Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Maj w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

fot: BrokenSphere

fot: BrokenSphere

Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań na maj.

PROGRAM SPOTKAŃ

GALERIA AZJATYCKA, UL. FRETA 5 (TEL. 0226352811) godz. 18.00-20.00 Wstęp wolny

Środa, 5.05. WŁÓCZĘGA W PIĘCIU SMAKACH – spotkanie z Piotrem Tederko, lekarzem, podróżnikiem i autorem książki Włóczęga w pięciu smakach poświęconej wędrówkom po malowniczych częściach Azji: Syberii, Ałtaju i Zabajkalu. Prowadzenie, połączone z promocją książki, Karolina Krzywicka.

Czwartek, 6.05. SMOKI I SMOCZKI CZYLI Z DZIEĆMI PRZEZ AZJĘ – relacja z dwumiesięcznej wyprawy do Birmy, Tajlandii i Kambodży. Spotkanie z Anną Olej; www.travelphoto.pl

Piątek, 7.05. PSYCHOLOGIA BUDDYJSKA – wprowadzenie do Abhidhammy, systemu praktyki opartego na kontemplacyjnej koncepcji rozwoju osobowości. Prowadzi Katarzyna Jędrzejczak – psycholog, antropolog społeczny, coach ICC; www.nowa-wizja.pl

Sobota. 8. 05. SYRIA – NA STYKU WIELKICH KULTUR ANTYCZNYCH (slajdy, cz. 2). Prowadzący: Maciej Kołodziejczyk i Jarosław Poniewiera; www.laurazja.pl. Wstęp 6 zł.

Niedziela, 9.05., godz. 16.00 WIELKI BUDDYJSKI FESTIWAL MODLITEWNY (wideo; Monlam Chenmo 2002 i 2004) z udziałem XVII Karmapy Ordzien Trinlej Dordze w Bodhgaja, miejscu Oświecenia Buddy. Tłumaczenie i komentarz kustosz Maciej Góralski; www.magura.art.pl

Wtorek, 11.05. ULICZNE ANIOŁY (Chiny 1937, 90′) – reż. Yuan Muzhi podejmuje śmiałą próbę połączenia estetyki chińskich sztuk ludowych z estetyką filmu. Tragikomiczna historia miłości wesołego trębacza i śpiewaczki z sąsiedztwa służy tu za pretekst do refleksji nad miejscem człowieka w nowoczesnej metropolii. Jednocześnie poprzez szereg aluzji film nawołuje do walki w obronie Mandżurii. Prezentuje Paweł Byzow. Wstęp 12 zł.

Środa, 12.05. JOGINI TYBETU (wideo) – film ukazujących mistrzów medytacji buddyjskiej ze szkoły Drikung Kagju, żyjących na uchodźstwie w Indiach i USA. Cykl Z Tradycji buddyzmu z tłumaczeniem i komentarzem Macieja Góralskiego; www.magura.art.pl

Czwartek, 13.05. BÓG BES – PATRON DIALOGU KULTUR AZJOPY – spotkanie z podróżnikiem i literatem Witoldem Michałowskim; www.rurociagi.com/fundacja_odysseum/index.html

Piątek 14.05 KONCERT MEDYTACYJNO – RELAKSUJĄCY w wykonaniu Swamiego Karmayogi Saraswati i Leszka Angulskiego. Kapiel w dźwiękach śpiewu ponaddźwiękowego, gongów i mis tybetańskich, fletów, tambury i harmonii oraz zapisy na weekendowy warsztat muzyczny nadajogi ; http://nada-yoga.com i http://nadigong.com Wstęp płatny 20 zł.

Poniedziałek, 17.05. NEOKONFUCJAŃSKA KONCEPCJA ROZWOJU DUCHOWEGO (prezentacja multimedialna) – dr Maciej St. Zięba, Zakład Historii Filozofii KUL, zajmujący się historią filozofii orientalnych; http://www.kul.pl/maciej.st.zieba/ (#).

Wtorek, 18.05.. OSIEM KAWAŁKÓW BROKATU – QIGONG – prelekcja z pokazem chińskich ćwiczeń zdrowotnych wraz z promocją płyty DVD – Osiem Kawałków Brokatu. Spotkanie z Katarzyną Miernicką – nauczycielką qigong i taichi, aktorką; www.taichi.waw.pl (#).

Środa, 19.05. MISTYCZNA WYSPA BALI ( prezentacja multimedialna) – spotkanie z Martą Sienkiewicz, absolwentką Instytutu Muzykologii UW oraz stypendystką rocznych studiów w Instytucie Sztuk Indonezyjskich w Denpasar na Bali. Inauguracja cyklu: Indonezja – kraina tysiąca wysp. Organizacja Tomasz Madej MAiP. Patronat honorowy Ambasada Republiki Indonezji.

Piątek, 21.05. DEVISTUTI (koncert) – pieśni do bogini w sanskrycie, hindi i bengalskim w wykonaniu Saby Krasoczko i Ammy Rucińskiej-Kandel z akompaniamentem (sitar, harmonium). Wstęp 12 zł (#).

Niedziela, 23.05., godz. 16.00 GORAKSZANATHA – WIELKI SIDDHA INDYJSKI – wykład w Klubie Jogi dr Tomasza Rucińskiego z autorskiego cyklu Sylwetki niezwykłych joginów. Wstęp 12 zł (#).

Środa, 26.05. KOREA POŁUDNIOWA: SEUL – MIASTO, KTÓRE NIGDY NIE ŚPI (prezentacja multimedialna, cz. 1) – spotkanie z Agnieszką Śliwą z autorskiego cyklu Z plecakiem przez Azję (#).

Piątek, 28.05. ARTAUD I SEN BALIJSKI – spotkanie z Larsem Oeyno, szefem grupy teatralnej Grusomhetens Teater z Oslo, inspirującej się twórczością wielkiego surrealisty Antonina Artaud, twórcy tzw. Teatru Okrucieństwa, który studiował m.in. rytualny teatr balijski i szeroko pojętą tradycję duchową Orientu. Wykład w jęz. angielskim, z tłumaczeniem. Wstęp 6 zł.

Sobota, 29.05. JAPOŃSKI TEATR LALEK BUNRAKU – MAGIA DOSKONAŁOŚCI I TRADYCJI – spotkanie z dr. Waldemarem Wolańskim, reżyserem i dramaturgiem, dyrektorem teatru Arlekin w Łodzi, który zaprezentuje wykonane tam repliki lalek bunraku oraz oryginalne głowy lalek z teatru Awaji w Japonii – wraz z pokazem animacji. Cykl http://teatryazji.blogspot.com/ Organizacja Tomasz Madej MAiP. Wstęp 6 zł.

*/ Spotkania prowadzone przez kustosza Macieja Góralskiego; www.magura.art.pl
**/ Spotkania organizowane przez Karolinę Krzywicką, MAiP,
#/ Spotkania organizowane przez dokumentalistę Krzysztofa Śliwińskiego; www.autodydaktyka.republika.pl

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Maj w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Reviewed by on 2 maja 2010 .

Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań na maj. PROGRAM SPOTKAŃ GALERIA AZJATYCKA, UL. FRETA 5 (TEL. 0226352811) godz. 18.00-20.00 Wstęp wolny Środa, 5.05. WŁÓCZĘGA W PIĘCIU SMAKACH

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź