Chiny news,Hongkong news,Indie news,Japonia news,Komentarze,Korea Pd news,Sri Lanka news,Tajlandia news,Wietnam news

„Między Polską a Azją”: Sierpień 2012 (cz.1)

Na początek jeszcze jeden link z lipca:

Wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka w Honkongu – spotkanie z przedstawicielami Trade Trans

27 lipca  b. r. Minister Sławomir Nowak spotkał się w Hongkongu z przedstawicielami firmy Trade Trans, operatorem logistycznym zajmującym się realizacją międzynarodowych przewozów kolejowych, samochodowych, morskich i lotniczych, której udziałowcem większościowym jest spółka PKP Cargo S. A.:
http://www.transport.gov.pl/

 

Sierpień:

Ambasada RP w Seulu ogłosiła Konkurs Fotograficzny pt. „Polska w oczach Koreańczyków”

http://www.seul.polemb.net/?document=645

Festiwal Japońskie lato w kinie Wisła! 

http://www.novekino.pl/kina/wisla/wiadomosci.php?id=494

Polsko-Chińska Izba Gospodarcza zaprasza na Targi Interior Made in China 2012

W dniach 14 – 16.09.2012 odbywają się Targi Interior Made in China w Kielcach. Targi mają charakter B2B, będzie możliwość spotkania się i nawiązania kontaktów biznesowych z producentami z Chin.

http://www.pchig.pl/index.php?event=newsdetails&news_id=90&parent_id=4&menu_id=1

Podsekretarz Stanu w MSZ Jerzy Pomianowski na Sri Lance

Podsekretarz Stanu w MSZ Jerzy Pomianowski w dniach 8-10 sierpnia br. złożył wizytę na Sri Lance. Celem konsultacji politycznych było omówienie ze stroną lankijską perspektyw rozwoju stosunków dwustronnych, w tym zacieśnienia współpracy gospodarczej.

http://www.msz.gov.pl/Podsekretarz,Stanu,w,MSZ,Jerzy,Pomianowski,na,Sri,Lance,56323.html

„Bałtycki Teatr Tańca” w Bangkoku

Ambasada RP w Bangkoku uprzejmie informuje, iż w dniu 21 września 2012 r., w ramach 14 Festiwalu Tańca i Muzyki w Bangkoku, wystąpi „Bałtycki Teatr Tańca” z Gdańska.

http://www.bangkok.polemb.net/

97 Światowy Kongres Esperanto

W dniach 28 lipca – 4 sierpnia 2012 r. obradował w Hanoi 97 Światowy Kongres Esperanto. Wzięło w nim udział ok. 900 uczestników z 60 krajów, w tym kilkunastu z Polski. W otwarciu obrad w dniu 29 lipca wziął udział jako gość honorowy – przedstawiciel ojczyzny twórcy Esperanto Ludwika Zamenhofa – charge d’affaires a.i. Jacek Kasprzyk.

http://www.hanoi.polemb.net/?document=310

Ambasador Sun Yuxi odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP

Dnia 3 sierpnia 2012 r. w Belwederze, Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej kończącemu misję dyplomatyczną w Polsce Ambasadorowi ChRL Sun Yuxi. Ambasador został odznaczony w uznaniu swego wybitnego wkładu w rozwój stosunków chińsko-polskich.

http://pl.china-embassy.org/pol/sgfb/t958704.htm

Polsko-Wietnamskie Forum Biznesu

W dniu 6 sierpnia 2012 roku, w związku z wizytą w Polsce delegacji Ministerstwa Transportu Socjalistycznej Republiki Wietnamu, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się Polsko-Wietnamskie Forum Biznesu zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W trakcie spotkania strona wietnamska przedstawiła aktualnie realizowane oraz planowane infrastrukturalne projekty inwestycyjne.

http://www.kig.pl/aktualnocim/3013.html

Misje gospodarcze firm indyjskich do Polski

Polsko-indyjska Izba Handlowa uprzejmie informuje, iż we wrześniu w Polsce gościć będą dwie delegacje firm indyjskich:

 • Delegacja firm pod przewodnictwem PHD Chamber of Commerce and Industry, 12-15 września 2012,
 • Delegacja stanu Gujarat z udziałem firm indyjskich, 15-18 września 2012.

W ramach obu wizyt przedsiębiorców zorganizowane zostaną seminaria gospodarcze nt. rynku indyjskiego. Osoby zainteresowane uczestnictwem w ww. spotkaniach proszone są o kontakt z Polsko-Indyjską Izbą Gospodarczą.

http://piig-poland.org/misje-gospodarcze-firm-indyjskich-do-polski.html

Fotografia: Polsko-Wietnamskie Forum Biznesu

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
„Między Polską a Azją”: Sierpień 2012 (cz.1) Reviewed by on 14 sierpnia 2012 .

Na początek jeszcze jeden link z lipca: Wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka w Honkongu – spotkanie z przedstawicielami Trade Trans 27 lipca  b. r. Minister Sławomir Nowak spotkał się w Hongkongu z przedstawicielami firmy Trade Trans, operatorem logistycznym zajmującym się realizacją międzynarodowych przewozów kolejowych, samochodowych, morskich i lotniczych, której udziałowcem większościowym

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź