Mongolia news,Patronaty,Wydarzenia i zapowiedzi

Patronat CSPA: Międzynarodowa impreza charytatywna Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014

logo mongoliaPoland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014 to impreza mająca na celu promocję turystyki samochodowej – również tej ekstremalnej, a przy okazji Mongolii i Syberii jako rejonów świata w 100 proc. dziewiczych i nie eksplorowanych przez tzw. cywilizację. Organizatorzy wyprawy mają zamiar odwiedzić zlokalizowaną w odległości około 120 km od Bajkału Wierszynę, Dagnik i Pichtińsk – wsie założone przez polskich osadników, część z nich nie widnieje nawet na mapach; są to jedne z nielicznych miejscowości, w których do dziś rozmawia się po polsku, a tradycje narodowe są wyjątkowo mocno kultywowane. W trakcie przejazdu odwiedzą również  polską Kalinovkę w Kazachstanie (okolice Astany).

Celem wizyt będzie przekazanie zebranych  książek do nauki języka polskiego dla polonijnych dzieci, które zapewnili sponsorzy indywidualni oraz Fundacja „Dziecko i Kultura” i Qlturka.pl. Dodatkowo organizatorzy chcą zawieźć dla polonijnego zespołu z Gornoałtajska stroje ludowe dla dzieci.

– Nasza wyprawa to część projektu przejazdu dookoła Ziemi między trzydziestym, a sześćdziesiątym równoleżnikiem, czyli po najdłuższej trasie lądowej dostępnej dla samochodu. Przedostatni jej odcinek przebiegający przez zachodnią i centralną Syberię, Mongolię oraz Kazachstan to właśnie wspomniana wyprawa Poland  Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014. Przez około 40 dni przejedziemy prawie 20 000 km przez tajgę i góry Ałtaju, stepy Kazachstanu i pustkowia Mongolii. Odwiedzimy wsie zamieszkane przez potomków polskich osadników, którym zawieziemy m.in. książki dla dzieci. – mówi organizator imprezy, Bartek Felski.

Specjalnie na potrzeby naszej wyprawy budowaliśmy przez ostatni rok – wraz z naszym sponsorem, firmą BORGA wyprawowego kampera. Baltazaar, jak go ochrzciliśmy na cześć wybitnego polskiego podróżnika – Baltazara Gąbki ;) powstał na bazie Nissana pickupa Navary. Prace nad nim są już praktycznie na ukończeniu, stąd też nadszedł czas na jego skromną prezentację:

1082391_495672850519404_680984020_o

1244055_512079942212028_303897633_o

Mamy nadzieję, że nasza wyprawa, poza spełnieniem prywatnych ambicji poznawczych, przyniesie trochę radości polonijnym dzieciakom. Jeśli po przeczytaniu tej zapowiedzi są Państwo zainteresowani losami naszej ekspedycji, to zapraszamy na stronę www.pickupem.pl – stronę poświęconą szeroko pojętej samochodowej turystyce alternatywnej, oraz do lektury relacjonującego przebieg wyprawy bloga na stronie Centrum Studiów Polska-Azja, które objęło przedsięwzięcie patronatem honorowym. 

Wybór trasy

Planowana trasa przejazdu przebiega przez 5 krajów (Polska, Litwa, Łotwa, Rosja, Mongolia), przekracza granicę dwóch kontynentów – Europy i Azji i kończy się w odległości około 500 km od granicy z Chinami.

baner mong

Termin wyprawy

Przełom czerwca i lipca 2014

Wsparcie medialne dla imprezy zadeklarowali już liczni patroni medialni, a w tym: stacja telewizyjna 4Fun.tv, program TV Travel Channel, RTG Russian Television, Polski Caravaning, Poznaj Świat, Globtroter, Mongolian Travel Guide, OwsiakNet oraz National Geographic. Pełna lista patronów imprezy znajduje się na stronie: http://www.pickupem.pl.

Więcej szczegółów można znaleźć również na stronach:

http://www.pickupem.pl/wyprawy

http://www.facebook.com/PolandMongoliaTransSiberianExpedition

Bartek Felski

pickupem.pl

logo pickupem żółte

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Patronat CSPA: Międzynarodowa impreza charytatywna Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014 Reviewed by on 11 października 2013 .

Poland Mongolia Trans-Siberian Expedition 2014 to impreza mająca na celu promocję turystyki samochodowej – również tej ekstremalnej, a przy okazji Mongolii i Syberii jako rejonów świata w 100 proc. dziewiczych i nie eksplorowanych przez tzw. cywilizację. Organizatorzy wyprawy mają zamiar odwiedzić zlokalizowaną w odległości około 120 km od Bajkału Wierszynę, Dagnik i Pichtińsk – wsie

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź