Muzeum Nauk Morskich Uniwersytetu Tokai rozpoczęło sprzedaż wyhodowanych w niewoli błazenków. Akcja placówki ma na celu ograniczenie nielegalnych i nieodpowiedzialnych połowów tego gatunku, który został spopularyzowany przez amerykański film animowany „Gdzie jest Nemo?”.
Od czasów odłowienia w 1973 roku z wód otaczających Japonię i zakończonej powodzeniem próby rozmnożenia w niewoli błazenka, zwanego także amfiprionem okoniowym, muzeum zdołało wyhodować 11 z 28 gatunków błazenka – dzięki temu nie było konieczności łapania kolejnych egzemplarzy.
Pochodzące z australijskiej rafy koralowej błazenki są wystawione na sprzedaż po 2,500 jenów za sztukę. To pierwszy przypadek, kiedy japońskie oceanarium próbuje sprzedawać takie zwierzęta. Ale być może dzięki temu ustanie bezmyślnie odławianie tych rybek żyjących na wolności, gdyż stało się to poważnym problemem na wodach otaczających Australię i Okinawę.
Japonia news,News
Ratunek dla błazenka
Udostępnij:
Ratunek dla błazenka
Reviewed by Domyślny dla witryny on
2 kwietnia 2009
.
Muzeum Nauk Morskich Uniwersytetu Tokai rozpoczęło sprzedaż wyhodowanych w niewoli błazenków. Akcja placówki ma na celu ograniczenie nielegalnych i nieodpowiedzialnych połowów tego gatunku, który został spopularyzowany przez amerykański film animowany „Gdzie jest Nemo?”. Od czasów odłowienia w 1973 roku z wód otaczających Japonię i zakończonej powodzeniem próby rozmnożenia w niewoli błazenka, zwanego także amfiprionem okoniowym,
Udostępnij:
Pozostaw odpowiedź