Korea Pd news

Młodziutkie piłkarki Korei Południowej w finale MŚ do lat 17!

Piłkarka Korei PołudniowejWielki sukces reprezentacji Korei Południowej w piłce nożnej dziewcząt do lat 17! Piłkarki wynikiem 2:1 pokonały w półfinale rozgrywanych na Trynidadzie i Tobago mistrzostw świata U-17 drużynę Hiszpanek i w finale zmierzą się z Japonią. Niewiele brakowało, a finał byłby starciem obu reprezentacji z Półwyspu Koreańskiego. W drugim półfinale Japonki wygrały w tym samym stosunku – 2:1 – z Koreankami z Północy.

Świetna forma ”Taeguk Ladies” jest zaskoczeniem. Zdaniem komentatorów, Koreanki umiejętnie wyłapują i wykorzystują słabości rywalek – to właśnie dzięki temu wygrywają z najlepszymi. Tym razem, w półfinale MŚ U-17 wynikiem 2:1 (2:1) pokonały mistrzynie Europy, Hiszpanki.

Podopieczne trenera Choi Duck Joo mecz z Hiszpanią na stadionie im. Ato Boldona (słynnego trynidadzkiego lekkoatlety) rozpoczęły bez kompleksów, choć nie były faworytkami. Niestety, po strzale Amandy Sampedro w 23. minucie na prowadzenie wyszły Hiszpanki. Na szczęście jeszcze w pierwszej połowie losy meczu potoczyły się po myśli Koreanek.

Zaledwie dwie minuty poźniej, w 25. minucie było już 1:1. Wyrównującą bramkę zdobyła Yeo Min Ji, która jest główną kandydatką do tytułu MVP turnieju. Prawdopodobnie zostanie również królową strzelców mistrzostw. Jak na razie w pięciu meczach zdobyła aż osiem bramek spośród piętnastu, w które w sumie zdobyły na mistrzostwach dziewczyny z Korei Południowej.

Kolejne siedem minut później, w 32. minucie drugiego i zwycięskiego gola dla „Taeguk Ladies” zdobyła Joo Soo-jin. W drugiej połowie dziewczęta z Korei skutecznie odpierały ataki Hiszpanek. Świetnie spisywała się również koreańska bramkarka, Kim Minah.

Finał Korea Południowa – Japonia już w niedzielę czasu seulskiego, 26 września – w trakcie obchodów jednego z najważniejszych koreańskich świąt, chuseok (czyt. czhusok), którego najważniejszy dzień w tym roku przypadł na 22 września.

To pierwszy finał piłkarskich mistrzostw świata w historii, w którym zagra reprezentacja Korei Południowej. Dotychczas Koreańczycy lub Koreanki z Południa na piłkarskich mundialach grali co najwyżej w półfinałach – między innymi w 2002 roku (podczas mundialu w Japonii i Korei) oraz w 2008 (MŚ U-17 kobiet), a także w tegorocznych MS kobiet do lat 20.

W sobotnim meczu o trzecie miejsce z Hiszpanią zagrają również… Koreanki, tyle że z Północy. W drugim półfinale obrończynie tytułu mistrzyń świata kobiet do lat 17 przegrały 1:2 z Japonkami. Niewiele brakowało, a na tegorocznym mundialu kobiecych reprezentacji U-17 obejrzelibyśmy polityczny finał mistrzostw świata w piłce nożnej między obiema Koreami.