Chiny news,Wydarzenia i zapowiedzi

Rusza Wyprawa Chiny 2012 – kolejny sukces CSPA!

Szanowni,

Tylko niewiele ponad miesiąc dzieli nas od wyprawy CSPA. Tak jak ogłosiliśmy i tego się trzymamy, ‚Wyprawa CSPA – Chiny 2012!’ to kombinacja obserwacji uczestniczącej, study tour i zwyczajnej turystyki (nie można przecież pominąć Wielkiego Muru i Pałacu Cesarskiego). Spotkamy się z przedstawicielami chińskich mediów, think tanków, Chińskiej Akademii Nauk (CASS) oraz lokalnych rządów, a także dotrzemy w miejsca, do których rzadko docierają Europejczycy, a ci posługujący się w Chinach Lonely Planet nie dotrą prawdopdobnie nigdy.

W wyprawie weźmie udział ograniczona (niestety) liczba uczestników: tylko trzynastu. Już w tym miejscu przepraszamy wszystkich tych, którym musieliśmy odmówić – zwłaszcza, że wyprawa zapowiada się fascynująco. Ten wyjazd to jednak święto czytelników polska-azja.pl, dlatego tę przyjemność w pierwszej kolejności rezerwowaliśmy dla nich. Trzymaliśmy sie przy tym pewnej żelaznej zasady, która mówi, że aby wyprawa się udała, liczba uczestników nie może przekroczyć 10-13 osób,.

Z założenia nie reklamowaliśmy tego przedsięwzięcia nigdzie poza naszym portalem, będącym dodatkiem do działalności CSPA. Ale to wystarczyło do tego, by liczba chętnych przewyższyła liczbę miejsc. Gorąco dziękujemy Wam za zgłoszenia i jeszcze raz przepraszamy tych, którzy w tym roku nie mogą z nami pojechać. Na przyszły rok planujemy podobny wyjazd, być może także do Indii i już dziś serdecznie Was zapraszamy. Zapewne zorganizujemy także kilka innych wyjazdów z instytucjami partnerskimi – które również będą wyjazdami i intelektualnymi przygodami najwyższej próby (z nami i u nas macie to jak w banku).

Często dziękujemy naszym darczyńcom (patrz: rekordowe wsparcie w czerwcu), a tym razem mamy dobrą wiadomość także dla naszych sponsorów i reklamodawców: znaleźliśmy kilkanaście osób gotowych zainwestować ponad 6 tys. PLN w spotkanie ze starożytną cywilizacją, będącą pomimo pewnych kłopotów najszybciej rozwijąjacą się gospodarką świata od kilku dekad . To także wyróżnienie dla nas i niesamowity doping, bo oznacza, że wiele osób nie tylko nas czyta (co wiemy ze statystyk), ale także ufa, iż CSPA jest w stanie taką wyprawę solidnie przygotować.

I mają rację, bo wyprawa zapowiada się doskonale, a ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by stała się dla naszych czytelników wyprawą życia, która w przyszłości zaowocuje wysokiej klasy publicystyką, artykułami naukowymi, interpelacjami poselskimi, a po 2050 roku być może opowieściami  snutymi wnukom przy kominku o starych dawnych Chinach z roku 2012, z których zostaną już tylko wspomnienia.

Zobaczymy Chiny prawdziwe – fascynujące, ale i szokujące, starożytne i nowoczesne, biedne i bogate, tradycyjne i zwesternizowane. To nie będzie turystyczny supermarket skrojony dla – nikomu nic nie ujmując – przeciętnych zjadaczy chleba. To także nie będzie wyprawa „pod z góry ustaloną tezę”.

Do tego wszystkiego wyjazd będzie okazją do integracji ludzi, którzy autentycznie interesują się współczesnym światem, stosunkami międzynarodowymi, gospodarką, globalizacją, historią i odległymi cywilizacjami. Czytają książki i chcą zdobytą wiedzę konfrontować z rzeczywistością.

Na miejscu czekają na nas autorzy i czytelnicy polska-azja.pl, w tym m.in. Szanghajczyk Adam Izydorczyk, a jadą z nami osoby z pierwszych stron gazet (nie chcemy i raczej nie będziemy ujawniać nazwisk), ale także ‚freshmeni’, świeżo upieczeni absolwenci (choć jednak elitarnych) polskich uczelni. A jako CSPA obiecujemy to, co zwykle – zawsze będziemy zespołem!

Żałujcie, że tym razem nie jedziecie, ale na 2013 rok rezerwujcie już czas!

Wyrusząjace na spotkanie przygody i 5000-letniej chińskiej cywilizacji,
CSPA

P.S. Wyprawa CSPA jest prywatnym wyjazdem osób skupionych wokół portalu polska-azja.pl.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Rusza Wyprawa Chiny 2012 – kolejny sukces CSPA! Reviewed by on 15 lipca 2012 .

Szanowni, Tylko niewiele ponad miesiąc dzieli nas od wyprawy CSPA. Tak jak ogłosiliśmy i tego się trzymamy, ‚Wyprawa CSPA – Chiny 2012!’ to kombinacja obserwacji uczestniczącej, study tour i zwyczajnej turystyki (nie można przecież pominąć Wielkiego Muru i Pałacu Cesarskiego). Spotkamy się z przedstawicielami chińskich mediów, think tanków, Chińskiej Akademii Nauk (CASS) oraz lokalnych rządów,

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

komentarze 2

 • Avatar Wyprawa CSPA- Chiny 2012!

  19-27/28.08.2012
  Pekin, Henan, a po 28ym zapewne dla wiekszosci uczestnikow Shanghai.
  Bedziemy relacjonowac!

 • jakieś dokładniejsze terminy wyprawy? harmonogram? może będzie można dołączyć na jakimś fragmencie na spacer? ;)

Pozostaw odpowiedź