Inne-news,Wydarzenia i zapowiedzi

Kwiecień w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

fot: Yves Picq

fot: Yves Picq

Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań na kwiecień.

MUZEUM AZJI I PACYFIKU DLA NAJMŁODSZYCH
PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ (warsztaty)

10 kwietnia: Jak mały Japończyk zje obiad pałeczkami
Zapoznanie dziecka z japońską kulturą kulinarną.

24 kwietnia: Czemu japońska mama inaczej niż moja mama układa kwiaty w wazonie?
Ikebana, czyli japońskie kompozycje kwiatowe.

Układanie kompozycji kwiatowych, rozbudzających wyobraźnię dziecka.

Olga Barbasiewicz – kulturoznawca, japonista, podróżnik.
Rezerwacja pod nr 514 65 89 43 lub [email protected]

OPOWIEŚCI JEDWABNEGO SZLAKU

17 kwietnia: Gorące morza i mordercze pustynie – dzielni podróżnicy zmierzą się z niebezpieczeństwami oraz będą podziwiać cuda szlaków wodnych i lądowych.

8 maja: Na dworze Syna Niebios – opowieść zakończy się na cesarskim dworze w Pekinie.

Osoba kontaktowa: Agnieszka Terpiłowska „Szecherezada” – bajarka, historyczka.
Tel. 693 33 73 73 (rezerwacja w godz. 17.00-20.00)

Patron medialny: www.miastodzieci.pl

PROGRAM SPOTKAŃ

GALERIA AZJATYCKA, UL. FRETA 5 (TEL. 0226352811) godz. 18.00-20.00 Wstęp wolny

Czwartek, 1.04. WIDOWISKA PASYJNE NA FILIPINACH (prezentacja multimedialna) – spotkanie ze studentką Międzykierunkowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UAM Marią Delimatą, która przez pół roku przebywała na stypendium naukowym w Manili.

Piątek, 2.04. ŻYCIE I ŚMIERĆ Z PERSPEKTYWY NAUK BUDDYZMU TYBETAŃSKIEGO – spotkanie z lamą Gursamem, wybitnym nauczycielem, joginem oraz praktykującym medytację ze szkoły Drikung Kagyu, opatem ośrodków w USA, który poprowadzi weekendowy kurs i inicjację Amitajusa; www.lamagursam.org Cykl Z Tradycji Buddyzmu. Wykład otwarty – wstęp płatny 20 zł (*).

Środa, 7.04. ALLEN GINSBERG IN MEMORIAM XIV (film, poezja, muzyka) -coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone postaci najwybitniejszego buddyjskiego poety Ameryki (*).

Czwartek, 8.04. ASTROLOGIA A JUNGOWSKA PODRÓŻ NA WSCHÓD CZYLI WYJŚCIE POZA KARMĘ HOROSKOPU – spotkanie z terapeutą i astrologiem Romanem Fierfasem, twórcą serwisu holistycznego www.xorceria.pl (*).

Sobota, 10.04. POPRZEDNIE ŻYCIA, SNY ORAZ PODRÓŻ DUSZĄ (warsztaty). Prowadzący Uli i Dana Sacchet ze Szwajcarii, tłumaczenie Elżbieta Jurkowska; www.eckankar.pl Wstęp 6 zł (#).

Wtorek, 13.04. BADAGOWIE – LUDZIE GÓR – spotkanie z Małgorzatą Janusz, stypendystką rocznego programu Rządu Indyjskiego w Pondicherry Institute of Linguistics and Culture. Z cyklu Spotkania z kulturą południowych Indii (**).

Środa, 14.04. OBLICZA INDONEZJI (prezentacja multimedialna, cz. 2) – spotkanie z Agnieszką Śliwą z autorskiego cyklu Z plecakiem przez Azję (#).

Czwartek, 15.04. OGIEŃ NA SZCZYCIE GÓRY (wideo) – relacja ze spotkania modlitewnego XIV Dalajlamy Tybetu z delegacjami przedstawicieli rdzennych religii i szamanów wszystkich tradycji (*).

Czwartek, 22.04. ŚRI SIANKARACZARJA – JOGIN I FILOZOF – spotkanie w Klubie Jogi z dr. Tomaszem Rucińskim z autorskiego cyklu Sylwetki niezwykłych joginów. Wstęp 12 zł (#).

Piątek, 23.04. TAJLANDIA (slajdy) – spotkanie z podróżnikiem Piotrem Druzgałą (Klub Laurazja). Wstęp 6 zł (#).

Sobota, 24.04. NA STYKU WIELKICH KULTUR (slajdy) – spotkanie z Jarosławem Poniewierą i Maciejem Kołodziejczykiem, cz. 1. Syria; www.laurazja.pl. Wstęp 6 zł (#).

Wtorek, 27.04. BIRMA/MYANMAR : PIĘKNA, NIESZCZĘSNA, SAMOTNA – spotkanie z Krystyną Żurek-Góralczyk oraz prof. Bogdanem Góralczykiem, miłośnikami Azji Południowo-Wschodniej (**).

Środa, 28. 04. OSTATNI PRZYSTANEK ANDAMANY (pokaz multimedialny) – spotkanie ze Stanisławem Olędzkim, magistrantem Instytutu Etnologi i Antropologii Kulturowej UW. Cykl Wyprawy na krańce świata organizowany przez Tomasza Madeja (MAiP); http://wyprawynakranceswiata.blogspot.com

*/ Spotkania prowadzone przez kustosza Macieja Góralskiego; www.magura.art.pl
**/ Spotkania organizowane przez Karolinę Krzywicką, MAiP,
#/ Spotkania organizowane przez dokumentalistę Krzysztofa Śliwińskiego; www.autodydaktyka.republika.pl

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Kwiecień w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie Reviewed by on 1 kwietnia 2010 .

Każdego miesiąca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie organizuje przeróżne spotkania, prelekcje i wystawy związane z regionem Azji i Pacyfiku. Dotyczą one zarówno sztuki, politologii jak i tematyki typowo etnograficznej. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań na kwiecień. MUZEUM AZJI I PACYFIKU DLA NAJMŁODSZYCH PORANKI Z KULTURĄ JAPOŃSKĄ (warsztaty) 10 kwietnia: Jak mały Japończyk zje obiad pałeczkami

Udostępnij:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

O AUTORZE /

Avatar

Pozostaw odpowiedź