pracy, a także przyjrzeć

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź