Wydarzenia i zapowiedzi

Marzec w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

marzec2Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań na marzec.

MUZEUM AZJI I PACYFIKU DLA NAJMŁODSZYCH
PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ (warsztaty)

Warsztaty wprowadzą dziecko w fascynujący świat kultury japońskiej. Podczas nich uczestnicy będą mogli rozwijać zdolności manualne, plastyczne i muzyczne.
Zajęcia w marcu: godz. 11.00-12.00 (dzieci 4-6 lat), 12.15-13.15 (dzieci 7-10 lat).

6 marca: Czemu dzieci w Japonii malują obrazki, a nie piszą literek?

Za pomocą pędzla i tuszu namalujemy na papieże ryżowym magiczny świat japońskich znaków. Wstęp do kultury Japonii.

20 marca: Z papieru można zrobić wszystko – fenomen origami.

Ciąg dalszy zdobywania wiedzy o Japonii – tworzenie origami. Poprzez zabawę z papierem rozwija się wyobraźnia dziecka, jak również jego zdolności manualne.

Odpłatność za pojedyncze zajęcia: 15 zł (wcześniejsza rezerwacja)
Cena za wejście w dniu imprezy: 20 zł
Odpłatność za cykl: 90 zł
Organizator: www.magnicultura.pl
Olga Barbasiewicz – kulturoznawca, japonista, podróżnik.
Rezerwacja pod nr 514 65 89 43 lub [email protected]

OPOWIEŚCI JEDWABNEGO SZLAKU

Podróż w czasie i przestrzeni do źródeł cywilizacji azjatycko-europejskiej. Mały odkrywca dowie się, co noszono w starożytnym Rzymie, a co w Pekinie, skąd brały się przyprawy i jak wyobrażały sobie siebie nawzajem oddalone cywilizacje.

Pierwsze stacje wyprawy: godz. 12.00-14.00 (dzieci 7-12 lat)

13 marca: Europejskie Wrota – Jak był postrzegany i do czego używany jedwab w Europie i Azji Mniejszej.

27 marca: Przez Zatokę Perską i Międzyrzecze – odważni poszukiwacze przygód wyruszywszy z Damaszku dotrą aż do Indii i nad Morze Kaspijskie.

Odpłatność za pojedyncze zajęcia: 15 zł (wcześniejsza rezerwacja)
Cena za wejście w dniu imprezy: 20 zł
Odpłatność za cykl: 60 zł
Osoba kontaktowa: Agnieszka Terpiłowska „Szecherezada” – bajarka, historyczka.
Tel. 693 33 73 73 (rezerwacja w godz. 17.00-20.00)

Patron medialny: www.miastodzieci.pl

PROGRAM SPOTKAŃ

GALERIA AZJATYCKA, UL. FRETA 5 (TEL. 0226352811) godz. 18.00-20.00 Wstęp wolny

Poniedziałek, 1.03 WIECZNA WIOSNA – BUDZENIE SIĘ KU ŚWIEŻOŚCI WŁASNEJ PRAWDZIWEJ NATURY – spotkanie z nauczycielką zen Sensei Sunyą Kjolhede; www.bodhidharma.isn.pl (*).

Wtorek, 2.03. JEMEN – BEZ PLANU, BEZ PRZEWODNIKA I W POJEDYNKĘ (slajdy) – spotkanie z Ulą Klimkowską, kobietą z pasją, podróżniczką i fotografem; http://ushua.jalbum.net/YEMEN (**).

Środa, 3. 03. KREMACJE NA BALI – POZA TURYSTYCZNYM DOŚWIADCZENIEM (prezentacja multimedialna) – relacja z podróży do Indonezji Tomasza Madeja (MAiP). Spotkanie z cyklu Wyprawy na krańce świata; http://wyprawynakranceswiata.blogspot.com

Czwartek, 4.03. WPROWADZENIE DO SYMBOLIKI BUDDYZMU TYBETAŃSKIEGO w oparciu o film „Pan Tańca – niszczyciel iluzji”. Cykl Z tradycji buddyzmu. Wstęp 6 zł (*).

Piątek, 5.03. SPOTKANIA Z BUDDYJSKIMI MISTRZAMI – relacje z podróży terapeutki i psychologa Katarzyny Jędrzejczak po Tybecie, Nepalu i Indiach; www.nowa-wizja.pl (*).

Sobota, 06.03. YI JING – KSIĘGA MĄDROŚCI – spotkanie w Klubie „Księgi Przemian” z Marią Pieniążek, wykładowcą m.in. jego matematyczno-logicznej struktury; www.logonia.org Zapisy na kurs (#).

Niedziela, 7.03., godz. 16.00 ARKADY FIEDLER (1894-1985) – NADAL Z NAMI – spotkanie poświęcone wybitnemu pisarzowi i podróżnikowi w 25. rocznicę jego śmierci. Gościem będzie syn pisarza, Arkady Radosław Fiedler. Prowadzenie: dr Joanna Wasilewska, wicedyrektor MAiP; www.fiedler.pl

Wtorek, 9.03. CHIŃSKI FENIKS. POLITYKA WEWNĘTRZNA I ZAGRANICZNA CHRL W XXI WIEKU – spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem (UW), dr. Dominikiem Mierzejewskim (UŁ) i Dominikiem Jankowskim, Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego; www.pulaski.pl

Środa, 10.03. RAGA MALKAUNS w wykonaniu Pandita Nikhila Banerjee (sitar) oraz RAGA PANCHAM-MALKAUNS w wykonaniu dr Krishny Chakravarty (sitar). Spotkanie z dr. Markiem Grzegorzem Sawickim z nowego cyklu Poznajmy wielkich mistrzów i ich ragi (#).

Piątek, 12.03. ZEN I ZIELONA HERBATA – pokaz filmów hipisowskiego guru Allena Wattsa przy degustacji herbaty, prezentacja naczyń herbacianych, nowej książki Roberta Tomczyka „Zapiski o Herbacie” z odpowiedzią na pytanie: Co to jest zen? Wstęp 6 zł (*).

Środa, 17.03. CEREMONIA ŚLUBNA NA JAWIE ORAZ INNE OBLICZA INDONEZJI (slajdy) – spotkanie z Agnieszką Śliwą z autorskiego cyklu Z plecakiem przez Azję (#).

Sobota, 20.03. JAPOŃSKI TEATR TAKARAZUKA – spotkanie z Moniką Lecińską-Ruchniewicz z cyklu Teatry Azji. Prowadzenie Tomasz Madej; http://teatryazji.blogspot.com

Niedziela, 21.03., godz. 16.00 ORIENTALNE EQUINOXIUM: KONCERT MUZYKI MEDYTACYJNO -PSYCHODELICZNEJ w wykonaniu Sarasvati Band (2nd Hand Beatnix i Ragaboy) na instrumenty: sitar indyjski, bęben Tuur z Syberii, dzwony chińskie i tybetańskie, elektronika laptopowa, śpiew Khoomei. Wstęp 12zł (*).

Wtorek, 23.03. KAAPI, KAAPI, KAAPI! CZYLI TAMILNADU W OBIEKTYWIE STUDENTEK INDOLOGII – spotkanie z Agnieszką Strażewicz i Małgorzatą Janusz, stypendystkami rocznego programu Rządu Indyjskiego w Pondicherry Institute of Linguistics and Culture. Inauguracja cyklu: Spotkania z kulturą południowych Indii (**).

Środa, 24.03. RAGA BASANT MUKHARI (Oblicze wiosny) w wykonaniu Pandita Taruna Bhattacharyi (santur) oraz Ustada Abdula Lateef Khana (sarangi). Spotkanie z dr. Markiem Grzegorzem Sawickim z cyklu Poznajmy wielkich mistrzów i ich ragi (#).

Czwartek, 25.03. JOGEŚWARANANDA – HIMALAJSKI JOGIN – wykład w Klubie Jogi dra Tomasza Rucińskiego o kontynuatorze radżajogi Patańdżalego. Cykl Sylwetki niezwykłych joginów. Wstęp 12 zł (#).INDONEZJA W POWIĘKSZENIU
inauguracja cyklu „Azja i Pacyfik w Powiększeniu”

Czwartek, 25.03. godz. 19.00 Wstęp wolny
Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Klub Powiększenie zapraszają na podróż do Indonezji, krainy tysiąca wysp i dymiących wulkanów. Tego wieczoru na żywo będą mogli Państwo obejrzeć tradycyjny, dworski taniec jawajski i ekspresyjny taniec balijski, zobaczyć pokaz sztuk walki Silat oraz wysłuchać relacji podróżników. Punktem kulminacyjnym programu będzie występ Warsaw Gamelan Group, jedynego w Polsce zespołu wykonującego tradycyjną muzykę jawajską na oryginalnych instrumentach oraz przedstawienie teatru cieni – „Wayang kulit”.
Ditunggu Kedatangannya – zapraszamy serdecznie!
www.muzeumazji.blogspot.com
www.klubpowiekszenie.pl
www.myspace.com/warsawgamelangroup


Sobota, 27.03. BIRMA – BUDDYJSKA KRAINA NAD IRAWADI (slajdy) – spotkanie z podróżnikiem Jarosławem Poniewierą z Klubu Laurazja; www.laurazja.pl Wstęp 6 zł (#).

Niedziela, 28.03., godz. 16.00 PUKA W CHINACH – spotkanie z sinolożką Agnieszką Putkiewicz połączone z promocją autorskiej książki o chińsko-polskich zderzeniach kulturowych na wesoło (#).

*/ Spotkania prowadzone przez kustosza Macieja Góralskiego; www.magura.art.pl
**/ Spotkania organizowane przez Karolinę Krzywicką, MAiP,
#/ Spotkania organizowane przez dokumentalistę Krzysztofa Śliwińskiego; www.autodydaktyka.republika.pl

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Marzec w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Reviewed by on 26 lutego 2010 .

Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań na marzec. MUZEUM AZJI I PACYFIKU DLA NAJMŁODSZYCH PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ (warsztaty) Warsztaty wprowadzą dziecko w fascynujący świat kultury japońskiej.

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź