News,Singapur news

O krok od pierwszego medalu

swimNie udało się polskim reprezentantom wywalczyć medalu drugiego dnia Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Singapurze. Najbliżej szczęścia była pływaczka Klaudia Naziębło, która na 100 m. stylem grzbietowym zajęła czwarte miejsce.

Do zwyciężczyni, Ukrainki Daryny Zeviny, nasza zawodniczka straciła 1.56 s. Trochę mniej niż sekundę zabrakło jej do brązowego medalu.

– Można powiedzieć, że jest to sukces, bo wcześniej miałam mistrzostwa Europy seniorów, na których start mi troszeczkę nie wyszedł. Tutaj poprawiłam swoje wyniki, dlatego start uważam za udany. Na dzień dzisiejszy to było wszystko na co mnie stać. Przyleciałam tu dopiero dwa dni temu. Jeszcze nie do końca zdążyłam się przyzwyczaić do zmiany czasowej – skomentowała swój występ Klaudia, która będzie nas reprezentować jeszcze na dystansach 200 m. i 50 m. stylem grzbietowym.

Na półfinale swój start na 100 m. stylem dowolnym zakończyła Natalia Pawlaczek, która także jest ze swojego występu zadowolona. – Nie spodziewałam się nawet tego półfinału. Tak naprawdę, to szykuję na 200 m, dlatego start na setkę uważam za udany – powiedziała Natalia.

W finale na 100 m. stylem dowolnym panów reprezentować nas będzie Marcin Cieślak. Czas 50.30 s. był siódmym w półfinałach. Do najlepszego, Koreańczyka Gyucheola Changa, Polak stracił 0.89 setnych.

Szóste miejsce w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 70 kg. wywalczyła Suzan Saeed Ali. Reprezentantka Polski zaczęła zawody bardzo dobrze, bo od zwycięstwa nad Egipcjanką Thorayą Mohamed. Później przyszły jednak dwie grupowe porażki oraz przegrana w walce o piątą lokatę z Austriaczką Kuenz.

Szpadzista Tomasz Kruk, po wygraniu trzech z pięciu walk grupowych, w 1/16 finału trafił na Brazylijczyka Guilherme Melaragno. Polak po zaciętym pojedynku pokonał rywala 15:13. Niestety, w ćwierćfinale lepszy okazał się reprezentant Niemiec Nikolaus Bodoczi (15:10) i ostatecznie Tomasz uplasował się na szóstym miejscu.

Niezbyt udany występ w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 62 kg. zaliczył Patryk Słowikowski. Niespełna 16-letni zawodnik wyrwał 100 kg i podrzucił 123 kg, co łącznie dało mu 223 kg. i ósme miejsce w konkursie.