Artykuły,Birma news,Chiny news,Indonezja news

Między Polską a Azją: Sierpień 2012 (cz.4)

Spotkanie Ambasadora Grzegorza Wiśniewskiego (L) i Prezesa Indonezyjskiego Związku Piłki Nożnej Prof. Djohara Arifina Husina (P) (źródło: jakarta.polemb.net)

Szkolenie SENSE dla urzędników i aktywistów z Mjanmy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Krajową Szkołą Administracji Publicznej, realizuje w dniach 3-7 września br. w Warszawie szkolenie SENSE (ang. Strategic Economic Needs and Security Exercise) dla przedstawicieli instytucji rządowych, działaczy opozycyjnych i społecznych. W szkoleniu weźmie udział 49 osób z Republiki Związku Mjanmy (Birmy) reprezentujących rząd, partie opozycyjne oraz organizacje pozarządowe.

SENSE jest programem szkoleniowym pozwalającym m.in. na komputerową symulację funkcjonowania państwa z gospodarką rynkową. Program stworzony jest dla krajów stojących u progu przemian ustrojowych, gospodarczych i społecznych.

http://www.msz.gov.pl/Szkolenie,SENSE,dla,urzednikow,i,aktywistow,z,Mjanmy,56865.html

Wizyta w Indonezyjskiej Agencji ds. Oszacowania i Zastosowania Technologii (BPPT)

W dniu 31 lipca, Radca Igor Kaczmarczyk oraz nasz ekspert Joko Tirto Raharjo spotkali się z Panem Indrą Kusumach, szefem ds. współpracy międzynarodowej Agencji ds. Oszacowania i Zastosowania Technologii (BPPT). Spotkanie odbyło się w ramach programu wsparcia Polskiej Nauki i Technologii.

http://www.jakarta.polemb.net/?document=84

Spotkanie w Indonezyjskim Instytucie Nauki

3 wrzesnia Radca Igor Kaczmarczyk oraz nasz ekspert Joko Tirto Raharjo zostali przyjęci przez  Pana Bogie Soedjatmiko, dyrektora biura ds. współpracy  i promocji nauki w Indonezyjskim Instytucie Nauki. Spotkanie odbyło się w ramach programu wsparcia Polskiej Nauki i Technologii.

http://www.jakarta.polemb.net/?document=84

Z wizytą w Indonezyjskim Ministerstwie Rolnictwa

W dniu 29 sierpnia odbyło się spotkanie Radcy Igora Kaczmarczyka oraz naszego eksperta  Joko Tirto Raharjo, z dyrektorem departamentu zdrowia publicznego w Ministerstwie Rolnictwa Republiki Indonezji. Tematem spotkania była kwestia uprawnień eksportowych na rynek indonezyjskich dla polskich zakładów mleczarskich.

http://www.jakarta.polemb.net/?document=84

Kolejne spotkanie z prezesem Związku Piłki Nożnej RI

W dniu 30 sierpnia Amb. Grzegorz Wiśniewski odwiedził Prezesa Indonezyjskiego Związku Piłki Nożnej (PSSI) , Prof. Djohar Arifin Husin, w jego siedzibie. Rozmawiano o wizycie Prezesa Arifina w Polsce podczas Euro 2012 oraz o turnieju piłkarskim Danone, którego światowy finał odbędzie się również w Polsce w dniach 6-9 września. W turnieju uczestniczyć będą zespoły z 40 państw, w tym z Indonezji.

http://www.jakarta.polemb.net/?document=84

Delegacja Zespołu Doradców Rady Państwa ChRL w Warszawie

27 sierpnia br. w Warszawie przebywała chińska delegacja z Councellors’ Office of the State Council. W ramach przygotowanego przez PAIiIZ programu goście spotkali się m.in.z przedstawicielami kierownictwa Ministerstwa Skarbu Państwa i NBP. Spotkanie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Rafałem Baniakiem dotyczyło Planu Prywatyzacyjnego polskiego rządu, który przewiduje prywatyzację 300 przedsiębiorstw. Przedstawiciele PAIiIZ zaprezentowali możliwości inwestycyjne w Polsce oraz działania Agencji na rzecz rozwoju polsko – chińskich stosunków gospodarczych. Prezes Sławomir Majman powiedział że celem Polski jest osiągnięcie statusu najważniejszego partnera Chin w Europie Środkowo-Wschodniej.

http://www.paiz.gov.pl/20120829/delegacja_cosc

Forum Współpracy Chiny – Europa Srodkowa-Wschodnia

Krajowa Izba Gospodarcza i Biuro Radcy Handlowego Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce zapraszają polskie firmy SME do udziału w Forum Współpracy  Chiny – Europa Srodkowa-Wschodnia, organizowanym przez Chińska Radcę PROMOCJI handlu (CCPIT) które odbędzie się w dniu 5 września br w Pekinie. Celem forum jest dalsze zacieśnianie współpracy i wymiany w zakresie inwestycji, transferu  technologii oraz  możliwości  utworzenia  wspólnych parków przemysłowych.

http://www.kig.pl/zaproszeniam/3016-forum-wspopracy-chiny-europa-srodkowa-wschodnia.html

 

 

 

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Między Polską a Azją: Sierpień 2012 (cz.4) Reviewed by on 4 września 2012 .

Szkolenie SENSE dla urzędników i aktywistów z Mjanmy Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Krajową Szkołą Administracji Publicznej, realizuje w dniach 3-7 września br. w Warszawie szkolenie SENSE (ang. Strategic Economic Needs and Security Exercise) dla przedstawicieli instytucji rządowych, działaczy opozycyjnych i społecznych. W szkoleniu weźmie udział 49 osób z Republiki Związku Mjanmy (Birmy) reprezentujących

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź