Nowoczesność, dostęp do informacji, technologia cyfrowa – trzy pierwiastki nowych mediów Laosu. Rząd zastanawiał się, w jaki sposób zdobyć pieniądze na rozwój prasy, radia i telewizji. Dziś media w tym państwie rozwijają się z prędkością światła.
Władze Laosu stworzyły nowy plan rozwoju krajowych środków masowego przekazu. Laotański rząd systematycznie odkładał pieniądze z państwowego budżetu, by krok po kroku ulepszać prasę, radio i telewizję. Co więcej, w małych odstępach czasu, wprowadzał w życie nowe prawa medialne, które miały spowodować ekspansywny rozwój tego sektora.
Głównym celem nowej polityki medialnej stało się unowocześnienie i podniesienie jakości serwisów informacyjnych poprzez łączenie ich z zagranicznymi sieciami informacyjnymi. Stopniowo rozpoczęto wprowadzać nowoczesne media również na obrzeżach miast a jednym z najważniejszych celów władz rządowych w Laosie stało się odejście od technologii analogowej na rzecz technologii cyfrowej.
Aleksandra Kulawik
Najnowsze komentarze