Szanowni Państwo!
Niezmiernie miło nam oznajmić, że rozpoczęliśmy sprzedaż książki dr. Anny Grzywacz pt. „Polityka zagraniczna Singapuru w Regionie Azji i Pacyfiku”, która ukazała się w Wydawnictwie Asian Century. Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do dokonywania zakupów na dwa sposoby:
- Szybki kanał płatności tpay (wystarczy kliknąć w wybraną opcję zakupu):
- Dokonując wpłaty 39,90 PLN – odbiór osobisty (ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa)
- Dokonując wpłaty 44,90 PLN – wysyłka (prosimy o podanie adresu na [email protected]
2. Przelewem
- Dokonując wpłaty 39,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie): prosimy o wcześniejszy kontakt na adres email [email protected]
- Dokonując wpłaty 44,90 PLN (wysyłka) na konto:
Wydawnictwo Asian Century, ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
13 1030 0019 0109 8503 0015 3105
WAŻNE: przy składaniu zamówienia prosimy o wysłanie swojego adresu domowego drogą mailową na: [email protected]
Recenzje:
Przedmiotem recenzowanej rozprawy jest proces adaptacji w polityce zagranicznej Singapuru, który autorka osadziła w regionie Azji i Pacyfiku. Temat w mojej ocenie został wybrany trafnie. Przetrwanie i sukces Singapuru w dużej mierze zależy od jego zdolności adaptacyjnych. Politykę zagraniczną tego państwa cechuje pragmatyzm i realna ocena własnych możliwości oraz zdolności dostosowania się do sytuacji międzynarodowej w regionie. W efekcie podejście to zagwarantowało Singapurowi nie tylko przetrwanie. Z czasem również odgrywanie bardziej aktywnej roli na arenie międzynarodowej. Na ocenę pozytywną tematu pracy wpływa fakt, że Singapur i jego polityka zagraniczna, rola w stosunkach międzynarodowych nie były szeroko badane w Polsce.
Dr hab. Agata Wiktoria Ziętek, prof. UMCS
Zainteresowanie Azją Wschodnią rośnie, ale badania nad tym regionem zdominowane są przez analizy dotyczące aktywności międzynarodowej Chin i relacji między Chinami a USA. Azja Wschodnia to coś więcej niż wielkie kraje i ich wpływ na rozwój regionu. Podczas gdy napięcie między mocarstwami wzrasta, państwa regionu próbują odnaleźć swoje miejsce w tej rywalizacji. Tak jest właśnie w przypadku Singapuru. Anna Grzywacz przybliża czytelnikowi historię i politykę zagraniczną tego małego państwa, które wypracowało sobie silną pozycję w Azji Południowo-Wschodniej. Jak udało się uzyskać ten status? Czy małe państwo może mieć znaczący wpływ na relacje w regionie? Czy można jednocześnie mieć dobre relacje z USA i Chinami? Czy z tej historii płyną jakieś wnioski dla innych? Na te i inne pytania odpowiada autorka.
Dr Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych
122 - 122Udostępnienia
Pozostaw odpowiedź