Sklepik

 › Sklepik

Sklepik


Kupując u nas książki wspierają Państwo finansowo działalność CSPA. Dziękujemy!

 

Piotr Druzgała

Co kryje tajski uśmiech?

(Wydawnictwo Asian Century, Biblioteka Jedwabnego Szlaku, 2017)

Z dumą prezentujemy kolejną książkę Wydawnictwa Asian Century z serii Biblioteki Jedwabnego Szlaku. Tym razem autorstwa Piotra Druzgały, wieloletniego mieszkańca Tajlandii i współpracownika CSPA, pt. „Co kryje tajski uśmiech?”.

“Mamy kolejnego autora młodego pokolenia, który przybliża nam od podszewki świat odległej Azji”- 

Jacek Pałkiewicz

„Tajlandia to jedna z popularniejszych destynacji turystycznych przedstawicieli polskiej klasy średniej. To zapewne jeden z powodów, dla których sporą popularność w Polsce osiągnęły książki koncentrujące się na sensacyjnych aspektach tajskiego życia. Piotr Druzgała zrywa z podejściem, wedle którego najważniejsze jest by „szokować” i „doświadczać czegoś niezwykłego”, a „rozumienie” nie ma żadnego znaczenia. Druzgała to farang-obcokrajowiec, który przyjechał do Tajlandii na wycieczkę i został tam na lata. Zaczął uczyć się języka, robić w Tajlandii interesy i pracować. Osobiste doświadczenia połączone z niezwykłym socjologicznym zmysłem obserwacji autora sprawiają, iż „Tajski uśmiech” to znakomite studium tajskiej kultury i tajskiego społeczeństwa. Dzięki barwnym anegdotom i przykładom z codziennego życia, Piotr Druzgała odkrywa przed nami kolejne tajemnice i pokazuje niezliczone paradoksy. Jeśli komuś zależy na pozostaniu w matriksie bezpiecznych i utartych stereotypów o Azji i Azjatach, to lepiej by sięgnął po coś bardziej sensacyjnego. Natomiast jeśli celem jest lepsze zrozumienie Tajlandii, Azji i świata pozaeuropejskiego to „Tajski uśmiech” jest lekturą obowiązkową, ale z pewnością z gatunku tych, po które sięgamy z największą przyjemnością.”

Radosław Pyffel, członek Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych

 

Książkę można nabyć na dwa sposoby:

 • Odbiór osobisty w Warszawie – 34,90 (ul. Konwiktorska 7 lok. 4, 00-216 Warszawa)

Wpłaty można dokonać za pośrednictwem serwisu Tpay:

https://secure.tpay.com/?h=951231b6c49eec866a4bd87f1567160fec3d5049

Lub przelewem na konto:

Wydawnictwo Asian Century, ul. Konwiktorska 7 lok. 4, 00-216 Warszawa
13 1030 0019 0109 8503 0015 3105

 • Wysyłka na wskazany adres – 44,90 (BARDZO WAŻNE: prosimy przy składaniu zamówienia o wysłanie swojego adresu domowego drogą mailową na: [email protected]gmail.com)

Wpłata za pośrednictwem serwisu Tpay:

https://secure.tpay.com/?h=58a38354a22d98d7ee41b8ca8fd9bb6ce1b31883

 

Paweł Behrendt

Korzenie niemieckich sukcesów w Azji. Daleki Wschód w polityce kolonialnej Niemiec do roku 1914.

(Wydawnictwo Asian Century, Biblioteka Jedwabnego Szlaku, 2017)

144 strony, okładka miękka

Autor o książce: „Wielokrotnie w rozmowach spotykałem się z pytaniem, dlaczego Niemcy odnoszą tak duże sukcesy gospodarcze w Azji. Klucz do odpowiedzi leży w historii i sięga daleko w głąb wieku XIX. Jest to przy tym historia przypadków i licznych zbiegów okoliczności, w rezultacie których Niemcy wyrobiły sobie w krajach Azji, zwłaszcza Chinach i Japonii, solidną markę i dobrą reputację. Z czasem wzajemna znajomość i zaufanie przełożyły się na intratne kontrakty, przy czym nie bez znaczenia jest utrzymywanie przez ambasady Niemiec w Pekinie i Tokio rozbudowanych działów gospodarczych, zatrudniających co najmniej po kilkanaście osób. Takie podejście do sprawy zdecydowanie ułatwia prowadzenie rozpoczętej przez kanclerza Gerharda Schrödera „dyplomacji kupieckiej”.

Książkę można już nabyć w przedsprzedaży, wraz z dedykacją lub podpisem autora.

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Za pośrednictwem serwisu Tpay:

24,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie po premierze)

https://secure.tpay.com/?h=4297f5c0080e78de9221c64e196022e85adb8137

32,90 PLN wysyłka na wskazany adres (BARDZO WAŻNE: prosimy przy składaniu zamówienia o wysłanie swojego adresu domowego drogą mailową na: [email protected]gmail.com)

https://secure.tpay.com/?h=267a84084dffe35febbf025f669f659ff47b1df1

 • Dokonując wpłaty 24,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie) lub 32,90 PLN (24,90 PLN plus 8 PLN za przesyłkę) na konto:

Wydawnictwo Asian Century, ul. Konwiktorska 7 lok. 4, 00-216 Warszawa
13 1030 0019 0109 8503 0015 3105

Pamiętajcie, że liczba egzemplarzy w przedsprzedaży jest limitowana!

 

Dr Sebastian Domżalski
Indie w gospodarce światowej. Słoń, który pragnął latać
(Wydawnictwo Asian Century, Biblioteka Jedwabnego Szlaku, 2017)
400 stron, okładka miękka

Autor na 400 stronach przedstawia kompleksową analizę indyjskiej gospodarki w kontekście społecznym i międzynarodowym, opartym na długoletnim doświadczeniu nabytym w czasie pracy w ambasadzie RP w New Delhi. To doskonała pozycja dla wszystkich zainteresowanych historią polityki ekonomicznej Nowego Delhi jak również dla osób chcących nabyć praktyczną wiedzę o prowadzeniu biznesu w Indiach.

Wszystkie osoby, które kupią książkę do 20 czerwca otrzymają egzemplarz z podpisem autora!

Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Za pośrednictwem serwisu Tpay:

34,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie) KUP TERAZ

44,90 PLN (wysyłka na wskazany adres) KUP TERAZ (BARDZO WAŻNE: prosimy przy składaniu zamówienia o wysłanie swojego adresu domowego drogą mailową na: [email protected]gmail.com)

 • Dokonując wpłaty 34 PLN (odbiór osobisty w Warszawie) lub 42 PLN (34 PLN plus 8 PLN za przesyłkę) na konto:

Wydawnictwo Asian Century, ul. Konwiktorska 7 lok. 4, 00-216 Warszawa
13 1030 0019 0109 8503 0015 3105

Więcej o książce:

Sebastian Domżalski jest nie tylko teoretykiem, lecz przede wszystkim praktykiem. Obserwował indyjską gospodarkę od wewnątrz, działając na rzecz rozwoju dwustronnych relacji ekonomicznych. Niniejsza książka pośrednio jest opisem tychże zmagań. Czytelnik znajdzie w niej wiele wskazówek, w jaki sposób prowadzić dialog z Indiami: gdzie spodziewać się zysków, a gdzie trudności. Obowiązkowa lektura dla wszystkich zajmujących się lub planujących się zająć biznesem na Subkontynencie. Przeczytanie tej książki to dobra inwestycja.

dr hab. Adam Burakowski, prof. Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademi Nauk

Wspaniale przygotowane kompendium wiedzy i obowiązkowa lektura o pozaeuropejskim mocarstwie zmieniającym oblicze XXI wieku. Książka napisana przez pasjonata, ale przede wszystkim profesjonalistę – doktora nauk ekonomicznych i zawodowego dyplomatę, który indyjskie państwo-cywilizację obserwował przez długi czas i z wielu perspektyw. Godne polecenia ze względu na Indie, ze względu na XXI wiek i ze względu na autora

Radosław Pyffel – wicedyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych

 

okladka-ksia%cc%a8z%cc%87ki-2
Oskar Pietrewicz

Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw

(Wydawnictwo Asian Century, Biblioteka Jedwabnego Szlaku, Warszawa 2016)

Półwysep Koreański, współcześnie kojarzony głównie z północnokoreańskimi prowokacjami i południowokoreańskimi sukcesami gospodarczymi, jest centralnym punktem w Azji Północno-Wschodniej, a także jednym z istotniejszych obszarów regionu Azji i Pacyfiku. Geostrategiczne znaczenie Półwyspu sprawiło, że na przestrzeni wieków był on obiektem zainteresowania mocarstw, spośród których do dziś największe znaczenie mają Chiny, Japonia, Rosja i USA. Najbardziej namacalnym dowodem geopolitycznej rywalizacji jest obecny podział Korei, który stanowi jedno z największych wyzwań, przed jakimi stoją państwa regionu.

Celem niniejszej pracy jest ukazanie sytuacji na Półwyspie Koreańskim w XXI w. przy uwzględnieniu zmieniającej się na przestrzeni wieków polityki mocarstw i dynamiki wewnątrzkoreańskiej. W kolejnych rozdziałach książki przedstawiono zarys dziejów Korei do 1945 r., charakterystykę stosunków państw koreańskich z poszczególnymi mocarstwami w kolejnych dekadach zimnej wojny oraz wydarzenia ostatniego ćwierćwiecza, ze szczególnym uwzględnieniem polityki prowadzonej przez Koreę Północną i wynikających z tego wyzwań dla bezpieczeństwa regionalnego.

Książkę „Krewetka między wielorybami. Półwysep Koreański w polityce mocarstw” można zakupić na dwa sposoby:

 • Za pośrednictwem serwisu Tpay:

29,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie po premierze) KUP TERAZ

38,90 PLN (wysyłka na wskazany adres) KUP TERAZ (BARDZO WAŻNE: prosimy przy składaniu zamówienia o wysłanie swojego adresu domowego drogą mailową na: [email protected]gmail.com)

 • Dokonując wpłaty  na konto:

29,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie)

38,90 PLN (30,90 PLN plus 8 PLN za przesyłkę) na konto:

Wydawnictwo Asian Century
ul. Konwiktorska 7 lok. 4, 00-216 Warszawa

13 1030 0019 0109 8503 0015 3105

WAŻNE! W tytule przelewu proszę koniecznie wpisać:
„KREWETKA” oraz ADRES, na który ma być wysłana książka (adres, na który rejestrowaliście Państwo konto bankowe może być inny niż adres korespondencyjny i chcemy mieć pewność, że książka dotrze bezpośrednio do Państwa rąk).

 

Zrzut ekranu 2016-08-18 o 18.09.44

Dr Jacek Bartosiak

Pacyfik i Eurazja. O wojnie

(Wydawnictwo Asian Century, 2016)

Ukazująca się pod patronatem CSPA książka Dr. Jacka Bartosiaka „Pacyfik i Eurazja. O wojnie” to wnikliwa refleksja o geopolityce i geostrategii w XXI wieku. To książka o globalnej zmianie układu sił, książka o Pacyfiku, Nowym Jedwabnym Szlaku, Rosji, nowoczesnej sztuce wojennej i wreszcie to książka także o Polsce w nadchodzącym nieubłaganie nowym geopolitycznym rozdaniu. „Pacyfik i Eurazja. O wojnie” to książka, na którą od wielu miesięcy czeka cała Polska. Geopolityczny traktat, który stał się bestsellerem, zanim ukazał się na rynku.

To także debiut naszej nowej serii BIBLIOTEKI JEDWABNEGO SZLAKU. Jesteśmy pewni, że właśnie prezentujemy Wam książkę, która na trwale zmieni oblicze polskiej debaty publicznej.

„Pacyfik i Azja. O wojnie” możecie nabyć  na dwa sposoby:

 • Za pośrednictwem serwisu Tpay:

74,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie po premierze) KUP TERAZ

89,90 PLN (wysyłka na wskazany adres) KUP TERAZ

Prosimy o dosłanie adresu na email [email protected]

 • Dokonując wpłaty 74,90 PLN (odbiór osobisty w Warszawie) lub 89,90 PLN (74,90 PLN plus 15 PLN za przesyłkę) na konto:

Wydawnictwo Asian Century, ul. Konwiktorska 7 lok. 4, 00-216 Warszawa

13 1030 0019 0109 8503 0015 3105

WAŻNE! W tytule przelewu proszę koniecznie wpisać:

„PACYFIK” oraz ADRES, na który ma być wysłana książka (adres, na który rejestrowaliście Państwo konto bankowe może być inny niż adres korespondencyjny i chcemy mieć pewność, że książka dotrze bezpośrednio do Państwa rąk).

Kontakt: [email protected]

Kupując książkę u nas wspieracie Państwo działalność i dalszy rozwój CSPA

Poniżej to co o „Pacyfik i Eurazja. O wojnie” pisze sam autor – Dr Jacek Bartosiak:

Niewykluczona jest niestety wojna dominacyjna, która z pewnością byłaby najpoważniejszym i największym konfliktem w świecie od czasu II wojny światowej. Jest to ważne dla Polski, członka NATO, bliskiego sojusznika USA, geograficznego sąsiada Rosji, położonego na planowanej trasie chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku, która – chcąc nie chcąc – będzie rachowana w kalkulacji układu/bilansu rywalizujących sił. W tym kontekście chciałem wyciągnąć lekcje z polskiej przeszłości i zrozumieć prawdziwe przyczyny rywalizacji dominacyjnych, by – jeśli to możliwe – uniknąć złych decyzji w obliczu ewentualnego konfliktu.

option99
シースルーライト

komentarzy 5

 • Hi. Ja rownez chcialabym zakupic egzemplaz.

 • Slabiutko jestescie przygotowani, w ogole nie myslicie o Polonii. Jak mam zamowic ksiazke do USA?

  • Patrycja Pendrakowska

   Zapraszam na kontakt na [email protected] W zależności jakiego Pan będzie chciał zamówić kuriera, taka będzie cena. Zagraniczne opłaty i sposoby wysyłki staramy się ustalać wspólnie. Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do zakupu :)

 • na książkę niestety ludzi takich jak ja nie stać, a tą akurat i mógłbym szpanować lachorkom bo widzę że jest dobra okładka, no i też byłaby pewna część informacji co ich jeszcze nie wiem, a bo „Mario na swojej drodze zbierał coiny żółte, a Luigi też nie zapisał się do próżniaków” – ja np. tak z samej okładki sądząc, tak nie tylko telepatycznie to sczytując, to miałem sny ongi że to będzie wiele wojen naraz które zapłoną i ogarną w swym niszczącym pożarze świat, a reszta gdzie pokój to możni wykorzystają zamęt i gdzie ktoś co do kogoś ma, bez pardonu ogłasza że udawał całą przyjaźń i wkracza jak po swoje – tak że tu tylko się czepiam że raczej nie pasi mi to użycie liczby pojedynczej co do wojen, bo od jednej się zacznie, nim dekada minie. Nie wiem czy ta przyszłość jeszcze jest, sny przed laty ustały

Pozostaw odpowiedź