Chiny news,Indie news,Japonia news,Mongolia news,Tajlandia news,Wietnam news,Wydarzenia i zapowiedzi

Nowa Rubryka „Między Polską a Azją”! Dziś Lipiec 2012 (cz.1)

Ruszamy z nową rubryką zatytułowaną „Między Polską a Azją”, w której będziemy prezentować najistotniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w relacjach między Polską, a krajami azjatyckimi, o których niewiele przeczytacie w największych mediach.

Tematyka wydarzeń będzie dość rozległa – począwszy od wydarzeń kulturalnych, po polityczne i gospodarcze. Zależy nam, żeby na bieżąco raportować Was o tym, co się dzieje w różnych sferach relacji polsko-azjatyckich.

Dziś prezentujemy pierwszą część przeglądu: wydarzenia, jakie miały miejsce w lipcu. Planujemy jednak taki przegląd prezentować Wam z większą częstotliwością. Jeśli się uda i jeśli rzeczywiście między Polską, a Azją będzie się działo dużo ciekawego, to może nawet co tydzień.

Serdecznie zapraszamy,

Światowe media o EURO 2012 w Polsce

2 lipca na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych umieszczono wpis, który przedstawiał relacje z Mistrzostw Europy w piłce nożnej oczami zagranicznych mediów. Opinie na temat tego wydarzenia sportowego oraz Polski opublikowane zostały między innymi przez media Indii, Malezji, Singapuru i Chińskiej Republiki Ludowej:

http://www.msz.gov.pl/Swiatowe,media,o,EURO,2012,,2,lipca,2012,r.,54381.html

Spotkanie z delegacją Państwowej Administracji ds. Zbóż Chińskiej Republiki Ludowej

3 lipca podsekretarz stanu Andrzej Butra spotkał się z członkami delegacji Państwowej Administracji ds. Zbóż Chińskiej Republiki Ludowej, pod przewodnictwem Zhang Guifeng. Podczas dyskusji podzielono się doświadczeniami oraz omówiono specyfikę polskiego i chińskiego rynku zbóż:

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Spotkanie-z-delegacja-Panstwowej-Administracji-ds.-Zboz-Chinskiej-Republiki-Ludowej

Spotkanie polskich i chińskich przedsiębiorstw branży farmaceutycznej

4 lipca w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się spotkanie przedsiębiorstw branży farmaceutycznej z przedstawicielami chińskiego sektora farmaceutyczno-medycznego:

http://www.kig.pl/zaproszeniam/2937-spotkanie-z-przedstawicielami-chiskiego-sektora-farmaceutyczno-medycznego.html

Umowa o koprodukcji audiowizualnej między Polską a Indiami.

W dniu 4 lipca w siedzibie MKiDN podpisano umowę o koprodukcji audiowizualnej między Polską i Indiami. W imieniu rządu RP dokument podpisał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski, natomiast w imieniu rządu Indii – Ambika Soni, Minister Informacji, Radiofonii i Telewizji Indii:

http://www.newdelhi.polemb.net/?document=7&PHPSESSID=ec23461f330cde9ff5e2f9b364d257e3

Delegacja z Xiamen z wizytą w Polsko-Chińskiej Izbie Gospodarczej

4 lipca do Warszawy przyjechała delegacja firm i Zarządu Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych CIFIT z miasta Xiamen, największych targów inwestycyjnych na świecie. Delegacja z Xiamen jest owocem czerwcowych spotkań z delegacją rządu chińskiego z premierem Wen Jiabao na czele, który zapowiedział napływ inwestycji do Polski i regionu Środkowej Europy:

http://www.pchig.pl/index.php?event=newsdetails&news_id=89&parent_id=4&menu_id=1

Polsko-japońskie konsultacje polityczne w Tokio

6 lipca Podsekretarz Stanu w MSZ Jerzy Pomianowski wziął udział w polsko-japońskich konsultacjach politycznych w Tokio. Stronie japońskiej przewodniczył Wiceminister Spraw Zagranicznych Japonii Koro Bessho. Głównym tematem były kwestie ekonomiczne:

http://www.msz.gov.pl/Polsko-japonskie,konsultacje,polityczne,w,Tokio,54734.html

Wystawa współczesnej grafiki polskiej z okazji obchodów 40. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Tajlandią

W dniu 6 lipca Ambasador RP dr Jerzy Bayer oraz Dziekan Wydziału Sztuk Wyzwolonych Uniwersytetu Chulalongkorn w Bangkoku prof. Dr. Prapod Assavavirulhakarn otworzyli wystawę grafiki, z okazji obchodów przypadającej w listopadzie br. 40. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Tajlandią:

http://www.bangkok.polemb.net/

Polskie przedsiębiorstwa wyruszają poza Europę

Raport prezentujący wyniki badań nad polskimi inwestycjami na rynkach zagranicznych został opublikowany 14 czerwca. Wynika z niego, że zachęceni takimi czynnikami, jak relatywnie niskie koszty działalności, wielkość lokalnych rynków i dobre perspektywy wzrostu gospodarczego, polscy inwestorzy z listy rankingowej założyli w krajach Azji Wschodniej i Południowej 26 filii:

http://www.paiz.gov.pl/20120709/polskie_przedsiebiorstwa_wyruszaja_poza_europe

Szkolenia w zakresie konserwacji zabytków w Hue

W dniu 9 lipca Ambasada RP w Hanoi podpisała z Centrum Konserwacji Zabytków w Hue umowę na realizację projektu pt. „Szkolenia w Hue w zakresie renowacji i konserwacji zabytków dla wietnamskich specjalistów”. Projekt jest kontynuacją wieloletnich tradycji polsko-wietnamskiej współpracy w dziedzinie konserwacji zabytków:

http://www.hanoi.polemb.net/?document=305

Prezes NBP Marek Belka na Bali

W dniu 10 lipca Prezes Narodowego Banku Polskiego – Prof. Marek Belka wystąpił na „High-Level Meeting: Towartds Country-Led Knowledgr Hubs”, które zostało zorganizowane przez Bank Światowy i Rząd Republiki Indonezji w Nusa Dua. Spotkanie uroczyście otworzył Wice-Prezydent Indonezji, Prof. Budiono:

http://www.jakarta.polemb.net/

Polsko – mongolskie konsultacje w Ułan Bator

11 lipca Podsekretarz Stanu w MSZ Jerzy Pomianowski spotkał się w Ułan Bator z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Mongolii, Badamdorj Batkhishigiem. Rozmowa Ministrów była poświęcona przeglądowi bieżących spraw z zakresu stosunków dwustronnych:

http://www.msz.gov.pl/Polsko,,mongolskie,konsultacje,w,Ulan,Bator,54942.html

Prezes NBP z wizytą w Chinach

W dniach 11-14 lipca przebywał w Chinach z wizytą Prezes Narodowego Banku Polskiego, Marek Belka. Prezes NBP spotkał się w Pekinie m.in. z Prezesem People’s Bank of China – chińskiego banku centralnego:

http://www.pekin.polemb.net/

Fotografia: Szkolenia w zakresie konserwacji zabytków w Hue (źródło: hanoi.polemb.net)

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Nowa Rubryka „Między Polską a Azją”! Dziś Lipiec 2012 (cz.1) Reviewed by on 2 sierpnia 2012 .

Ruszamy z nową rubryką zatytułowaną „Między Polską a Azją”, w której będziemy prezentować najistotniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w relacjach między Polską, a krajami azjatyckimi, o których niewiele przeczytacie w największych mediach. Tematyka wydarzeń będzie dość rozległa – począwszy od wydarzeń kulturalnych, po polityczne i gospodarcze. Zależy nam, żeby na bieżąco raportować

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź