Korea Pd news

Mundial w RPA: Korea Południowa pobita przez Argentynę

Football 1Piłkarze Korei Południowej przegrali aż 1:4 w drugim mundialowym meczu z Argentyną. Porażka ostudziła dobre nastroje Koreańczyków po wygranej z Grecją. Przegrana nie przekreśla szans podopiecznych Jung-Moo Huh na awans do 1/8 finału, jednak mocno utrudnia sytuację „Taeguk Warriors”.

Co gorsza, pierwszego gola Koreańczycy stracili po kuriozalnym samobóju Pak Chu-Younga. Po dośrodkowaniu w pole karne Leo Messiego piłka odbiła się od jego goleni i wpadła do bramki. Ponadto, hat-trick dla Argentyny ustrzelił Gonzalo Higuain, pokonując bramkarza Sung-Ryong Junga w 33., 76. i 80. minucie. Jedyną bramkę dla Korei zdobył Lee Chung-Yong tuż przed końcem I połowy.

Transmitowane wyłącznie przez SBS mecze cieszą się ogromną popularnością kibiców w Korei Południowej. Mecz z Argentyną oglądała ponad połowa widzów południowokoreańskich stacji telewizyjnych w porze spotkania. By obejrzeć mecz z Grecją, przed ekranami telewizorów zasiadło niewiele mniej, bo 48% wszystkich widzów.

W walce o wyjście z grupy B Koreańczycy w trzecim meczu powinni pokonać Nigeryjczyków, którzy przegrali oba swoje mecze. W przypadku remisu liczyć musieliby na wygraną Argentyny z Grecją. Jeśli przegrają, awansować mogą jedynie dzięki lepszemu bilansowi bramek w porównaniu z Grekami, których i w tym wariancie pokonać powinni podopieczni Diego Maradony.